20 Ekim 2016

Hepsiburada.com Ücret İadesi Talebim Yerine Getirilmiyor.

Geçtiğimiz Mayıs ayında Hepsiburada.com'dan satın aldığım (satıcısı da Hepsiburada) Samsung Galaxy S7 siyah cep telefonu arızalandığı için 16 Eylül 2016' da tarafımdan Hepsiburada' ya gönderilmiştir. 20 iş günü servis süresinin dolması üzerine kendilerinden ürünün ücret iadesini talep ettim. Çünkü Garanti esasları hakkında yönetmelik tüketiciye böyle bir hak tanımaktadır. Bununla ilgili talebi D market elektronik hizmetler tic. a. ş. 'ye (Hepsiburada) iadeli taahhütlü gönderdim. Ancak kendileri servisin rapor vermesi gerektiğini söyleyip, talebimi yerine getirmediler.

Servis ile 19.10.2016 'da yaptığım görüşmede ürünün donanımsal hatasından dolayı kendilerinin değişim raporu verdikleri cevabını aldım. Gümrük ve ticaret bakanlığının tüketici sorunları hattını aradığımda satıcının servisten iade raporu beklemeksizin müşteriye ücret iadesi yapması gerektiğini belirttiler.

Evren 211 Okunma

Cevaplar

  • Evren 31 Ekim 2016

    Hepsiburada bütün ısrarlarıma rağmen yasal hakkım olan ücret iadesini yapmamıştır. 26.09.2016 da tüketici hakem heyetine ücret iadesini içeren dilekçe ve evrakları teslim ettim. Ortada tartışmasız bir mağduriyet söz konusu olmasına rağmen kayıtsız kalmaları tüketicinin haklarını gasp etmektir. Bu firma bütün güvenilirliğini benim gözümde yitirmiştir.

  • Evren 25 Ekim 2016

    Işlemim hala sonuçlandırılmamıştır. 48 Saat içinde tarafıma dönüş yapacaklarını belirtmelerine rağmen aradan 5 gün geçmesine rağmen hepsiburuda yasal hakkım olan ücret iadesini yapmamıştır.

  • Hepsiburada.com Temsilcisi20 Ekim 2016

    Sayın Evren Ş. Talebiniz hakkında Hepsiburada.com Müşteri Hizmetleri sisteminde KPX-446-44124 no'lu kayıt bulunmaktadır. Yukarıda vermiş olduğunuz bilgiler mevcut kaydınızın içerisine eklenmiştir. Talebinizin çözüm sürecinin daha hızlı ilerleyebilmesi için, konu ile ilgili her türlü bilgi ve taleplerinizi üyelik sayfanızda yer alan “Hesabım - Mesajlarım - Müşteri Hizmetleri Mesajları” sayfası üzerinden iletebilirsiniz. http://www.hepsiburada.com/liste/MyPage/SupportTicketWatch.aspx Saygılarımızla Hepsiburada Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön