18 Ocak 2014

Hepsiburada.com Klonlanmış IMEI!

Hepsiburada'dan ZTE Grand X marka telefon satın aldım.Şimdi telefona İMEİ klonlanmıştır mesajı geldi.Defalarca e-mail ile iletişime geçtim.Hepsiburada'nın çözüm önerisi telefonu sadece 1 numaraya tanıtıp açtırmak.

Bunu kabul etmediğimi defalarca söyledim ama Hepsiburada.com bildiğini okuyor. Ben telefonu iade etmek istiyorum çünkü birden fazla hat kullanıyorum. 4077 no'lu kanunun 4.maddesinde açıkça belirtilmesine rağmen Hepsiburada bunu kabul etmiyor.

Yıllardır Hepsiburada dan alışveriş yapıyorum ve bu yaşadığım ilk sorun değil. Ama bu kez gerçekten çok büyük haksızlık yapılıyor. Kanuni yollarla hakkımı sonuna kadar arayacağım.

Murat 99 Okunma

Cevaplar

  • Hepsiburada.com Temsilcisi20 Ocak 2014

    Sayın Murat G, Satın almış olduğunuz ürün yetkili ithalatçısından fatura ile satın alınmakta ve size fatura ve garanti belgesi ile satılmaktadır. Ürünlerin imei numaraları ilk gümrük işlemleri sırasında ithalatçı firması tarafında TK’ya bildirilmekte ve kayda alınmaktadır. Cihazların klonlanması kullanımınızın devam ettiği sürelerde yaşanmaktadır. Klonlu cihazlar için Türk Telekominikasyon Kurumu tarafından belirlenen uygulama çerçevesinde hareket edilmektedir. Bu uygulama bizim tercihimiz ya da yaptırımımız değildir. Bu doğrultuda cihazınız için bize bir gsm numarası bildirerek o numara ile kullanıma açılmasını sağlayabilirsiniz Saygılarımızla, Hepsiburada.com Ekibi ……………………………………………………………………………………………………………………… Size yardımcı olmak için buradayız. Görüş ve önerileriniz için bize 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz. http://www.hepsiburada.com/liste/MyPage/Support.aspx

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön