17 Şubat 2018
Yorum Yap
#10143165

Hepsiburada Arızalı / Ayıplı Ürün Gönderiyor Ve Ürünün İadesini Kabul Etmiyor

5 Şubat tarihinde Hepsiburada.com sitesi üzerinden Sony marka taşınabilir şarj aleti satın aldım. Ürünü kullanmak istediğimde üründen gelen motor sesinden dolayı cihazı kullanamadım ve cihazın patlaması riskine karşın ürünü iade etmek için süreç başlattım. Hepsiburada.com çalışanları ürünü açtığım için ürünün ikinci el ürün olduğunu ve ürünün arızalı olduğu ispatlamam karşılığında ürünü iade alacaklarını belirttiler. Bunun için Sony servisle görüşmem ve servisten arızalıdır raporu istememi bildirdiler. Servise gittiğimde bu şekilde bir süreç olmadığını ve rapor hazırlamadıklarını ve ürünü tamir edebileceklerini belirttiler. Defalarca sorunumu çağrı merkezi çalışanlarına anlatmama rağmen ürünü iade almayacaklarını, serviste hazırlanmayan bir raporun kendilerine sunulmadığı takdirde her an patlayacak bir cihazı kullanmamı bildirdiler.

Özge Özge 320 Okunma

Cevaplar

  • Özge25 Temmuz 2018

    Sorunumuz mahkeme yoluyla çözüldü, hepsiburada.com suçlu bulundu. Bu firmadan ürün almadan önce çok düşünün, kasıtlı olarak arızalı ürün gönderiyorlar ve kendi hataları olduğunu bildikleri halde ürünleri sadece mahkeme yoluyla kabul ediyorlar.

  • Özge25 Şubat 2018

    Tarafıma verilen cevaba göre, Hepsiburada'dan elektronik ürün alan müşteri, ürünün arızalı olması durumunda ürünün arızasını ispat etmekle yükümlüymüş. Sıfır olarak aldığı ve arızalı çıkan bir ürünü de tamir ettirdikten sonra kullanmalıymış. Yani ürün değişimi veya iade yapılmadığını teyit ettiler. Gerekli durumlarda kullanılmak üzere, konuyla ilgili olarak müşteri temsilcisine bilgi vererek konuşma kaydı da yaptım. Buradan elektronik bir ürün alacaksanız, ürün arızalı da olsa iade almadıklarını biliniz ve ona göre ürün satın alınız. Eğer arızalı bir ürünü tamir ettirip kullanırım diyorsanız, önereceğim bir firmadır.

  • Hepsiburada Temsilcisi20 Şubat 2018

    Sayın Özge D. Talebiniz hakkında Hepsiburada.com Müşteri Hizmetleri sisteminde XYU-546-63381 no'lu kayıt bulunmaktadır. Yukarıda vermiş olduğunuz bilgiler mevcut kaydınızın içerisine eklenmiştir. Talebinizin çözüm sürecinin daha hızlı ilerleyebilmesi için, konu ile ilgili her türlü bilgi ve taleplerinizi üyelik sayfanızda yer alan “Hesabım - Mesajlarım - Müşteri Hizmetleri Mesajları” sayfası üzerinden iletebilirsiniz. http://www.hepsiburada.com/liste/MyPage/SupportTicketWatch.aspx Saygılarımızla Hepsiburada Müşteri Hizmetleri

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler