19 Mart 2013 #1692170

Hepsiburada.com İade Ve Değişim İçin 5 Gündür Cevap Dahi Vermedi!

28 Şubat 2013'te elime geçen telefonda; dış ses seviyesinin çok düşük, GPS algılamalarında Google Maps gibi uygulamalarda başarısız, şarj süresinin oldukça yetersiz olduğuna ilişkin şikayetlerle 13 Mart 00:04'te yaptığım başvuruya yönelik tarafıma dönüş dahi olmamıştır.


Uygulama kullanırken ya da konuşurken telefon kendiliğinden kapanmakta ve ara sıra şebeke bağlantısını olağan dışı kopmakta, ayrıca wifi çekim gücünde de bir hayli düşük kalmaktadır. Telefonunu aldıktan sonraki süreçte tüm bu sorunlar üst üste gelmiş ve 7 günlük bahsi geçen iade süresi dolmuştur. Bu kadar yeni bir cihazda karşılaştığım tüm bu sorunlar nedeniyle aynısıyla değişim değil farklı cihaz almak istiyorum, ilgisizler!

Ahmet 25 Okunma

Cevaplar

  • Ahmet19 Mart 2013

    Yukarıdaki mesajda da açıkça belirttiğim üzere ben telefonu yetkili servise ulaştırıp aynı cihazla değişim değil daha farklı bir markanın daha üstün özelliklere sahip farklı bir cihazını almak istiyorum. Yoksa Yetkili Servise ulaştırmak öncelikli amaç olsaydı bunu hepsiburada.com'a hiç ulaşmadan ayın 13'ünde zaten yapabilirdim. Ki dün 2. kez telefonla olan müşteri temsilcileri ile görüşmemiz sonrası tepkilerimi açıkça yansıttıktan sonra alelade ve ilgisizliği okunan bir üslupla "Yasal iade süresi 8 işgünü olup iadesi alınamamaktadır." e-postası aynen tarafıma iletilmiştir. Oysaki burada şikayetimi dinlendirdikten sonra bugün 10:38 itibariyle hepsiburada.com'dan aldığım e-posta çok daha kibar ve yapıcı bir nitelik taşımaktadır. Niçin sikayetvar.com'a şikayetimi taşımadan önce benimle ilgilenilmemiştir? İkinci bir husus, hepsiburada.com'dan bugün gelen e-posta'da arıza formu doldurduktan sonra hemen formuma onay verilmesinin sağlanıp teknik servise ulaştırılması konusunda bir yol izlenmesi söz konusu olmuştur. Problemin teknik servis tarafından çözüleceğine yönelik bir çözüm haritası öngörülmüştür. Oysaki benim talebim, daha alınalı üstünden iki hafta henüz geçmiş telefonun iade kabul edilerek daha farklı bir markanın daha üstün özelliklere sahip ve sorunsuz çalışacak bir başka cihazıyla fiyat farkı tarafımca ödenip değişimin sağlanmasına yöneliktir. Ben hepsiburada.com'un bana -görünürde- çözüm olarak sunduğu, teknik servisle muhatap olma işini bir müşteri olarak zaten yapabiliyorum. Ki dün cihazı KVK'ya gönderdim de zaten. Arzum bana aracı ve danışman olmaları değil, çözüm mercii olup bu kusurlu üründen beni kurtararak bana içtenlikle yardımcı olmaları idi. Ayrıca bu danışman rolüne bürünmeleri de şikayetimi burada dile getirdikten sonra olduğu için, bir müşteri olarak bana değer vermedikleri düşüncesine kapılmama neden olmuştur. Müşterileri olarak beni büyük hayal kırıklığına uğrattıkları için ve aslında hiç de çözüm odaklı olmayan yaklaşımları nedeniyle büyük bir şaşkınlık yaşıyorum. Telefonda sonradan eklenmeye devam eden sorunlarla mevcut problemleri saymakla kamuoyunu bilgilendirme noktasında fayda götüryorum. Dış ses seviyesi çok düşük (müzik dinlerken ses yetersiz ya da telefona çağrı geldiğinde duymakta güçlük çekebiliyorsunuz), GPS algılamalarında ya çok geç kalıyor ya da hiç cevap veremiyor (navigasyon, harita vb'lerini verımli ve etkin kullanamıyorsunuz), bataryası çok zayıf (gün ortasında ikinci bir şarj yapma imkanınız yoksa akşama dek kullanamıyorsunuz), kendi kendine kapanıyor (görüşme yaparken ya da uygulama kullanırken kapanıp yeniden açılıyor), şebeke bağlantısı kendiliğinden kopup geri geliyor, ışık yetersiz ortamlarda (akşam dış mekan, loş iç mekan vb'leri) flaşla portre fotoğrafı çektiğinizde flaşın aydınlattığı kısımlar beyaz tonlarda ve oldukça çirkin çıkıyor.

  • Hepsiburada Temsilcisi19 Mart 2013

    Sayın Ahmet D, Sorununuz hakkında detaylı inceleme yapılmış ve çözüme ulaştırılmıştır. Konuyla ilgili size e-posta yoluyla bilgilendirme yapılmıştır. Bu süreçte gösterdiğiniz anlayış için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Hepsiburada.com Ekibi ……………………………………………………………………………………………………………………… Size yardımcı olmak için buradayız. Görüş ve önerileriniz için bize 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz. http://www.hepsiburada.com/liste/MyPage/Support.aspx

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön