Hepsiburada Sürekli Oyalama Taktikleri

Derya Derya23 Ekim 10:33

20 Ekim akşamı bozulan ve yeğenimin EBA Eğitimi için acil lazım olan, TP- Link marka bir İnternet Menzil Genişletici sipariş geçtim. Öncelikle bu siparişi Hepsiburada' dan verme sebebim; ürün satışını Hepsiburada' nın yapması ve kargoyu kendi dağıtım firması olan; hepsiJET ile hemen ertesi gün yola çıkaracak olmasıydı. 

Hemen arkasından; site üzerinden Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçip durumun aciliyetini ve sebebini bildirdim. Ancak müşteri temsilcisi; kargo durumlarına müdahale edemediğini söyledi ve başından savdı. Sonrasında internette yaptığım uzun araştırmalar sonucu; hepsiJET' in WhatsApp bilgisine ulaştım ve aynı durumu bir kez de onlara uzunca anlattım. Bana verdikleri ilk cevapla resmen dalga geçtiler: "Kargonuzun net teslimat tarihini görüntüleyememekteyiz. Tahmini teslimat tarihi olan 26 Ekim günü de olabilir, daha erken ya da daha geç de olabilir. Sabredip bekleyin. Anlayışınız için teşekkür eder, keyifli alışverişler dileriz." Tabi ben olayın peşini bırakmadım ve defalarca durumun aciliyetini bildiren mesajlarla WhatsApp' dan yazdım. Onlar da ikinci mesaj ve sonrasında; aciliyeti ilgili birimlere ileteceklerini ve tarafıma konuyla ilgili, olumlu ya da olumsuz, dönüş yapılacağını söylediler. Ancak ne arayan oldu, ne soran. 

En son bu mesajı attım:"Lütfen yetkililerinize iletin: Bu şekilde oyalama yaparak; müşteri kazanamazlar ya da eldeki müşteriyi tutamazlar. Aksine; müşteri kaybederler, hem de sadece mevcuttakini değil; kaybettikleri müşterinin bu durumu çevresiyle ve onların da kendi çevreleriyle paylaşmalarıyla, hem potansiyel diğer müşterilerini hem de mevcuttaki diğer müşterilerini de kaybederler. Bunun somut örneğini görmek istiyorlarsa Pazartesi’ den sonrayı beklesinler. Çünkü ben sipariş geçeli neredeyse 1 hafta olacak ve ben teslimatın aciliyetini defalarca belirtmeme rağmen; bugün- yarın, bugün- yarın denile denile oyalanıp durdum teslimat için. Güya bir de kargo sisteminizin adı hepsiJET. Emin olabilirsiniz; ürünümü teslim alır almaz sitenizdeki üyeliğimi kapatıp, mobil uygulamanızı da cihazımdan silip; bu firmayla olan tüm ilişiğimi keseceğim ve başta Şikayetvar.com olmak üzere hem diğer tüm sosyal medya platformlarında, hem de kendi fiziki çevreme memnuniyetsizliğimi bildireceğim. 

Unutmayın; sektörde tekel değilsiniz, sizin yaptığınız in aynısını yapan başka bir sürü firma daha var; hem de sizlerden çok daha hızlı. Bu mesajdan 1 saat sonra; İstanbul' da yolda olan kargomun durumu; Adana Merkez' de Dağıtıma Hazırlanıyor oldu.

Cevaplar

Hepsiburada Logo Hepsiburada 23 Ekim 16:40

Merhaba Derya Hanım, Siparişinizde yer alan ürününüz tarafınıza 23.10.20 11:21 tarihinde teslim edilmiştir. Sorularınızı ve taleplerinizi web sitemizde üye girişi yaptıktan sonra sağ üst köşede göreceğiniz “Bize Sorun” bölümünden iletebilir, mesajlarınızı “Hesabım – Mesajlarım – Müşteri Hizmetleri Mesajları” bölümünden takip edebilirsiniz. https://www.hepsiburada.com/mesajlarim Saygılarımızla, Hepsiburada

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Deniz 24 Ekim 14:41  

    Hocam bunlar böyle bir daha kullanmamak lazım

  • profile-icon Emrah 23 Ekim 19:26  

    Olumsuz yorum yapmaya dahi izin vermiyorlar. https://www.sikayetvar.com/hepsiburada/olumsuz-yorumlari-yayinlamamak-sahane-fikir-hepsiburada

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler