Hepsiburada.com Web Sitesinde Ürün Yorumlarında Manipülasyon Var!

Sedat T. |

Hepsiburada.com'da aldığım ürünler hakkında olumlu yorumlarım 2 günde yayınlanırken olumsuz yorumlarım neden yayınlanmıyor? Bu şekilde olumsuz yorumları engelleyerek müşteriyi yanıltmaya veya yönlendirmeye çalıştıklarını düşünmeye başladım. Manipülasyon olduğu çok bariz olmasın diye de az sayıda olumsuz yoruma izin veriliyor sanırım.

Neredeyse her ürün hakkında olumlu yorumlar çoğunlukta ve olumlu yorumların genelde cümle
kuruluşlarının ve hatta seçilen kelimelerin aynı olduğunu düşünürsek bunların da sitenin kendi yazdığı sahte mesajlar olduğu kanısındayım. Bu sebepten ötürü alışveriş yapacak güvenim kalmadı.

Etiketler :

Ürün Kalitesi Web İçerik

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Sedat T.
  24 Eylül
  15:34

  Olumsuz görüşte buldunduğum ürün hakkındaki yorumum yayınlanmazken ve yayına engel içeriğin ne olduğu bile belirtilemezken nedense olumlu yorum sayısı artıyor, benzer cümleler içermesi de cabası... Ayrıca gönderilen mailde teslimat ile şikayetler yayınlanmaz diye belirtilmişken, hemen teslim edildi diye teşekkür içeren binlerce yorum yayınlanıyor. Bu bile manipülasyon olduğunun kanıtıdır.

 • Sedat T.
  21 Eylül
  10:45

  Gönderdiğiniz mail'de yer alan yayın kriterlerine göre neredeyse hiçbir olumsuz yorum yayınlanmaz gibi bir durum ortaya çıkıyor ki bu da benim şikayet konum zaten. Size ilettiğim ürün yorumunu bu kriterlerinize göre değerlendirip hangi kısmı uygun bulmadığınızı bildirmenizi rica ediyorum. Yoksa bu şekilde "bilgilendirme yaptık" diye verdiğiniz standart sallama cevabı da konuya yaklaşınınızı mı gösteriyor.

 • 20 Eylül
  19:15

  Sayın Sedat T,

  Sorununuz hakkında detaylı inceleme yapılmış ve konuyla ilgili size e-posta yoluyla bilgilendirme yapılmıştır.

  Saygılarımızla,

  Hepsiburada.com Ekibi

  ………………………………………………………………………………………………………………………

  Size yardımcı olmak için buradayız.
  Görüş ve önerileriniz için bize 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz.
  http://www.hepsiburada.com/liste/MyPage/Support.aspx