23 Temmuz 2015 #3393597

Hepsiburada Ayıplı Ürününü İade Almıyor!

İlgili ürün yani Bluetooth kulaklık ayıplı çıktı. Yani yeni satın aldığım cep telefonumda sorunlu çalışıyor, iade etmek istiyorum. Hepsiburada.com olayı 14 günlük cayma süresi kuralına dahil ediyor ama bununla ilgili değil olay.


Olay Tüketicinin Korunması Hakkındaki Yasanın (son değişiklikten sonra) 10., 11. a-) ve 12. maddesiyle ilgili ama işlerine gelmediği için ilgili maddelerin yanından bile geçmiyorlar. Hepsiburada.com'dan 99 TL fatura bedelinin iadesini ilgili yasa gereği talep etmekteyim. Fakat Hepsiburada.com kanunun açık emrini uygulamak yerine mahkeme yolunu gösteriyorlar bana. Onlar da biliyorlar ki Türkiye'de yargı yavaş işliyor.

Ramazan 648 Okunma

Cevaplar

 • Ramazan24 Temmuz 2015

  Teşekkürü Hepsiburada.com hak etmedi. Teşekkürü Şikayetvar.com hak etti. Şikayetvar.com şikayetimi yayınlamasaydı çözümsüz kalacaktı.

 • Ramazan24 Temmuz 2015

  Şikayetvar.com'a çok teşekkür ederim. Nihayet Hepsiburada.com Tüketici Koruma Kanunundaki (madde 10, 11-a, 12) haklarıma uymaya razı olmuştur. Önceden olayı cayma hakkına sokuyordu. Şimdi "ayıplı mal" hükmünü kabul etti. Bu kabul elbette Şikayetvar.com sayesinde oldu. Teşekkürler Şikayetvar.com hepsiburada.com'un en son cevabı şu: Değerli Müşterimiz, 91860906 No.lu siparişinizde yer alan Navitech bhk 2020s Yüksek Performanslı Bluetooth Kulaklık Siyah ürününüzü memnuniyetiniz için sitemiz üzerinden form oluşturarak iade edebilirsiniz. Ürününüzü size verilen ücretsiz gönderi kodu ile Yurtiçi Kargo firmasına teslim etmenizi rica ederiz.

 • Hepsiburada Temsilcisi24 Temmuz 2015

  Sayın Ramazan D. Talebiniz hakkında Hepsiburada.com Müşteri Hizmetleri sisteminde LHT-512-32118 no'lu kayıt üzerinden bilgilendirme yapılmıştır. Saygılarımızla Hepsiburada Müşteri Hizmetleri

 • Ramazan23 Temmuz 2015

  Hepsiburada.com'un ilgili linkini tıkladığımda şu mesaj çıkıyor: Şikayet var üzerinden iletmiş olduğunuz talebiniz üzerine size ulaşmaktayız. Ürünün 14 günlük iade süresi geçmiş olması sebebi ile ne yazık ki iade işlemleri yapılamamaktadır. Zaten ben bu bilgiye Şikayetvar.com'a şikayet etmeden önce sahiptim yani Şikayetvar.com'a şikayetimi yazmadan hiçbir olumlu katkı almamış. Hepsiburada.com ısrarla olayı "cayma hakkına" sokup "Ürünün 14 günlük iade süresi geçmiş" olmasını bahane ediyorlar. Oysa olayın "cayma hakkı" ile ilgisi yoktur. Olay "ayıplı mal" ile ilgilidir. Ayıplı malda iade süresi süre altı (6) aydır. Tüketici Kanunu 10., 11-a. Ve 12. yi okuyunuz.

 • Hepsiburada Temsilcisi23 Temmuz 2015

  Sayın Ramazan D. Talebiniz hakkında Hepsiburada.com Müşteri Hizmetleri sisteminde LHT-512-32118 no'lu kayıt bulunmaktadır. Yukarıda vermiş olduğunuz bilgiler mevcut kaydınızın içerisine eklenmiştir. Talebinizin çözüm sürecinin daha hızlı ilerleyebilmesi için, konu ile ilgili her türlü bilgi ve taleplerinizi yukarıdaki kayıt numarası ile Hepsiburada.com: Hesabım: Müşteri Hizmetleri sayfasından takip edebilirsiniz: http://www.hepsiburada.com/liste/MyPage/SupportTicketWatch.aspx Saygılarımızla Hepsiburada Müşteri Hizmetleri

Benzer Şikayetler

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön