12 Nisan 2013

Hepsiburada.com Değişim İstedim Onarıp Gönderdiler İade İstiyorum!

Hepsiburada.com'dan aldığım iphone 5 ürün ayıplı çıktığı için değişim isteyerek geri gönderdim ancak ürünü onarıp geri gönderdiler ve ben ürünü kabul etmeyerek 08.04.2013 günü ürünü derhal değiştirmedikleri için tüketicinin korunmasına dair kanunda yer alan madde 4'teki seçimlik hakkıma dayanarak iade istemim ile tüketici mahkemesine başvurdum ancak ürün hala serviste görünüyor ve iade işlemi yapılmadı.

Ayrıca ürünü gönderdikleri teknik servis bilkom görünmesine rağmen bilkomu aradığımda iphone 5 konusunda kendinlerinin yetkili olmadığını ve Türkiye'de sadece 2 servisin yetkili servis olduğunu söylediler bu konuda şüphelerim var ve telefonumun hangi (yetkili!!) servise gittiğini çözeceğim.

Bartu 64 Okunma

Cevaplar

 • Bartu18 Nisan 2013

  Iphone 5 marka ürün ayıplı çıktığı için değişim istedim ürünü rızam olmadan onarıp geri gönderdiler. Bu kez iade formu doldurdum kabul edildi ve kargodan teslim almadan iade ettim. Ürün tekrar servise gitti ve iade isteğime rağmen ürün tekrar tarafıma gönderilmek üzere kargoya verildi ve bundan sonra !müşteri hizmetleri ile aramda geçen komik dialog aşağıdaki gibidir takdirinize bırakıyorum.

 • Bartu14 Nisan 2013

  Hepsiburada'dan aldığım iphone 5 isimli cihazın bozuk çıkması sonucu ürünü değişim siteği ile geri gönderdim ancak ürünü tamir edip tekrar gönderdiler.Kabul etmeyerek iade isteği ile tekrar geri gönderdim ve servise gönderdiler ancak ürünün bedelini iade etmek yerine ürünü tekrar tarafıma gönderdiler. Müşteri hizmetlerine bu sonucu istemediğimi söylesem de hiç bir işe yaramadı firma kafasına göre hareket etmeye devam etti ve müşterinin isteğini bırakın kanundan doğan iade hakkını bile dikkate almadı ben de 08.04.2013 tarihinde firmayı mahkemeye verdim. Bu siteden alış-veriş yapacaklara bir tavsiyem ürününüz ayıplı/kusurlu çıktığı takdirde mahkeme sürecine başvurmadan iade mümkün değil...

 • Bartu13 Nisan 2013

  Ayrıca iletişim halinde olmalarını geçtim talebimle hiç ilgisi olmadığı halde ürünü kargoda süründürüyorlar.

 • Bartu13 Nisan 2013

  Bırakın bedel iadesini dalga geçermiş gibi onararak gönderdikleri ve benim kabul etmeyerek gönderdiğim ürünü tekrar bana geri gönderiyorlar şaka gibi bir firma adeta dalga geçiyorlar müşteri ile.

 • Hepsiburada.com Temsilcisi12 Nisan 2013

  Sayın Bartu B, Sorununuz hakkında takip başlatılmıştır. İşlem detaylarınız tekrar incelenecek ve talebiniz doğrultusunda sonuçlandırılması için tüm çaba gösterilecektir. Bu süreç içinde sizinle iletişim halinde olacağız. Bize gösterdiğiniz anlayış için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Hepsiburada.com Ekibi ……………………………………………………………………………………………………………………… Size yardımcı olmak için buradayız. Görüş ve önerileriniz için bize 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz. http://www.hepsiburada.com/liste/MyPage/Support.aspx

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön