Hepsiburada Ürün İade Faciası

Ali Ali26 Mayıs 15:24

05.05.2020 tarihinde 163418411 sipariş numarası ile vermiş olduğum siparişlerimden benim talebim olmamasına rağmen Hepsiburada iade talebi oluşturmuş. Hem ürünlerimi tarafıma teslim etmediler hem de kendi kendilerine oluşturdukları iade ürünlerimin iadesini de gerçekleştirmediler. Müşteri hizmetlerini arayarak durumu bildirmeme ve  " merhaba a** bey, 163418411 numaralı siparişinizde yer alan Omo active fresh beyazlar için sıvı çamaşır deterjanı 1950 ml ürününüz 3553629440 kargo takip numarasıyla HepsiJET kargo firması tarafından adresinize teslim edilemediğinden Hepsiburada deposuna yönlendirildi. Paketiniz Hepsiburada’ya ulaştığında ürününüz iade alınıp tutarınızın ödemesi gerçekleştirecektir. Gönderinizin durumunu web sitemizden “hesabım – siparişlerim” sayfasından takip edebilirsiniz. Ürününüz tekrar gönderilemeyeceğinden, dilerseniz siparişinizi tekrar oluşturabilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür ederiz." şeklinde 16.05.2020 tarihinde mesaj atılmasına rağmen ve ayrıca sipariş kargo takipten incelendiğinde ; 3553629440 kargo numarası ile HepsiJET'ten kontrol ettiğimde 13.05.2020 tarihinde satıcıya iade edildiği görülmektedir. Sonuç itibarı ile neredeyse 1 ay olacak bir sürede hem vermiş olduğum siparişlerimi kendi kendilerine iade alarak tarafıma teslim etmeyen, hem de iade aldıkları ürünlerin ücretini tam olarak iade etmeyen bir firma. uzun zamandır bu tarz sorunlar olduğundan dolayı Hepsiburada sitesinden sipariş vermiyordum. Düzeldiğini düşünerek sipariş vermiştim; lakin sanırım bir daha bu siteyi kullanmayacağım ve etrafımdaki arkadaşlarıma da ne kadar sıkıntılı ve sorunlu bir alışveriş sitesi olduğunu anlatacağım.

Cevaplar

profile-icon Ali 3 hafta önce

05.05.2020 tarihinde 163418411 sipariş numarası ile vermiş olduğum siparişlerimden rağmen Hepsiburada iade talebi oluşturmuş. Bu tarihten itibaren geçen sürede defalarca mail atmama, müşteri hizmetlerini defalarca aramama ve her aramamda 15-20 dakika telefonda bekleyip, telefon ile müşteri hizmetlerine ulaştıktan sonra konuşurken telefonun kapatılması ve tekrar aynı zamanın beklenmesi can sıkıcı olmakla beraber insanı yıldırıyor. Bu yaşadıklarımdan sonra sakın Hepsiburada adlı alışveriş sitesinden alışveriş yapmayın. Emsal olur belki de başkaları benim yaşadıklarımı yaşamaz.

profile-icon Ali 3 hafta önce

29.05.2020 tarihinde müşteri hizmetlerinizi arayarak durumu anlatarak ücret iadesinin tarafıma yapılmadığını belirtmeme ve 49119745 talep numarası ile kayıt oluşturmama rağmen şu ana kadar kredi kartıma bu ürün ile alakalı eksik yatmış tutar ile ilgili bir meblağ iade edilmemiştir.

profile-icon Ali 3 hafta önce

Hem sipariş ettiğim ürünleri ben istemeden kendi kendinize iade alıyorsunuz. Hem de ücretini tam geri ödemiyorsunuz. Müşteri hizmetlerini daha kaç kere arayıp durumu bildireceğim ve haklı olduğum söylenerek kaç kere hemen işleminizi kaydı alıyorum denilerek kaçıncıya bekletileceğim. Ücretsi alıp kullanırken iyi geri ödemeye gelince bahane bahane. Sizin verdiğiniz ce sisteminizde olan kayıtlı envanteri göndermeme rağmen hala sonuç yok. Bu şekilde çalışarak mı başarılı olacaksınız. Ben bu meblağ ile Fakir olmam ama siz bunun hesabını yarın nasıl verirsiniz onu iyice bir düşünün, tabi öyle bir hesap yeteneğiniz ve düşünceniz var ise

profile-icon Ali 02 Haziran 14:05

Daha önce de buradan mesaj yolu ile ilettiğim 2 kerede müşteri hizmetlerinizi arayarak kayıt tutturduğum ve talep numarasını da daha önceki mesajımda yazdığım ve müşteri hizmetleriniz ile 29.05.2020 tarihinde görüşüp haklı olduğumu ve 3 gün içerisinde iade işleminin tarafıma yapılacağı bildirilmesine rağmen hala iade işlemi gerçekleşmemiştir. Bu kadar vurdumduymaz bir firma olamaz.

profile-icon Ali 29 Mayıs 19:49

163 418 411 sipariş numaralı siparişimi incelerseniz ürünlerinden 1 tanesinin teslim edilmediği ve kargo hareketide incelerseniz ( 3553 6294 40 - Hepsijet) Hepsiburada tarafından iade alındığı görülmektedir. Daha önce de müşteri hizmetlerini arayarak 17262179 talep numarası ile durumu anlatmama rağmen halan iade ücret işlemin gerçekleşmemiştir. Sisteminizden verdiğim bilgiler ile kontrol ederseniz haklılığımı göreceksiniz. İvedilikle durumun incelenerek iade ücretin tarafıma yapılmasını rica ederim.

Hepsiburada Logo Hepsiburada 29 Mayıs 17:06

Merhaba Ali Bey, Siparişinizde teslim edilmeyen ürünlerinize ait sipariş tutarı eksiksiz olarak iade edilmiştir. Ödeme yaptığınız bankanızın, bu tutarı hesabınıza yansıtma süresi ortalama 2 iş günüdür. Bu süre tamamen ödeme yaptığınız banka tarafından belirlenmektedir. Sorularınızı ve taleplerinizi web sitemizde üye girişi yaptıktan sonra sağ üst köşede göreceğiniz “Bize Sorun” bölümünden iletebilir, mesajlarınızı “Hesabım – Mesajlarım – Müşteri Hizmetleri Mesajları” bölümünden takip edebilirsiniz. http://www.hepsiburada.com/liste/MyPage/SupportTicketWatch.aspx Saygılarımızla, Hepsiburada

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler