14 Ekim 2016 #6682630

Hepsiburada Cayma Hakkımı Kullandırmıyor

Gayet memnun kalarak alışveriş yaptığım Hepsiburada son siparişimde cayma hakkımı kullandırmayarak beni büyük hayal kırıklığına uğrattı. Son siparişimde almış olduğum, Asus Phoebus ses kartını beklentilerimi karşılamadı, ürün vaat ettiği özelliklerde çalışmadığı için cayma hakkımı kullanmak adına Hepsiburada'ya gönderdim. Fakat firma kendi iade kabul şartlarında yazdığı tüm kriterlere ve tüketici kanunundaki şartlara uygun olmasına rağmen iadeyi kabul etmemiştir. Firmadan bu olumsuzluğu düzeltmesini bekliyorum. Aksi durumda konuyu Tüketici Hakem Heyeti'ne taşıyacağımı belirtmek isterim ve bir daha kendilerinden bir daha alışveriş yapmayacağımı buradan belirtmek isterim ki 10 senelik müşterileriyim.

Serdar 75 Okunma

Cevaplar

  • Serdar18 Ekim 2016

    İlgili ürünü tarafıma geri göndermişsiniz kargodan teslim almadım iade ettim. Boşuna ürünü göndermeyiniz hakem heyetine konuyla ilgili başvurumu 14.10.2016 tarihinde yaptım bu süreç tamamlanana kadar ürünü teslim almayacağım. Ürün kargoda kaybolursa kesinlikle mesuliyet kabul etmiyorum. Bu da herkese açık bir mecrada size yazılı beyanımdır. Ayrıca siteniz üzerinden de bu beyanımı gerçekleştireceğim hukuksuz işlem yapmayı sevdiğiniz için oradan silerseniz diye buradan da belirtmek istedim.

  • Serdar14 Ekim 2016

    Firma her şikayete verdiği standart cevabı vermiş. Şikayetim ile ilgilenmemiştir. Hatta kendilerine yaptıklarının uygunsuz olduğunu ilgili tüketici kanunun ilgili maddelerini hatırlatarak bana hangi sözleşme maddesine göre iadeyi kabul etmediklerini sorduğumda bana "... ... Nolu siparişinizde yer alan Asus rog Xonar Phoebus Solo Ses Kartı ürününüz için tarafımıza iade işlemi kabul edilmemektedir. Yasal haklarınızı kullanmanız neticesinde elde edeceğiniz kararı tarafımıza iletebilirsiniz. Saygılarımızla. " şeklinde cevap vermişlerdir hangisi maddeye istinaden kabul etmediklerini belirtmemişlerdir. Bende bu gelişme üzerine Hakem heyetine başvurumu gerçekleştirdim. Ayrıca BİMER e reklamlarla tüketiciyi aldattıkları kanunları hiçe saydıklarını durumumuda aktararak şikayet ettim.

  • Hepsiburada Temsilcisi14 Ekim 2016

    Sayın Serdar A. Talebiniz hakkında Hepsiburada.com Müşteri Hizmetleri sisteminde EGQ-473-84763 no'lu kayıt bulunmaktadır. Yukarıda vermiş olduğunuz bilgiler mevcut kaydınızın içerisine eklenmiştir. “Talebinizin çözüm sürecinin daha hızlı ilerleyebilmesi için, konu ile ilgili her türlü bilgi ve taleplerinizi üyelik sayfanızda yer alan “Hesabım - Mesajlarım - Müşteri Hizmetleri Mesajları” sayfası üzerinden iletebilirsiniz.” http://www.hepsiburada.com/liste/MyPage/SupportTicketWatch.aspx Saygılarımızla Hepsiburada Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön