03 Ocak 2014

Hepsiburada.com İade İşlemlerinde Tüketiciyi Yanıltıyor!

Aldığım ürünü sorunsuz bir şekilde iade ettim. Kartıma ürünün tutarı kadar para yatırıldı. Ancak kargo ücreti kesildi. Sitede siparişlerin iade işlemlerinde kargo ücreti ödemeyeceğimiz belirtilmiş . Burada olduğu gibi;


-Ürünümü iade ederken kargo ücreti ödeyecek miyim?
- İade işlemlerinde “kargo ücreti” ödemezsiniz. Bu doğrultuda, e-posta adresinize gönderilecek olan, “kargo gönderi kodu”nu kullanarak anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo ile gönderebilirsiniz.


Bu şu anlama mı geliyor ; ' kargo ücreti ödemezsiniz , ancak kredi kartınıza yansıtılacak olan miktardan kargo ücretini düşeriz '? İlginizi rica ediyorum.

Nalan 72 Okunma

Cevaplar

  • Nalan09 Ocak 2014

    Bir sonuç alamadık ama ?

  • Nalan07 Ocak 2014

    Hepsiburada.com un vermiş olduğu yanıt : ''Siparişinize istinaden ilk olarak ürün kargo gönderimi ile tarafınıza ulaştırılmıştır. Alışveriş işlemi sırasında onayınız ile kabul ettiğiniz bu bedel kargo ücreti olarak ilgili kargo firmasına ödenmektedir. Bu nedenle, kargo ücreti iade edilmemektedir. Kargo ücretleri tarafımızdan kaynaklanan bir hata olması durumunda iade edilmektedir.'' İade şartlarında böyle bir ibare yer almıyor. Tüketiciyi kandırmaya mı çalışıyorsunuz ? İade şartlarında bunu belirtmeniz gerekir. Alıcı da bu doğrultuda hareket eder ve ürünü geri döndermeyebilir. Sitenizde bulunan iade şartlarını okuyalım lütfen ; Ürünümü iade etmek istiyorum, İade Şartları nedir, hangi ürünleri iade edebilirim? Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 7 gün içinde hepsiburada.com’a başvuruda bulunarak aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilirsiniz. Bu kapsamda geri göndereceğiniz ürünler için herhangi bir “kargo bedeli” ödemezsiniz.

  • Hepsiburada.com Temsilcisi07 Ocak 2014

    Sayın Nalan C, Sorununuz hakkında detaylı inceleme yapılmış ve konuyla ilgili size e-posta yoluyla bilgilendirme yapılmıştır. Bu süreçte gösterdiğiniz anlayış için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Hepsiburada.com Ekibi ……………………………………………………………………………………………………………………… Size yardımcı olmak için buradayız. Görüş ve önerileriniz için bize 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz. http://www.hepsiburada.com/liste/MyPage/Support.aspx

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön