31 Ağustos 2013 #1986255

Hepsiburada.com'a Göre Cihazım Çöpmüş!

Hepsiburada.com firmasından aldığım telefon su geçirmez ekranı kırılmaz Sony Xperia Go 40 cm den düştü ve ekranı parçalandı. Hepsiburada.com firmasının yönlendirdiği servis (Ess Telekom) bu servis Sony yetkili servisi değil ve benden 200 TL ücret talep etti ve eğer telefonum bir daha arızalanırsa veya suya düşerse firma tekrar yaptığı işe garanti vermezmiş?


Karşımda pazardaki meyve satan bir amca bile sattığı meyvenin arkasında duruyor ama Hepsiburada.com firması sattığı ürünün arkasında durmayarak resimde ki yazışmayı aldığım cihazın Çöp olduğunu bana rahatlıkla söyleyip gönderiyorlar.

Mustafa 147 Okunma

Cevaplar

 • Mustafa03 Eylül 2013

  Özgün T. 16:10 (13 dakika önce) Kime: bana Merhaba, Ürününüz teknik servis tarafından yapılan inceleme sonucu kullanıcı hatası olmasından dolayı ücrete tabi olarak onarım yapılmaktadır. Kullanıcı hatası sonucu hasarlanan ürünler garanti kapsamı altında yeralmamaktadır. Saygılarımızla Hepsiburada.com Müşteri Hizmetleri Talep Detayları Talep No: FZA-373-72337 Konu: Ürünüm arızalandı. Değerli müşteri hizmetlisi hanım; ilgili ürünün garanti kapsamında tamir edilmeyeceğini tarafıma ilettiler bende tarafımdan talep edilen tamir bedelini ödediğim takdirde tamir olacak olan ürünün tamir sonrasında garantisinin devam edip etmeyeceğini sordum ve ilgili tamir işlemi sonrasında garanti vermediklerini bildirdiler bunun nedenini anlayamadım. Ayrıca sony türkiye yi aradıgımda "ess telekom bizim yetkili firmamız değil sizin ürününüzün imei numarasının kaydı birleşik arapemirliklerinde gözüküyor. İlgili ürün türkiye ye distribütör firma üzerinde giriş yapmadığı için Sony Türkiye olarak hiç garanti veremeyiz" şeklinde geri bildirim aldım. ilerleyen zamanda ilgili cihazın uygun olmayan şartlarda ülkeye sokulduğu tespit edilir ve cihaz kullanıma kapatılır ise muhattabım kim olacak ? Keza ürünü sizin adınız altında satıldığından ve uygun fiyat sağlıklı ürün alacağım düşündüğümden dolayı satın aldım. Bu uygunsuz şartları sağlayarak firmaların ayıplı mal satmalarında sizde ön ayak olmuş olmuyormusunuz? birlikte çalıştığınız firmaları seçerken bu kadar mı özensiz davranıyorsunuz anlayabilmiş değilim. Bu süreç içerisindeki yazışmalardaki Emir BUGAY beyin gönderin geriye demesi müşteri ilişkileri politikanızın bir sonucu mu? satış müdürünüzün sizin deyiminiz ile ücreti karşılığı tamir edilebilecek ürüne neden "cihaz çöp" ibaresi kullandığını anlamadım. Sonuç itibari ile bu cihaz çöp mü ? yoksa ücreti karşılığında sonrasında garanti verilemecek durumda olan bir cihaz mı?

 • Hepsiburada Temsilcisi03 Eylül 2013

  Sayın Mustafa M, Sorununuz hakkında detaylı inceleme yapılmış ve konuyla ilgili size e-posta yoluyla bilgilendirme yapılmıştır. Saygılarımızla, Hepsiburada.com Ekibi

 • Mustafa03 Eylül 2013

  peki nezaman dönüş yapılacak ? 2 ay sonramı ?

 • Hepsiburada Temsilcisi31 Ağustos 2013

  Sayın Mustafa M, Sorununuz hakkında takip başlatılmıştır. İşlem detaylarınız tekrar incelenecek ve kısa süre içerisinde sonuçlandırılması sağlanacak, süreçle ilgili size e-posta yoluyla detaylı bilgilendirme yapılacaktır. Bu süreçte sizi istemeden üzdüğümüz için özür dileriz. Saygılarımızla, Hepsiburada.com Ekibi ……………………………………………………………………………………………………………………… Size yardımcı olmak için buradayız. Görüş ve önerileriniz için bize 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz. http://www.hepsiburada.com/liste/MyPage/Support.aspx

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön