Toplam çözüm sayısı
..
Hepsiburada ile ilgili
Şikayetin Durumu
 •   Yayında
 •   Cevaplandı
 •   Çözüldü
Yeni karşılaştırma
ile

Hepsiburada Ve Doğan Saatçilik (Batman) Ürün Sorunu

794görüntüleme
Özge
Özge 03 Aralık 2021 17:41
Hepsiburada Ve Doğan Saatçilik (Batman) Ürün Sorunu

22.11.2021 Tarihinde Hepsiburada internet sitesi üzerinden 334 304 815 sipariş numarası ile siparişim olan Xiaomi ® Mi Vacuum Cleaner Mini Şarjlı El Süpürgesi 23.11.2021 öğlen saatlerinde elime ulaştı.

Çalıştığım için akşam şarjı olmadığından dolayı deneyemedim 2 saat şarj edip yattım. Ertesi gün 24.11.2021 akşam eve ® geldiğimde denemek istedim. Birinci kademe ve ikinci kademeyi denedikten hemen saniyeler sonra beyaz olan turbo ışığı, kırmızı ışığa döndü. Cihazı kapattım, tekrar cihazı açtığımda 2. Kademeye şarj olmadığı için çıkmadı kırmızı ışık yanarak cihaz kapandı. “Bu denemeler sırasında süpürgeyi sadece avucuma tuttum çekimine bakmak için.”

Düzgün şarj edilmediğini düşünerek tekrar şarja taktım daha 1 gün gibi uzun bir süre şarjda tuttum. Yine ertesi gün akşam 25.11.2021 eve geldiğimde tekrar çalıştırmayı denedim. Aynı şeyleri yaşadım 2. Kademede çalışırken beyaz yanan turbo ışığı kırmızı ışığa döndü cihazı kapattım. Tekrar açtım şarj olmadığı için 2. Kademeye yükselmedi. 27.11.2021 cumartesi günü iade talebi oluşturarak kargoya verdim. 30.11.2021 tarihinde ellerine ulaştı ve incelemeler sonucunda iade talebim kullanılmış olduğu gerekçesiyle reddedilmişti. Ve bize yetkili servis raporu ile iade edilebileceğini, Garantide ki numaraları aramamızı istediler.

Yani kargolarla 14 Günün geçsin deniyor açıkçası

Halbuki süpürgeyi hiçbir şekilde süpürge olarak kullanmadım ve kullanamadım, ürün zaten süpürge işlevini çekim gücünü yeterince yerine getiremiyor iken nasıl kullanabilirim. Taktir edersiniz ki kullanamadığım ve arızalı bir ürünü iade etmek benim en doğal hakkım.

Hepsiburada firmasını aradığımda satıcı ile görüşmemi istediler, malı satarken satıcı ile müşteri arasında aracı firma oluyorlar fakat kusurlu mal olunca maalesef hizmet veremiyor bizi satıcı ile baş başa bırakıyorlar. Satıcıya internet aracılığı ile telefonunu bulup ulaştık, onlardan da sağlıklı bir yanıt alamadık çünkü kendileri de cihaza bakmadan iade şikayetimiz, batarya şikayeti olduğu için garantiye göndermemiz için bize geri göndermek istiyorlar.

Cihazı beğenmediğim için ya da almaktan vazgeçtiğim için iade talep etmiyorum. Cihazı beğenerek aldım, kullanabilmek için aldım. Ancak hatalı / ayıplı ürün almak kimse istemez. Cihazın hiçbir yerinde çizik, darbe, leke, kullanıldığına dair hiçbir sıkıntı mevcut değil açıldığı gibi paketlenip geri gönderildi. 14 günlük tüketici iade hakkımı da geçirmedim. Bu durumda iade kabulü için değerli desteğinizi rica ediyorum.

Gelişme
Gelişme

03 Aralık 2021 17:27
Ek
Ek

22.11.2021 Tarihinde Hepsiburada internet sitesi üzerinden 334 304 815 sipariş numarası ile siparişim olan Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Mini Şarjlı El Süpürgesi 23.11.2021 öğlen saatlerinde elime ulaştı. Çalıştığım için akşam şarjı olmadığından dolayı deneyemedim 2 saat şarj edip yattım. Ertesi gün 24.11.2021 akşam eve geldiğimde denemek istedim. Birinci kademe ve ikinci kademeyi denedikten hemen saniyeler sonra beyaz olan turbo ışığı, kırmızı ışığa döndü. Cihazı kapattım, tekrar cihazı açtığımda 2. Kademeye şarj olmadığı için çıkmadı kırmızı ışık yanarak cihaz kapandı. “Bu denemeler sırasında süpürgeyi sadece avucuma tuttum çekimine bakmak için.” Düzgün şarj edilmediğini düşünerek tekrar sarja taktım daha 1 gün gibi uzun bir süre şarjda tuttum. Yine ertesi gün akşam 25.11.2021 eve geldiğimde tekrar çalıştırmayı denedim. Aynı şeyleri yaşadım 2. Kademede çalışırken beyaz yanan turbo ışığı kırmızı ışığa döndü cihazı kapattım. Tekrar açtım şarj olmadığı için 2. Kademeye yükselmedi. 27.11.2021 cumartesi günü iade talebi oluşturarak kargoya verdim. 30.11.2021 tarihinde ellerine ulaştı ve incelemeler sonucunda iade talebim kullanılmış olduğu gerekçesiyle reddedilmişti. Ve bize yetkili servis raporu ile iade edilebileceğini, Garantide ki numaraları aramamızı istediler

Yani kargolarla 14 Günün geçsin deniyor açıkçası

Halbuki süpürgeyi hiçbir şekilde süpürge olarak kullanmadım ve kullanamadım, ürün zaten süpürge işlevini çekim gücünü yeterince yerine getiremiyor iken nasıl kullanabilirim. Taktir edersiniz ki kullanamadığım ve arızalı bir ürünü iade etmek benim en doğal hakkım.

Hepsiburada firmasını aradığım da satıcı ile görüşmemi istediler, Malı satarken satıcı ile Müşteri arasında aracı firma oluyorlar fakat kusurlu mal olunca maalesef hizmet veremiyor bizi satıcı ile baş başa bırakıyorlar, Satıcıya internet aracılığı ile telefonunu bulup ulaştık, onlardan da sağlıklı bir yanıt alamadık, Çünkü kendileri de cihaza bakmadan iade şikayetimiz, batarya şikayeti olduğu için garantiye göndermemiz için bize geri göndermek istiyorlar.

Cihazı beğenmediğim için ya da almaktan vazgeçtiğim için iade talep etmiyorum. Cihazı beğenerek aldım, kullanabilmek için aldım. Ancak hatalı / ayıplı ürün almak kimse istemez. Cihazın hiçbir yerinde çizik, darbe, leke, kullanıldığına dair hiçbir sıkıntı mevcut değil açıldığı gibi paketlenip geri gönderildi. 14 günlük tüketici iade hakkımı da geçirmedim.

Bu durumda iade kabulü için değerli desteğinizi rica ediyorum.

Hepsiburada Logo
Hepsiburada03 Aralık 2021 17:55

Merhaba, Talebinizi aldık, yaşadığınız olumsuz deneyim nedeniyle üzgünüz. Yaşanan durumu memnuniyete dönüştürmek için ilettiğiniz konuyu hemen incelemeye başlıyoruz, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Farklı soru ve talepleriniz için web sitemizde üye girişi yaptıktan sonra sağ üst köşedeki "Çözüm Merkezi" bölümüne girerek destek alabilir, talep oluşturabilirsiniz. Saygılarımızla, Hepsiburada.

Hepsiburada Logo
Hepsiburada04 Aralık 2021 14:51

Merhaba Özge Hanım, Telefon ile görüşmemize istinaden; Hepsiburada Çözüm Merkezi sisteminde yer alan 433183008 numaralı kayıt üzerinden süreciniz devam etmektedir. Talebinizin sonucunu üyelik sayfanızda bulunan “Hesabım-Destek Taleplerim” bölümünden görüntüleyebilirsiniz. https://www.hepsiburada.com/mesajlarim Saygılarımızla, Hepsiburada

Özge
Özge07 Aralık 2021 17:56

Merhaba, Hesabımda hala "ürün size gönderilecek" yazıyor, çekimini denerken filtresi toz olmuş bahanesiyle, şarjı dolmayan (tamamlanmayan) ürünü iade almıyorsunuz. Yani bu sıfır araç alıp, hasarlı çıkması gibi bir şey neden bu mağduriyet anlamak istenmiyor, Ayrıca bugün 07.12.2021. Kargoya 27.11.2021 'de verdim. 23.11.2021 de elime gelmişti ürün. Ürün bende 3 gün durdu 4. Gün kargoya verdim, bugün ile birlikte 11 gündür Doğan saatte, ürünüm gönderdiğimden de farklı ve dışı hasarlı çizik vs. Gelirse ben bunu nasıl inandıracağım size veya garantiye? Kaldı ki şarj kontrolü bile yapılmamış sadece toz var mı diye bakılmış anlaşılan, Şikayetimin başında da belirttiğim gibi 14 günü geçirttiniz bize, bende konuyu CİMER'e yazdım. Ürünüm sizde bile değil Batman'da Doğan saatte fakat siz cihazı bile incelemeden geri iade alamayız diyorsunuz, çünkü geri almak tedarikçinizin işine gelmeyecektir, Bundan sonra ki süreci de buradan yazacağım ki insanlar bir şey almadan önce 2 kere düşünsün,

Özge
Özge10 Aralık 2021 11:36

Gelişme; bugün 10.12.2021 para iadesi edilmediği gibi ürünüm de hala kargoyla geri iade edilemedi, 14 günlük iade hakkım çoktan yandı. Ürün 3 gün bende durdu 13 gündür Hepsiburada'nın tedarikçisinde, Fakat tabii ki bu sorunu Hepsiburada üzerine almadığı için her gün Tedarikçiyi arayıp kargoyu soruyoruz. Değerli zamanımızı heba ettiğiniz için teşekkürler.

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon
Yeni karşılaştırma
ile

Benzer Şikayetler

profile
 • 0görüntüleme
 • 06 Ekim 2021 11:18

Hepsiburada'dan yağmur takı aksesuar satıcısından 02.03.2021 tarihinde 970 TL'ye aldığım Michael Kors mk8344 markalı saati garantiye göndermek istedim. Kutunun içinden çıkan garanti kartının üstündeki numarayla satıcının sayfasında ki numaralar aynı ve aradığımda bu numara kullanılamamaktadır diyor....

Devamını oku
profile
 • 0görüntüleme
 • 14 Mayıs 2021 23:27

Aralık ayında Hepsiburada sitesinde 412708052 numaralı sipariş ile Düzce Karaca mağazasından Karaca hatır Plus 2'in 1 kahve makinesi - bronz" 789 TL'ye satın aldım. Ürün çalışmadı suyu kaynatmadı bile. İade talebinde bulundum kabul etmediler. Servise gönderin dediler. Hepsiburada ben servise gönderm...

Devamını oku
 • profile
 • profile
2 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 07 Mayıs 2021 16:42

21 Ekim 2020 tarihinde Hepsiburada aracılığı ile Ekru cep adlı satıcı firmadan ithalatçı garantili LG g4c marka cep telefonu satın aldım telefon geldiğinde kutusunda fatura yoktu faturayı talep ettiğimde bir ay sonra 31 kasım 2020 tarihli fatura kesildi mail olarak atıldı daha sonra kısa bir süre so...

Devamını oku
 • profile
1 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 03 Mayıs 2021 12:49

Hepsiburada üzerinden MK Teknoloji Ürünleri firmasından 1 adet kulaklık sipariş verdim. 13 Nisan Salı günü sipariş verdim. Ürün bana 16 Nisan Cuma günü ulaştı. Ürün ulaştıktan sonra denedim bağlantı sorunu vardı. Daha sonra kutusuna geri koydum. Araya hafta sonu girdiğinden dolayı bir şey yapamadım....

Devamını oku