31 Mayıs 2016

Hepsiburada.com Kolay İadenin Aslında Kolay Olmaması..

Satın aldığım TV hasarlı çıktı ve arıza tespit tutanağı tutuldu. Kolay iade kapsamında 20.05.2016'da ürünü geri gönderdim. 23 Mayıs 2016'da kargo satıcıya ulaştı. İade politikası çerçevesinde 48 saat içerisinde paranın iade edileceği söylendi ancak bu süre zarfında herhangi bir geri dönüş olmadı. 27.05.2016'da iadenin o ana kadar yapılmış olması gerektiği, bu konuda elinden geleni yapacaklarını ve para iadesinin 30.05.2016'da yapılacağı söylendi. 31.05.2016'da arıza tespit tutanağının bulunmaması sebebiyle iadenin kabul edilmediği ve ürünün geri gönderileceği bilgilendirmesi yapıldı.

Müşteri hizmetlerini aradım ve arıza tespit tutanağının olduğunu belirttim. Lakin hala paramın ne zaman iade edileceği konusunda kesin bir bilgi yok. Sitenin 48 saatte kolay iadesi asılsız. Kendilerinden günlerdir net bir cevap almaya gayret ediyorum ve maalesef bu konuda en ufak bir rahatsızlıkları yok.

Serhan 60 Okunma

Cevaplar

 • Serhan02 Haziran 2016

  Hepsiburada.com genel merkezden arandım. Sağ olsun hanım efendi yavuz hırsız ev sahibini baştırırmış derler ya beni susturma gayretinde. Ürünümün kutusunun yırtık olması sebebiyle para iadesi yapamayacaklarını belirttiler. Ürünümün kutusunu servis açtı. Kutu tarafımdan açılmadı. Alternatifi olmayan kargo firması ile işi çözmek yerine sizi ortada bırakarak hasarlı ve bozuk ürünü bana geri gönderme, para iademi yapmama peşindeler. Ürün hasarlı geldiği için sorumlu benmişim meğerse. Çok net söylüyorum siparişiniz elinize düzgün ulaştı ise bir sorun yok. Sorun var ise vay halinize. O andan itibaren paranızı iade etmemek için türlü şark kurnazlıklarını yapmaya gayret edecekler. Allah sabır versin!

 • Serhan01 Haziran 2016

  Servis raporunda TV çerçevesinde ezikliğin olduğu yerde köpükte kırık var yazılmış. Ancak Hepsiburada.com dış kutunun yırtık olarak işaretlenmesi sebebiyle para geri iadesinin yapılamayacağını bildirildi. Servis kurulumu için gelen arkadaşın kutuyu açıp kontrol etmiş olması ile işaretlemiş olduğu yırtık ifadesinden; Hepsiburada.com müşteriye nasıl parasını iade etmeyiz için bahanesini bulmuş durumda. (Elimde kutunun fotoğrafları da mevcut, ben herhangi bir yırtık göremiyorum fotoğraflarda). Siteyi okuyan tüketicilere tavsitem, siteden alışveriş yaparken dikkatli olun. Yapar ve sorun yaşar iseniz, nasıl paranızı geri ödemeyiz diye düşünen bir zihniyet var karşınızda.

 • Serhan01 Haziran 2016

  Hepsiburada.com halen daha %100 haklı olmama rağmen para iademi gerçekleştirmemiş ve ne zaman yapılacağına dair bir geri bildirim yapmamıştır. Kendi bünyesindeki satıcı ile yaşadığı sorunları; müşterisine aynen yansıtmakta ve müşterisini mağdur etmektedir. Kurumsal görünümlü ama amatör bir yaklaşım ile Hepsiburada.com kendi belirttiği iade koşullarına dahi uymamaktadır. Servis arıza hasar tutanağım olmasına rağmen bunları yaşayabiliyorsam; olmama durumunu düşünemiyorum. Özellikle elektronik eşya satın alacak arkadaşlar bir kez daha düşünerek bu siteden alışveriş yapmalı.

 • Hepsiburada.com Temsilcisi31 Mayıs 2016

  Sayın Serhan A. Talebiniz hakkında Hepsiburada.com Müşteri Hizmetleri sisteminde FOG-870-84780 no'lu kayıt bulunmaktadır. Yukarıda vermiş olduğunuz bilgiler mevcut kaydınızın içerisine eklenmiştir. Talebinizin çözüm sürecinin daha hızlı ilerleyebilmesi için, konu ile ilgili her türlü bilgi ve taleplerinizi üyelik sayfanızda yer alan “Hesabım - Mesajlarım - Müşteri Hizmetleri Mesajları” sayfası üzerinden iletebilirsiniz. http://www.hepsiburada.com/liste/MyPage/SupportTicketWatch.aspx Saygılarımızla Hepsiburada Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön