Hepsiburada.com Hard Disk'lerin Uygun Olarak Paketlenmemesi...

Can K. |

Hepsiburada.com firmasından satın aldığım Hard Disk, kargo sırasında maruz kalabileceği etmenlere dayanım sağlayacak bir şekilde paketlenmemiştir. Hard Disk sadece bir torbaya konulmuş ve bu torba kendisinden çok daha büyük bir kutu içinde her türlü sallanma, titreşim, çarpma, düşme, vb etmenlere açık bir şekilde gönderilmiştir.

Oldukça hassas olan Hard Disk'lerin, kargoya verilmeden önce köpük veya baloncuklu poşet ile koruma altına alınması ve kutu içinde hareket etmelerinin engellenmesi gerekmektedir. Hard Disk'ler teslimat sonrasında problem çıkarmasa dahi bu kargo süreci cihazın ömrünü oldukça düşürmektedir. Ayrıca, konu ile ilgili olarak yaptığım yorum da sitede yayınlanmamıştır.

Etiketler :

Çağrı Merkezi Sorun Çözme Kusurlu-Hasarlı Ürün Paketleme/Kolileme Web İçerik

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 21 Mayıs
  13:34

  Sayın Can K,

  Talebiniz hakkında Hepsiburada.com Müşteri Hizmetleri sisteminde DPK-760-12417 no'lu kayıt

  üzerinden bilgilendirme yapılmıştır.

  Saygılarımızla

  Hepsiburada Müşteri Hizm

 • 20 Mayıs
  16:11

  Sayın Can K,

  Talebiniz hakkında Hepsiburada.com Müşteri Hizmetleri sisteminde DPK-760-12417 no'lu kayıt

  üzerinden bilgilendirme yapılmıştır.

  Saygılarımızla

  Hepsiburada Müşteri Hizmetleri

 • Can K.
  07 Nisan
  15:15

  Hepsiburada.com tarafından bana gönderilen cevapta genel geçer ifadeler kullanılmış, sorunun özü ile ilgili olarak bir açıklama getirilmemiştir. Ürünlerde kargolama ve paketleme işlemlerinin en uygun standartlarda yapıldığı, ürün ile ilgili bir sorun olması durumunda kendilerine bilgi vermemizin yeterli olacağı belirtilmiş, ve bu şikayet kalemi kendileri tarafından kapatılmıştır. Yani son derece hassas bir cihaz olan bir Hard Disk için, köpük veya baloncuklu poşet olmaksızın sadece tek bir poşet ile paketleme yapılmasının doğru olduğu ve firmanın bu paketleme mantığı ile devam edeceği anlaşılmıştır. Bu tür hassas ürünlerde bu gibi paketleme ve taşıma hatalarının, ilk başta problem çıkarmasa dahi cihazın ömrünü azaltabildiği bilinen bir gerçektir. Firmanın bu konuda iyileştirme öngörmediği anlaşılmaktadır.
  Saygılarımla,
  Can KÜÇÜK

 • 31 Mart
  16:38

  Sayın Can K,

  Talebiniz hakkında Hepsiburada.com Müşteri Hizmetleri sisteminde DPK-760-12417 no'lu kayıt açılmıştır. Yukarıda vermiş olduğunuz bilgiler kaydınızın içerisine eklenmiştir.

  Talebinizin çözüm sürecinin daha hızlı ilerleyebilmesi için, konu ile ilgili her türlü bilgi ve taleplerinizi yukarıdaki kayıt numarası ile Hepsiburada.com: Hesabım: Müşteri Hizmetleri sayfasından takip edebilirsiniz:

  http://www.hepsiburada.com/liste/MyPage/SupportTicketWatch.aspx

  Saygılarımızla

  Hepsiburada Müşteri Hizmetleri