15 Nisan 2013

Hepsiburada.com İptal Ettiğim Ürünün Ücretini 2 Kere Tahsil Etmiş!

Hepsiburada dan 4 Nisanda yaptığım 1706.39 TL lik alışveriş için iptal talebimi işleme koyduğunu ifade ettikten sonra 1/12 lik taksit tutarını 2 kere tahsil etmiş ve bir kere de iade etmiştir. Müşteri temsilcisi ile yaptığım görüşmede 142.3 TL lik bu kesinti ile ilgili olarak 8 Nisan tarihli ve 843-58** talep numaralı bir haksız tahsilat şikayetinde bulundum.

Şimdi bankama şikayette bulunacağım. Ürünü almadım, iade işlemi talep ettiğim gibi para iadesi şeklinde kabul edildiği belirtildi. Şimdi haksız bir tahsilatla karşı karşıyayım ve hepsiburadadan tık yok. Tek amacım hesap kesim tarihinden sonra alışverişimi yapmak üzere iptal etmekti. Ancak ilgili miktar kartımda limitime yansıdı.

Ömer 58 Okunma

Cevaplar

 • Ömer05 Mayıs 2013

  İptal edilmiş alış verişimin 1. Taksidinin iadesi bir ay sonra yani 2. Taksidi alirken yapılıyor. Dolaysiyla ilk taksidimin iadesi 12. Taksitten sonra + bakiye olacak sekilde yapılmış. Bu ne anlama geliyor? Benim 1. Taksit ödememi bir yıl kullanacak ve sonra ödeyecek. Almadığım bir ürünün 1/12 ücretini bir yıl sonra iade etmek hak ihlali degil de nedir?

 • Ömer18 Nisan 2013

  Sayın Hepsiburada yetkilisi 17.04.2013 tarihinde kredi kartı hesabımda ikinci bir alışverişe ait iptal işlemi ile karşılaştım. Yani gecen ay mukerrer ödeme yaptığımı sanmışım. Oysa ne zaman ve nasıl olduğunu bilmediğim ikinci bir işlem varmış. İyi de bu mükerrer alışveriş nereden çıktı? Madem sizde bir yanlışlık yok, o halde bu alışverişleri ben yaptım. Bu alışverişleri ben yapmış isem ve birisi 04.04.2013 te iptal edilmiş ise, 17.04.2013 tarihli iptal işlemine konu olan alışverişe ait Urunleri neden göndermediniz. Çünkü böyle bir alışveriş yok. Bu sizden kaynaklanan bir sorun.

 • Ömer16 Nisan 2013

  Sayın Hepsiburada Yetkilisi; - 4 Nisanda bu durum gerçekleşti. İlgili durumu tarafınıza bildirdim. - 8 Nisanda Müşteri hizmetlerine mükerrer ödeme ile ilgili şikayetimi bildirdim. - 14 Nisanda benim bildiklerimi tekrar eden ve sorunumun asla cevabı olmayan ilgisiz bir mesaj geldi. Bunların tümü benim sizinle siteniz hepsiburada.com üzerinden yaptığım uğraşı ile oldu. O kadar duyarsız kaldınız ki, problemimi anladığınızdan bile emin değildim. NEREDEYSE 15 YILLIK MÜŞTERİNİZİM, İLETİŞİM KURMAK İÇİN ÇOK ÇABALADIM. AYIN 8'İNDEN BERİ SİZİ TANIYAMIYORUM. MÜŞTERİLERİNİZİN SİZİN İÇİN DEĞERİ ORTADA. ŞİMDİ LÜTFEN KİBAR OLMAYA ÇALIŞMAYIN... PARANIN KARŞILIĞI TİCARETTİR. İLKELİ OLMANIN YANINDA, ÖZEL DURUMLARA ÖZEL ÇÖZÜMLER ÜRETMEK İSE, HİZMETTİR. O YÜZDEN HİZMETTE KISA VADEDE OLMAYAN KAZANÇ GENELDE ORTA VE UZUN VADEDE AMA MUTLAKA GERÇEKLEŞİR. ŞAYET TİCARET HİZMET ANLAYIŞIYLA YAPILIRSA ANLAMLI VE UZUN ÖMÜRLÜDÜR. Şikayet Var'a yeniden teşekkür ederim. ŞİRKET VE MÜŞTERİ ARASINDA KALMASI GEREKEN BU KONUNUN BURADA İFŞA OLMASINDAN DOLAYI DUYDUĞUM UTANCI TAKDİRLERİNİZE SUNUYORUM.

 • Hepsiburada.com Temsilcisi15 Nisan 2013

  Sayın Ömer Faruk K, Ücret iadenizin tekrar kontrol edilmesi için Finans Birimimize bilgilendirme yapılmıştır. Bu süreçte sizi istemeden üzdüğümüz için özür dileriz. Saygılarımızla, Hepsiburada.com Ekibi ……………………………………………………………………………………………………………………… Size yardımcı olmak için buradayız. Görüş ve önerileriniz için bize 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz. http://www.hepsiburada.com/liste/MyPage/Support.aspx

 • Ömer15 Nisan 2013

  Müşteri hizmetlerinden gelen cevabı çok gereksiz bulduğumu belirtmek isterim. Mesaj özetle; - İptal işlemi 4 Nisan tarihinde gerçekleşti. - İade işlemi taksitle gerçekleşecek. - Ve kredi kartı ekstresine bu ay veya diğer ay bakarsanız iptal işlemini görebilirsiniz. - Gecikmeden dolayı özür dileriz. İYİ DE BEN BUNLARI BİLİYORUM. SİZ MÜKERRER TAHSİLATI NEDEN YAPTINIZ VE BU PARAYI BEN ŞU AN ÖDEDİM. BU PARA NE OLACAK? ANCAK ŞİKAYETVAR`A TEŞEKKÜRLER BURADA BÖYLE BOŞ SÖZLER GÖRMÜYORUZ.

 • Hepsiburada.com Temsilcisi15 Nisan 2013

  Sayın Ömer Faruk K, Sorununuz hakkında takip başlatılmıştır. İşlem detaylarınız tekrar incelenecek ve talebiniz doğrultusunda sonuçlandırılması için çaba gösterilecektir, Bize gösterdiğiniz anlayış için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Hepsiburada.com Ekibi ……………………………………………………………………………………………………………………… Size yardımcı olmak için buradayız. Görüş ve önerileriniz için bize 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz. http://www.hepsiburada.com/liste/MyPage/Support.aspx

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön