Hepsiburada'da Ürünü İade Almıyorlar Ve Paramın Vermiyorlar

Ruveyda Ruveyda20 Eylül 13:17

Hepsiburada'dan iki adet ürün satın aldım 19 Ağustos tarihinde. İkisi de farklı satıcıdan. Biri Hepsiburada JBL hoparlör diğeri de bluetooth mikrofon. Farklı kargoyla teslim edildiler. Ben hoparlörü 24 ağustosta teslim aldım ve aynı gün kutusunun yapışkanı dahi açmadan iade etmeye karar verdim ve Aras Kargo'ya teslim etmem için kod paylaştılar. Ürünü gönderdim ve o hafta tatile çıktım. 

Bu süreçte ürünün iptal durumu ile ilgili tarafıma hiçbir bilgilendirme mesajı/maili atılmamıştır. Tatilden geldiğim hafta paranın hala iade edilmediğini ekstremden fark edince siteye girip kontrol etmek istedim ve hiçbir neden belirtilmeksizin iade talebimin reddedildiğini öğrendim. Müşteri hizmetleri aradığımda tutanak eksik dendi. Tutanak niye tutturayım, eksik hiç belge yoktu. Faturam e fatura, cayma hakkımı kullandım. İade etmek istiyorum dedim. Komik olan ürün de ortada yoktu. 

Dönüş yapacağız dendi. Birkaç gün sonra kampanyalı ürün eksik dediler. Kampanyalı ürün yoktu ki dedim. Bir daha aynı süreci yaşadım ve kampanyalı üründen kastın farklı bir satıcıdan satın aldığım ürünün iade edilmemesi olduğunu gördüm. Faturada ne yazıyor ki derken sadece hoparlörün fatura edildiğini gördüm. Diğer firmaya ulaşmaya çalıştım, ancak onun da hiçbir bilgisi şirket ismi ulaşılabilecek tarzda belirtilmemişti. Diğer yandan ben İstanbul'da değilken ürünüm kargolanmış ve teslim edilmiş!  

Derdimi anlatacak her yerden ulaşmaya çalıştım ancak artık sürecin lehime sonuçlanacağın dair inancımı kaybettim. Bir daha asla ve asla Hepsiburada'dan sipariş vermeyeceğim. Ürünü satarken her şeyi yapmaya hazır kurumun yerine iade için kılını kıpırdatmayan beni günlerce mağdur eden bu firmayı pazartesi günü itibariyle Tüketici Mahkemesi'ne başvuracağımı buradan bir kez daha bildiririm.

Cevaplar

profile-icon Ruveyda 4 hafta önce

Buraya yorum yazdıktan sonra ciddiye alınıp arandım ama bakın nasıl? Tam olarak söylenen şey Aras Kargo'nun ürünün teslimiyle alakalı şaibeli yanıtlarından dolayı ücret iademin Aras Kargo tarafından yapılmasının beklenmesi! Benim ürünü iade etmek ve iadesi reddedilen ürünün tarafıma haber verilmeden gönderilmesi için tercihim Aras Kargo değildi zaten. Hepsiburada kendi çalıştığı, seçtiği ve ben İstanbul'da değilken bana teslim edildiğini iddia eden kargo firmasının yanlışını üstlenecek mağdur olan müşterisinin mağduriyetini giderecek profesyonellikte ve olgunlukta bir şirket değildir! Hepsinin yanında sizlerle tarafıma iletilen mesajı göndermekteyim ki nasıl karda yürüyüp izlerini belli etmediklerini hep birlikte görelim. "Merhaba Ruveyda Hanım, Yaşanan aksaklık için özür dileriz. 53684***** numaralı hattınızdan sağladığımız görüşmeye istinaden; 771094800 numaralı siparişinizdeki JBL Clip 3 IPX7 Su Geçirmez Taşınabilir Bluetooth Hoparlör Siyah ürünün işlem süreci devam etmektedir. Süreç takibi Hepsiburada tarafından yapılmaktadır. En kısa sürede tarafınıza dönüş sağlanacaktır. İyi günler dileriz." Burada kargo firmasından ücretin tanzim edileceğini bildiren bir şey gören var mı? Telefonda insanların ağzına bal çalıp yazılı olarak hiçbir taahhütte bulunmayan bu firmayı her yerden her bir yanlışlıkları için gerekli yasal yollara başvurmaya devam edeceğimi bildiririm.

Hepsiburada Logo Hepsiburada 4 hafta önce

Merhaba Ruveyda Hanım, Talebinizle ilgili Hepsiburada Çözüm Merkezi sisteminde 80699139 numaralı kayıt oluşturulmuş olup en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. Sorularınızı ve taleplerinizi web sitemizde üye girişi yaptıktan sonra sağ üst köşede göreceğiniz “Bize Sorun” bölümünden iletebilir, mesajlarınızı “Hesabım – Mesajlarım” bölümünden takip edebilirsiniz. https://www.hepsiburada.com/mesajlarim Saygılarımızla, Hepsiburada

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Tunç 4 hafta önce  

    Hepsiburada ürün iadesi almamak için taktik uyguluyor ve 14 günlük cayma hakkinizi saçma sapan bahanelerle kullandırtmıyor. Bence, maalesef 14 gününüz dolmuş. Hepsiburada dan bir çöp bile almam artık.

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler