Hepsiburada.com Site Yazan Ürün Özellikleriyle Gelen Ürün Farklı.

Çiğdem Ö. |

29.08.2014 tarihinde 101 litre kapasiteli diye satın aldığım 3 çekmeceli derin dondurucunun servis kurulum yaptıktan sonra 75 litre olduğunu fark ettim. Aradım, web sayfasından yazdım, resimleri yolladım. Ürün Hepsiburada'daki resimlerdekinden de farklı bir ürün. Her aramamda biz sizi arayacağız dediler arayan soran yok.

Bugün ve ilk ürün geldiğinde abim aradığında ısrarla servise "iade edilebilir" formu doldurtun demişler. Servis ise böyle bir form bizde yok demiş. Zaten iade edilebilir veya değil; Burada söz konusu olan kandırma değil midir, 101 litre kapasiteli diye sattığınız ürünün 75 litre çıkması? Bu işi pazartesiye kadar çözün ya da tüketici hakem heyetine baş vuracağım.

Etiketler :

Çağrı Merkezi Sorun Çözme Web İçerik Yanlış- Farklı Ürün

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Çiğdem Ö.
  02 Ekim
  12:44

  Merhaba,
  34 gündür çözülemeyen sorunum ile ilgili olarak artık bir karar vermenizi beklemek istemiyorum.
  Bu size son mesajım ve uyarım olacak.

  6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un
  MADDE 8- (1) Ayıplı mal, tüketiciye teslimi anında, taraflarca kararlaştırılmış olan örnek ya da modele uygun olmaması ya da objektif olarak sahip olması gereken özellikleri taşımaması nedeniyle sözleşmeye aykırı olan maldır....

  MADDE 11- (1) Malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici;
  a) Satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme....

  Mesafeli sözleşmeler
  MADDE 48- (4) Tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma
  hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin bu süre içinde satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması
  yeterlidir....

  Bunlara bağlı olarak 03.09.2014 tarihinde buradan, 12.09.2014 tarihinde sikayetvar.com dan ve sizlerle yapmış olduğum telefon görüşmelerinden ilgili şartları sağlamış bulunmaktayım.

  Bugün mesai saati bitimine kadar her hangi bir dönüş yapılmadığı takdirde ürün ile ilgili hiç bir anlaşma durumuna gitmeyeceğimi ve geri iadesini talep ettiğimi bildirmek isterim.

  Gereğinin yapılması.
  İyi çalışmalar.
  Z. Çiğdem Özgür

 • Çiğdem Ö.
  12 Eylül
  16:50

  Aradan 12 gün geçti ve hızlı olan bir şey göremedim. Bu işin muhattabı ürünün üreticisi değil, satın aldığım siz olduğunu kabullenirsiniz umarım hızlıca.

 • 12 Eylül
  15:53

  Sayın Çiğdem Ö,

  Talebiniz hakkında Hepsiburada.com Müşteri Hizmetleri sisteminde FIV-257-50807 no'lu kayıt bulunmaktadır. Yukarıda vermiş olduğunuz bilgiler mevcut kaydınızın içerisine eklenmiştir.

  Talebinizin çözüm sürecinin daha hızlı ilerleyebilmesi için, konu ile ilgili her türlü bilgi ve taleplerinizi yukarıdaki kayıt numarası ile Hepsiburada.com: Hesabım: Müşteri Hizmetleri sayfasından takip edebilirsiniz:

  http://www.hepsiburada.com/liste/MyPage/SupportTicketWatch.aspx

  Saygılarımızla

  Hepsiburada Müşteri Hizmetleri