27 Ekim 2016 #6794026

Hepsiburada Kulaklık İadesini Kabul Etmiyor

Hepsiburada.com'dan Philips Action Fit kulaklık satın aldım. Ürün 21.10.2016 17:51 de bana ulaştı. Denedim (yaklaşık yarım saat ev ortamında) ergonomik olarak kulağımı rahatsız etti, ve ses kalitesi beni tatmin etmedi. İade talebi oluşturup ürünü ertesi gün saat 10 civarlarında kargoya teslim ettim. Ürün ellerine ulaştıktan sonra iade talebim reddedilmiş, paketin açılmış olduğu için. Ürünün paketini açmadan nasıl deneyebilirim acaba benim böyle bir süper gücüm yok. Ayrıca satış sözleşmesinde bu ürünü iade etmemi engelleyen bir madde yok. Tam aksi 14 gün içinde hiçbir koşul göstermeden iade edebilirim. Bana gelen ürünü tekrar geri gönderdim. İade alana kadarda göndereceğim. Bu kadar büyük bir firma bir de kolay iade diye bir şey çıkarmış ama ürünü iade etmek hiç kolay değil. Ayrıca bu mesaja cevap verecek yetkili kopyala yapıştır metni ile lütfen cevap vermeyin. Bir müşterinizi kaybettiniz...

Can 155 Okunma

Cevaplar

 • Can30 Kasım 2016

  Ürünü 4. kez iade için gönderdikten sonra iadem 29.11.16 da kabul edildi. Yaklaşık 40 gündür bu ürünü iade etmek için uğraşıyorum. Bu alışveriş tecrübesinden sonra bir daha internet üzerinden kulaklık almayacağım. Buradan Hepsiburada.com yetkililerinede önerim şu: eğer bir ürün iade alınamayacak kategoride ise bunu sipariş aşamasında bilgi notu ile bilgilendirin, ya da sepetinizdeki x ürün paketi açıldıktan sonra iade alınmamaktadır diye bir check box koyun ki insanlar bilgilensin. Ama ben kulaklık ürününün iade ediemeyecek ürünler arasında olduğunu düşünmüyorum. Satış sözleşmesinde bu ürünü kapsayan bir madde yok. Siz satış sözleşmesine göre kulaklık ürününü iade kabul edilmeyecek ürün kategorisine koyuyorsanız bu sizin yorumunuzdur, ben sözleşmeyi okuduğumda elektronik ürünlerde CD, yazılım ya da oyun gibi şeyler aklıma geliyor. Satışı yapan firma sizsiniz o yüzden en baştan açık açık belirtin. Bir sürü kategori belirlemişsiniz, bir tag daha oluşturun "iade alınmayacak ürün" diye, biz ürünü sepete attığımızda karşımıza bir ibare çıksın bu üründe iade alınmamaktadır diye. Çok basit.

 • Can28 Kasım 2016

  Ürünü bugün 28.11.16 da 4. kez iade için gönderdim. Firma sorduğum sorulara cevap vermiyor. İadeyi satış sözleşmesindeki hangi maddeye göre almadıklarını bildirmiyorlar. Yuvarlak cümlelerden oluşan bir metni kendi siteleri üzerinden kopyala yapıştır yapıyorlar. Söyledikleri ürünün ambalajının açılmış olması, yine soruyorum ürünü açmadan nasıl kullanabilirim, nasıl performansını görebilirim. Sayın Hepsiburada.com yetkilileri bu ürünü sizler iade alıncaya kadar size geri göndereceğim! Lütfen bu kanal üzerinden cevap verin bana.

 • Can17 Kasım 2016

  Ürünü 16.11.16 da üçüncü kere iade için geri gönderdim. Ki bu sefer müşteri hizmetleri göndermemi talep etti. Bugün işlem sonucuna baktığımda iade reddedilmiş. Sorduğum sorulara cevap verilmiyor. Satış sözleşmesindeki hangi ibareye göre iade yaptıkları bana metin olarak bildirilmiyor. Keyfi olarak iadem kabul edilmiyor. Ürün bana geldiğinde dördüncü kez geri göndereceğim.

 • Can08 Kasım 2016

  Hepsiburada yetkililerine çok basit iki soru soruyorum ve cevabını alamıyorum. Sanki robotlar cevap veriyor. Bu kadar basit iki soruya neden cevap veremiyorsunuz. Şu an şehir dışında olduğum için bu işle uğraşamıyorum. Döndüğümde devam edeceğim. Basit iki soru: Soru 1: Ürünü açmadan nasıl deneye bilirim? Soru 2: Satış sözleşmesinde ürünü iade almamak için madde hangisi bana metin olarak bildirin. Lütfen bu kanal üzerinden bu sorulara cevap verin. Bekliyorum.

 • Can03 Kasım 2016

  Firma sorduğum sorulara cevap vermiyor. Müşteri hizmetleri robotlarla dolu sadece kopyala yapıştır yapıyorlar. Ürünü iade alıncaya kadar geri göndereceğim.

 • Can27 Ekim 2016

  Siz aynı metni kopyala yapıştır yapıp sorularıma cevap vermedikçe bende az önceki metni size kopyala yapıştır yapacağım. Ürünü geri gönderdiğinizde bende aynen size iade edeceğim.

 • Can27 Ekim 2016

  Sizler robot musunuz? Okuduklarınızı anlayamıyor musunuz? Orada aklıbaşında, robot olmayan bir müşteri temsilcisi sorduğum sorulara cevap verinceye kadar buradan yazmaya devam edeceğim. Bilgisayar başında almışsınız bir metni kopyala yapıştır yapıyorsunuz. Ürünü açmadan nasıl deneye bilirim? Satış sözleşmesinde ürünü iade almamak için madde hangisi bana metin olarak bildirin. Ürün bana her geldiğinde size iade edeceğim.

 • Hepsiburada Temsilcisi27 Ekim 2016

  Sayın Can S. Talebiniz hakkında Hepsiburada.com Müşteri Hizmetleri sisteminde RHZ-541-61274 no'lu kayıt bulunmaktadır. Yukarıda vermiş olduğunuz bilgiler mevcut kaydınızın içerisine eklenmiştir. Talebinizin çözüm sürecinin daha hızlı ilerleyebilmesi için, konu ile ilgili her türlü bilgi ve taleplerinizi üyelik sayfanızda yer alan “Hesabım - Mesajlarım - Müşteri Hizmetleri Mesajları” sayfası üzerinden iletebilirsiniz. http://www.hepsiburada.com/liste/MyPage/SupportTicketWatch.aspx Saygılarımızla Hepsiburada Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön