11 Şubat 2014 #2286609

Hepsiburada 12 Taksitle Aldığım Telefona Artık Taksit Yok!

Hepsiburada adlı firmadan 12 taksitle almış olduğum Samsung Note 3 telefonuma sim kartımı taktığımda hiçbir şekilde sim kartımı okumadığını ve arızalı ürün gönderdiklerini anladım. Muş.hız. aradım ve kusurlu olan ürünü değişim talebiyle geri göndermek istediğimi belirttim. O da (tarafıma
yeni gelen ürün hiçbir Sim kartlarını okumuyor arızalı ürün gelmiş. Bundan dolayı yenisi iler değişimini isterim) diye arıza kaydı oluşturdu ve bende ürünü tekrar gönderdim.


Ertesi gün para iadesi yapılmıştır diye mesaj geldi. İşin kötü tarafı artık taksit imkanı da kalktı ve beni mağdur ettiniz nasıl telefon alaçam diyorum. Bizim yapacağımız bir şey yok diyorlar. Ne yapacağım ben şimdi?


Cevap verin Hepsiburada ekibi.

Melikhan 145 Okunma

Cevaplar

  • Melikhan11 Şubat 2014

    29.01.2014 tarihinde WWW.HEPSİBURADA.COM adlı firmadan 12 taksitle almiş olduğum 1984,84 TL tutarındaki Samsung Galaxy Note 3 telefonumu 31.01.2014 de kargodan teslim aldım.(TABLO-1) Fakat almış olduğum bu ürünü açıp kullanmak için sim kartımı taktığımda hiçbir şekilde sim kartımı okumadığını ve arızalı ürün gönderdiklerini anlamış oldum.Derhal Müşteri hizmetlerini aradım ve kusurlu olan bu ürünün hemen DEĞİŞİM talebiyle geri göndermek istediğimi belirttim .Onlarda 31.01.2014 de tablo-2 de de gördüğünüz gibi(tarafıma yeni gelen ürün hiçbir Sım kartlarını okumuyor ARIZALI ÜRÜN GELMİŞ. bundan dolayı YENİSİ İLE değişimini isterim.) diye arıza kaydı oluşturup ürünü tarafımıza gönderebilirsiniz dediler. Peki gönderdikten sonra süreç nasıl işleyecek diye sorduğumda müşteri hizmetleri; ürün hepsiburada ekibimize ulaştıktan sonra en geç 20 iş günü içerisinde gerekli teknik servis çalışmaları yapılıp size telefonunuz tekrar ulaştırılacaktır dendi.Araya hafta sonu girdi ve ben ürünü 03.02.2014 tarihinde HEPSİBURADA adlı firmaya geri gönderdim ve 05.02.2014 tarihi itibariyle de ellerine ulaştı.Fakat aynı gün hepsiburada’dan telefonuma gelen mesaja bi baktım işte şu sipariş no’lu telefonunuzun değişiklik ve iptalden dolayı 1978,84 TL olan bedeli kartınıza bağlı hesaba geri ödendi diye bi mesaj geldi.Bunu okuduktan sonra çılgına döndüm resmen çünkü ben telefonu DEĞİŞİM talebiyle gönderiyorum GÖNDERDİĞİNİZ ÜRÜN ARIZALI DİYORUM onlar beni bilgilendirmeden kendi kafalarına göre para iadesi yapıyolar. Çünkü ben bu ürünü 12 TAKSİTLE ALDIM VE 1 ŞUBATTAN SONRA YENİ YASA GEREĞİ TELEFONLARA TAKSİT YOK. Hemen gerekli görüşmeleri Müşteri Hizmetleriyle tekrar yaptım ve hiç kimse bana bunun açıklamasını yapamadı .Diyorum ki kime sordunuzda para iadesi yaptınız yani ne yapıcam şimdi ne olacak almak istediğim telefonu nasıl alıcam diyorum.Ondan sonra hadi iade yaptınız tekrar alayım diyicem ama telefonlara taksit yok artık,zaten para iadeside toplu olarak yapılmıyo taksit taksit yapılyo 12 AY bekleyecekmiyim bunu bana açıklayın diyorum.Bizim yapacağımız bir şey yok diyolar .Hakkımı falan arayamıyorum şu anda, bende bu yüzden HEPSİBURADA denen firmayı müşteriyi yanıltmak,mağdur etmek ve yanlış yönlendirmekten bir çok yere şikayet etmek istedim ve TÜKETİCİNİN KORUNMASI VE PİYASA GÖZETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ diye bir kurumun olduğunu öğrendim.Bu yüzden hakkımızın aranması ve gerekli şikayetlerin yerine ulaşması için sizden ricam bu konu hakkında Lütfen gereğinin yapılması. Sizi böyle şikayet ettim haberiniz olsun hepsiburada.Bununla da bitmeyecek bunuda bilin.Çünkü arkadaşlarınız bana ''Ürününüz teknik servis raporu doğrultusunda iade olarak alınmıştır.'' diye bi mesaj attı.Böyle saçma sapan bi bahane olamaz!!! ne demek yani teknik servis böyle dedi siz resmen cocuk kandırdığınızı sanıyorsunuz.Madem öyle mahkemeye kadar gidelim orda da görüşelim benim zamanım varrr.Bu sefer elinizi kolunuzu sallaya sallaya bu işten bu kadar çabuk kurtulamayacaksınız..

  • Hepsiburada Temsilcisi11 Şubat 2014

    Sayın Melikhan Ç, Talebiniz hakkında Hepsiburada.com Müşteri Hizmetleri sisteminde SEI-313-64148 no'lu kayıt bulunmaktadır. Yukarıda vermiş olduğunuz bilgiler mevcut kaydınızın içerisine eklenmiştir. Talebinizin çözüm sürecinin daha hızlı ilerleyebilmesi için, konu ile ilgili her türlü bilgi ve taleplerinizi yukarıdaki kayıt numarası ile Hepsiburada.com: Hesabım: Müşteri Hizmetleri sayfasından takip edebilirsiniz: http://www.hepsiburada.com/liste/MyPage/SupportTicketWatch.aspx Saygılarımızla Hepsiburada Müşteri Hizmetleri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön