25 Ocak 2018
Yorum Yap
#10061609

Hepsiburada Yasaları Uygulamadı

Hepsiburada.com'dan 06.01.2018 tarihinde ürünü (Nokia Lumia 820) teslim aldım (sipariş no:49761758). Kutusunu açtım cihazı aktive etmek istedim fakat cihaz hiçbir şekilde çalışmadı. İade işlemini öğrenmek için Hepsiburada çağrı merkezini 4 defa aradım dört farklı kişi ile konuştum. İade için ''teknik servisten arıza raporu almam gerektiği'' ve bu şekilde iade alacaklarını söyledi. Teknik servise (Ouno -Television-Maltepe) gittim rapor vermedi. 09/01/2018 tarihinde tüketici bilincini geliştirme derneği (Kadıköy) tarafından hazırlanan resmi belgeyi yani ihtarnameyi ürünün ücretinin iadesi için (6502 tüketicinin korunması hakkındaki kanunun 48. maddesine istinaden cayma hakkımı kullanmak istiyorum) PTT ile taahhütlü Ekol Sanal Mağazacılık gönderdim. Hepsiburada ve Ekol Sanal Mağazacılık (İstanbulreyon) firması yasal hakkımı uygulamayıp ürün iade talebini reddetti. Yasal süreci takip edeceğim.

Halit Halit 373 Okunma Yorum Yap

Cevaplar

 • Halit13 Ağustos 2018

  Hepsiburada ve n11 tedarikçisi bulunduğu adresten (Kısıklı Mh. Rıfatbey sk. Şenel apt. No.:36) müşterilerine dahi haber vermeden kapıya bir adres bile bırakmadan taşınmış ve telefonlara dahi cevap vermiyorlar. Yeni adresini (Kısıklı Mh. Alemdağ CD. Yan yolu Dumankaya İş Merk. No.:14) Çevreden sorarak ancak bulabildim. Tüketici Hakem Heyetinin verdiği Bedel iadesi karar tutanağım olmasına çeşitli bahanelerle paramı iade etmiyorlar. 15 gün süresi dolunca firmayı icraya vereceğim. (Karar No.: 060920180003485 - Ümraniye İlçe Tüketici Hakem Heyeti)

 • Halit04 Şubat 2018

  Önceki mesajın devamı---> Siz Hepsiburada.com ailesinden bir çok kez telefon aldım ve aldırdım. İsimlerini verebilirim. Bozuk bir telefonu gönderip sonra da ''kullanılmış olması sebebiyle iade koşullarına uygun bulunmadığı'' yazmanız çok komiktir. Yaşatmış olduğunuz bu mağduriyeti gidermediğiniz gibi türlü bahanelerle yasal hakkımı (cayma hakkı) kullandırmıyorsunuz.

 • Halit04 Şubat 2018

  Sayın yetkili, olayı en başından kısaca -yoruma gerek olmaksızın- anlatayım. 1.Cihaz kullanılmamıştır. Zira geldiğinde önce çalıştırmak için açma düğmesine basıp, açılmayınca şarja takıp tekrar denediğimizde cihazda hiçbir değişiklik olmamıştır. 2.Takdir edersiniz ki açılmayan bir cihazın kullanılmasıda mümkün değildir. Standart açıklamalarla geçiştirmek yerine lütfen daha önce yazdığım mesajları okumanızı öneririm. 3.Daha cihaz gelir gelmez bu durumu size hemen bildirdik telefondaki müşteri yetkilisi bize sürekli cihazı açtıysanız ikinci ele düşmüştür deyip durdu. Ve bizim ısrarımız sonucu Ekol sanal mağazacılığa bizi yönlendirerek bozuktur raporu almamız gerektiğini söyledi. Daha önceki yazılarımda anlattım. Oradanda iki ayrı teknik servise (ouno servis ve Teleservice) gönderildim. Cihaza bakılmadı ve rapor alamadım nereye gittimse çaresiz bırakıldım. ---> devamı sonra ki mesajda...

 • Halit02 Şubat 2018

  Sayın yetkili öncelikle telefonun içinden garanti belgesi çıkmadı. Ve bizzat tedarikçiniz Ekol Sanal Mağazacılığa gittim. Garanti belgesinin olmadığını dolayısıyla teknik telefonun servisini bilmediğimi söyledim. Tedarikçinizden Nokia Lumia'nin teknik servis telefonunu aldım. Teknik servisin adı Eko grubun bünyesinde ouno teknik servis'e bizzat gittim. Onlarda kendilerinin bakmadığını Maltepe'de adı Television adlı teknik servise gönderdiler. Burası Türkiye'deki Nokia Lumia'nın teknik servisi olduğunu fakat Nokia için hiçbir şekilde teknik servis raporu vermediklerini söylediler. İsterseniz adreslerini vereyim bir de siz gidin. Tedarikçiniz size hangi bilgileri veriyor bilmiyorum ama diğer kişilerin şikayetlerini de bir okuyun lütfen bunun onlar için ilk olmadığını anlarsınız. Ben yasalara uygun olarak Kanun 48. maddesi olan cayma hakkımı kullanıyorum. Evet yasaları hiçe sayıyorsunuz.

 • Hepsiburada Temsilcisi02 Şubat 2018

  Sayın Halit G. Talebiniz hakkında Hepsiburada.com Müşteri Hizmetleri sisteminde LKC-450-52058 no'lu kayıt açılmıştır. Yukarıda vermiş olduğunuz bilgiler kaydınızın içerisine eklenmiştir. Talebinizin çözüm sürecinin daha hızlı ilerleyebilmesi için, konu ile ilgili her türlü bilgi ve taleplerinizi üyelik sayfanızda yer alan “Hesabım - Mesajlarım - Müşteri Hizmetleri Mesajları” sayfası üzerinden iletebilirsiniz. http://www.hepsiburada.com/liste/MyPage/SupportTicketWatch.aspx Saygılarımızla Hepsiburada Müşteri Hizmetleri

 • Halit27 Ocak 2018

  06.01.2018 tarihinde Ekol Sanal Mağazacılık'dan (istanbulreyon) Hepsiburada aracılığı ile telefon aldım. Telefon arızalı çıktı. Yani ayıplı mal satışı yaptılar. Yasalara uygun olarak paramın iade talebinde bulundum. Yasal hakkım olan cayma hakkımı uygulamıyorlar. Paramın iadesi için ihtarname ve telefonu adreslerine kargo ile gönderdim. Ekol Sanal Mağazacılık ise bozuk telefonu tekrar tarafıma geri gönderdi. Tüketici Yasası göz göre göre çiğneniyor. Hepsiburada.com sitesi de bu hukuksuzluğu gidermedi. Hepsibuarada.com ve Ekol Sanal Mağazacılığı yasal hakkımı kullanıp Tüketici Bilincini Geliştirme Derneği üyesi olarak Tüketici Mahkemesi'ne bu haksızlık ve hukuksuzluğu dava edeceğim.

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler