26 Ekim 2016 #6782323

Hepsiburada Aynı Gün Kargo Mağduriyeti

06/10/2016 tarihinde o güne özel %30 indirimli bisiklet siparişi verdim. Hızlı gönderi olan rengi seçtim. Aynı gün kargoda olsun diye. Fakat beni 1 hafta, bugün yarın göndereceğiz diye oyaladılar, haber vermeksizin para iadesi ettiler. Ürün temin edilememiştir mazeretiyle oysa o gün stokta vardı.


Stoklarda farklı renklerde stok görünmesine rağmen bana çözüm sunulmadı. Bir de kredi kartı ile geri ödemede taksitle aldığım için taksitle geri iade ediliyor. Müşteri hizmetleriyle görüşmeme rağmen çözümde anlaşamadık. Mağduriyetimin giderilmesini istiyorum.

Ahmet 348 Okunma

Cevaplar

  • Ahmet26 Ekim 2016

    Ceza hükümleri: madde 77 – (1) Bu Kanunun 4 üncü, 6 ncı, 7 nci, 18 inci, 19 uncu, 20 nci, 21 inci, 23 üncü, 26 ncı, 30 uncu, 33 üncü, 35 inci, 48 inci, 49 uncu, 51 inci, 52 nci, 54 üncü ve 57 nci maddelerinde belirtilen yükümlülüklere aykırı hareket edenler hakkında aykırılığı tespit edilen her bir işlem veya sözleşme için iki yüz Türk Lirası idari para cezası uygulanır. (20) Bu Kanuna göre idari yaptırım uygulanması, diğer kanunlar gereği yapılacak işlemleri engellemez. Bakanlık, bu maddenin uygulanmasında oluşacak tereddütleri gidermeye yetkilidir. Saygılarımla.

  • Ahmet26 Ekim 2016

    6502 sayılı Tüketiciyi koruma kanunu madde 6 – (1) Vitrinde, rafta, elektronik ortamda veya açıkça görülebilir herhangi bir yerde teşhir edilen malın, satılık olmadığı belirtilen bir ibareye yer verilmedikçe satışından kaçınılamaz. (2) Hizmet sağlamaktan haklı bir sebep olmaksızın kaçınılamaz. (3) Ticari veya mesleki amaçlarla hareket edenler; aksine bir teamül, ticari örf veya adet ya da haklı bir sebep yoksa; bir mal veya hizmetin satışını o mal veya hizmetin, kendisi tarafından belirlenen miktar, sayı, ebat gibi koşullara ya da başka bir mal veya hizmetin satın alınması şartına bağlayamaz. (1) Sayfanız da satışa sundunuz mu? Evet. (2) Ödemeyi alıp malı tesliminden kaçındınız mı? Evet (2) Olmasına rağmen miktar (stok) şartını öne sürerek malın satın alınmasını engellediniz mi? Evet (3) Son çözüm önerisi olarak başka bir mal alırsan size aradaki fark kadar hediye kuponu şartına bağladınız mı? Evet

  • Hepsiburada Temsilcisi26 Ekim 2016

    Sayın Ahmet A. Talebiniz hakkında Hepsiburada.com Müşteri Hizmetleri sisteminde VQC-927-66060 no'lu kayıt bulunmaktadır. Yukarıda vermiş olduğunuz bilgiler mevcut kaydınızın içerisine eklenmiştir. Talebinizin çözüm sürecinin daha hızlı ilerleyebilmesi için, konu ile ilgili her türlü bilgi ve taleplerinizi üyelik sayfanızda yer alan “Hesabım - Mesajlarım - Müşteri Hizmetleri Mesajları” sayfası üzerinden iletebilirsiniz. http://www.hepsiburada.com/liste/MyPage/SupportTicketWatch.aspx Saygılarımızla Hepsiburada Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön