05 Nisan 2013 #1727346

Hepsiburada Arızalı Ürün Değişimi Yapılmıyor!

1 ay önce Hepsiburada.com sitesinden 58877822 sipariş numarasıyla hyperx ram satın aldım. Ürün elime geçtiğinde hasarlı olduğunu farkettim. Sorun kargo şirketinin taşıması esnasında oluşmuştu ve ilgili şirket sorumluluğu üstlendi, tutanak tutuldu.


Ancak prosedür doğrultusunda cihazı hepsiburada.com'a gönderdiğimde cihaz garanti dışı olduğu gerekçesiyle geri gönderildi.


Defalarca telefon edip sorunu açıklamama ve cihazı tekrar şirkete göndermeme rağmen değişim yapılmadığı gibi bana işlemin neden gerçekleştirilemediği hakkında bir bilgi dahi verilmedi.


1 ay sonucunda halen sorunun giderilememesi ve bana somut bir yanıt verilememesi üzerine cihazdan vazgeçip yenisini satın almak zorunda kaldım.

Metin 80 Okunma

Cevaplar

  • Hepsiburada Temsilcisi05 Nisan 2013

    Sayın Metin A, Sorununuz hakkında takip başlatılmıştır. İşlem detaylarınız tekrar incelenecek ve talebiniz doğrultusunda sonuçlandırılması için tüm çaba gösterilecektir. Bu süreçte sizi istemeden üzdüğümüz için özür dileriz. Saygılarımızla, Hepsiburada.com Ekibi ……………………………………………………………………………………………………………………… Size yardımcı olmak için buradayız. Görüş ve önerileriniz için bize 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz. http://www.hepsiburada.com/liste/MyPage/Support.aspx

  • Metin05 Nisan 2013

    Bana bugün gelen yeni mailde cihaz için 3. kez gönderi onayı verildiği yazıyor. Müşteri hizmetleri görevlileri normalde aynı cihaz için 3. kez gönderi onayı verilmediğini belirttiler. Ancak önceki 2 seferde işlemin neden gerçekleştirilemediği hakkında bilgi veremediler. İşin ilginç tarafı arızalı cihazı şirkete gönderip servis işlemi tamamlandıktan sonra bana kargoya verildiği bilgisi gönderilince müşteri hizmetlerini arayıp cihazın akıbetini doğrulamak istedim. Bana değişim işleminin gerçekleştirildiğini belirtmelerine rağmen aynı arızalı cihazın aynı garanti dışı olduğu gerekçesiyle gönderildiğini farkettim. Asıl sorun hepsiburada.com müşteri hizmetleri departmanının standartlaştırılmış çalışma prensibi. Bu sistemde alışılagelmiş sorunlar hızlıca çözülüyor ama bunun gibi nadir görülen sorunlarda işlevsiz kalıyor. Sorun sorumluluğum dışında oluştuğu için problemin kargo şirketi ve Hepsiburada şirketi arasında çözülmesi gerekirdi. Bilgim olmadığı sorunlarla muhatap olmak zorunda kaldığım gibi bilgi edinebilmem mümkün olmuyor. Harcadığım vaktin değeri cihazın toplam ücretini aşmış olduğu gibi önceki 2 kez sorun çözülemediği için ve ben nedenini bilemediğim için 3. kez gönderdiğimde çözüleceğine dair umudum kalmamıştır.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön