Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

Hepsiburada'nın Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğini Açıkça İhlal Etmesi

Ahmet
21 Mayıs 06:46
146

Aynı gün ve saatlerde aynı marka ve aynı satıcıdan (Hepsiburada), birbirine yakın büyüklükte 3 tane mobilya ürünü sipariş verdim. İkisi kısa sürede kargoya verilirken diğerinin (Sipariş no:429 895 916) kargo süresi 60 gün olarak belirlendi. Oysa mesafeli sözleşmeler yönetmeliğine göre malın teslim süresi 30 günü geçemez. Bu durumu Hepsiburada yetkililerine ilettiğim ancak sonuç değişmedi. 06.05.2024 tarihinde sipariş verdiğim ürünü 06.07.2024 tarihinde kargoya verileceğini söylüyorlar. Mevzuata aykırı hareket ettiklerini söylüyorum, sizi çok iyi anlıyoruz diyorlar ama yine de 2 ay sonra göndereceğiz diyorlar. Şaka gibi. Kim takar Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'ni.

Hepsiburada'nın Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğini Açıkça İhlal Etmesi
Hepsiburada'nın Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğini Açıkça İhlal Etmesi
Hepsiburada'nın Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğini Açıkça İhlal Etmesi
21 Mayıs 06:50 (Şikayetten 3 dakika sonra)
Ahmet
21 Mayıs 09:16

Evet, en kısa sürede isleme alıp bana cevap döndünüz. Teşekkür ederim. Yaptığımız telefon görüşmesinde yine 06.07.2024 tarihinde kargoya verileceğini, eğer o tarihte kargoya verilmezse yardımcı olacağınızı ilettiniz. Yani çözüm yok. İlla 61 gün bekleyeceksin, diyorsunuz. Telefonda da belirttiğim gibi nu durum mevzuat hükümlerine aykırı. Kişiye özel üretim olmadığı surece 30 gün içinde teslim etme zorunluluğunuz var. Yönetmelik çok açık ve net. Yuvarlak cümlelerle geçiştiriyorsunuz. 2006 yılından beri 18 yildir yüzlerce kez sipariş verdim. Sipariş sayim 1000e yakin. Kendime başka bir mecra aramak zorundayım artık.

21 Mayıs 10:01

Merhaba Ahmet Yusuf Bey, İletişim numaranız üzerinden görüşme yapmak için sizi aradık ancak ulaşamadık. Siparişinizde yer alan ürününüz 28.06.2024 tarihine kadar kargoya verilecektir. Ürününüzün bir an önce tedarik edilmesi için gerekli yönlendirmeler yapıldı. Sürecinizin takibini üyelik sayfanızın sağ üst bölümünde yer alan “Hesabım-Siparişlerim-Sipariş Detayı” adımlarını izleyerek yapabilirsiniz. Saygılarımızla, Hepsiburada

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Benzer Şikayet Yaz