21 Eylül 2013

Hepsiburada.com Toshiba Taşınabilir PC Gerçekte 8 GB Sitede 16 GB!

Hepsiburada.com'dan 14.09.2013 tarihinde Toshiba Satellite P855-34N Intel Core i7 3630QM 2.40GHz 16GB 750GB 15.6" Taşınabilir Bilgisayar satın aldım. Ancak gelen ürün hem kutusunda hem de Bios ekranında 16GB yerine 8GB yazıyordu.

Faturada ve indirim adında kampanya gösteriminde 16GB olarak gösterildi. Ürünü iade etmek istemiyorum, 16GB ile değişim yapmak istiyorum. Ancak yetkililer iade etmemi söylüyorlar başka da bir bilgi vermiyorlar.

Ekte ben bilgi vermeden önceki tanıtım bilgileri var. Ben bildirdikten sonra değiştirip 8GB yazdılar. Benim üründen memnuniyetsizliğim yok ki. Sadece 16GB için ödediğim paranın hakkını istiyorum.

Mustafa 293 Okunma

Cevaplar

 • Mustafa 28 Eylül 2013

  Her ne kadar istenmeyen bir durum olarak görünse de böyle kurumsal firmalarda bu şekilde basit bir hatanın yapılmaması gerekir diye düşünüyorum. Ayrıca müşteri temsilcileri tam emin olmadıkları konularda geçiştirici ifadeler kullanmak yerine doğru bilgiyi edinip geri dönüş yapmalılar. Saygılarımla.

 • Mustafa 25 Eylül 2013

  Ram geldi. Kapağı açtım ve Ram'i takabileceğim 2 slot da dolu. 4GB+4GB birbirinden farklı marka 2 ram var. Zaten o kadar süre bekleyerek iyice sıkılmıştım. Bu da cabası oldu. Hem ram'i hem de bilgisayarı iade ettim. Artık yeni bir bilgisayar bakıyorum. Belki sorun çözülürdü ancak 10 gün uzun bir süre. İş için almış olduğum bilgisayarı kullanamadım onca zaman. Ayrıca Toshiba gibi bir markadan böyle bir durum beklemiyordum. Açıkcası güvenim sarsıldı. Ramlerin farklı farklı olması belki normal bir durumdur ancak bana uygun gelmedi. Saygılarımla...

 • Mustafa 24 Eylül 2013

  Hepsiburada, Toshiba ile iletişim kurmuş. Bir aksilik olduğu kabul edildi. Henüz gelmedi ancak 8GB'lık RAM tarafıma ulaştırılmak üzere kargo yapıldı. Sorunum çözüldüğü için memnunum ancak ilk etapta sadece iade edin deyip başka da bir eylem de bulunmayan görevlilerin işlerini daha etkin yapması konusunda uyarılması gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca HB'nin diğer kullanıcılara ulaşmasını da iş ahlakı açısından bir gereklilik olarak görüyorum. Ben sadece kendimi düşünürek "ben hallettim başkasından banane" diyemem. Sonuçta benim gibi yaklaşık 50-60 kişi daha var. HB yetkililerinin bu yönde bir eylemde bulunduklarına şahit olmadım. Böyle bir imkanı bizlere sağladıkları için sikayetvar.com yetkililerine de ayrıca teşekkür ediyorum. Saygılarımla.

 • Hepsiburada.com Temsilcisi22 Eylül 2013

  Sayın Mustafa Ç. Sorununuz hakkında takip başlatılmıştır. İşlem detaylarınız tekrar incelenecek ve talebiniz doğrultusunda sonuçlandırılması için tüm çaba gösterilecektir. Bu süreç içinde sizinle iletişim halinde olacağız. Süreçle ilgili size e-posta yoluyla detaylı bilgilendirme yapılacaktır. Bize gösterdiğiniz anlayış için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Hepsiburada.com Ekibi ……………………………………………………………………………………………………………………… Size yardımcı olmak için buradayız. Görüş ve önerileriniz için bize 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz. http://www.hepsiburada.com/liste/MyPage/Support.aspx

 • Mustafa 22 Eylül 2013

  Ayrıca burada söz konusu bir kişi değil. Çünkü bu ürün için ben bildiğim 2 kez 50 adetli kampanya düzenlendi. Ve ben bu hatayı bildirdiğimde 60 adet bilgisayar satılmıştı. Bu da demek oluyor ki 60 kişi bu bilgisayarı 16GB olarak satın aldı. Hepsiburada bu ürünü satın alan 60 kişiye ulaşıp sizleri hatalı bilgilendirmişiz dilerseniz ürününüzü iade edebilirsiniz demesi gerekmez mi? Böyle bir bilgilendirme maalesef yapılmadı. Bir hatadan da kaynaklansa ortada haksız bir kazanç var. İlgililerin konu hakkında açıklama yapmaktan kaçınmaları, diğer insanların bu konuyu duymamaları yönünde çekinceleri olduğu kanısı oluşmasına sebep oluyor.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön