19 Ekim 2016 #6724897

Hepsiburada Garanti Sorun Oldu!

Hepsiburada.com ismine güvenip aldığım ithalatçı garantili LG G5 cep telefonu, 3 ay gibi bir sürede Ghost Ekran, bluetooth, wi-Fi ve hızlı şarjı bitme sorunları vermeye başladı. Garanti kapsamında Hepsiburada'ya gönderdiğim ürün yetkili servise 21 gün önce verilmesine rağmen geri dönüş yapılmadı. Hepsiburada'ya telefon edip sorduğumda "Cumartesi günleri garanti belgesinde iş günü olarak sayılmadığı" bilgisi verildi.


Ancak Garanti kapsamı ile ilgili mevzuatta (kanunda) cumartesi günlerinin iş günü olarak sayılacağı hatta 10 gün içinde tamir işlemi gerçekleştirilmemesi halinde benzer bir ürünün müşteriye kullanması için verilmesi gerektiği açıkça belirtilmiştir. Satıcı olarak isimlerini yazdıkları ürünleri satarken tüm kanunları harfiyen bilen bir kurum, bir sıkıntı çıktığında kanunları kendilerine göre değiştirip bilmeyenleri bu şekilde yönlendirmeye çalışması çok yanlış bir yaklaşımdır!

Serkan 73 Okunma

Cevaplar

  • Serkan20 Ekim 2016

    Kopyala yapıştır için teşekkürler.

  • Hepsiburada Temsilcisi20 Ekim 2016

    Sayın Serkan G. Talebiniz hakkında Hepsiburada.com Müşteri Hizmetleri sisteminde DOS-871-79826 no'lu kayıt bulunmaktadır. Yukarıda vermiş olduğunuz bilgiler mevcut kaydınızın içerisine eklenmiştir. “Talebinizin çözüm sürecinin daha hızlı ilerleyebilmesi için, konu ile ilgili her türlü bilgi ve taleplerinizi üyelik sayfanızda yer alan “Hesabım - Mesajlarım - Müşteri Hizmetleri Mesajları” sayfası üzerinden iletebilirsiniz.” http://www.hepsiburada.com/liste/MyPage/SupportTicketWatch.aspx Saygılarımızla Hepsiburada Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön