11 Ağustos
#12413976

Hepsiburada Müşterilere Eşit Davranmıyor

Eşim 16.07.2019 tarihinde 467244171 sipariş numarası ile ıslak pamuk havlu siparişi vermiştir. Siparişin kargolama tarihi 02.08.2019 ve teslim edilme tarihi 06.08.2019 idi. Bu kadar zaman geçmesine rağmen ürünleri kargolamadılar. Sosyal medyada birçok tüketiciyi arayıp siparişleri iptal edeceklerini falan söyleyip hediye çekleri tanıdıklarını öğrendim.


Beni araya Hepsiburada görevlisi ise siparişi iptal edeceklerini kabul edersek "çok daha düşük kalitede olan benzer üründen verebileceklerini yahut 10 TL hediye çeki tanımlayacaklarını belirttiler". Eşim cevap olarak, ya herkese tanımlamış oldukları gibi 88 TL hediye çeki tanımlamak zorunda olduklarını ya da "zaten stoklarınızda 4-5 farklı satıcıda bu ürün mevcut bana satın aldığım siparişimi göndermek zorundasınız, stok sorunu yaşamıyorsunuz ya da Unı Baby marka olan üründen gönderebilirsiniz" demesine rağmen geri dönüş yapacağız diyen Hepsiburada bugüne kadar geri dönüş yapmamıştır.


Bu kadar kurumsallaşmış bir firma müşterileri arasında açıkça ayrımcılık yapıyor. Kimi müşterilerine 88 TL verirken kimisine hangi hak ve yetkiyle 10 TL teklif edebiliyor. İnanılır gibi değil. Ülkemizdeki hangi kanunu açarsanız açın (bu konuda) satıcı satışa arz ettiği ürünü talep eden tüketiciye arz ettiği fiyattan satmak zorundadır. Tüketiciden kaynaklanmayan hatalar nedeniyle ürünü satmaktan kaçınamaz! Eyyy Hepsiburada, satın alıp ücretini ödediğimiz ürünlerimiz kargola bir an önce.

Hakan Hakan 1.380 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Hakan'ın Teşekkür Mesajı17 Ağustos

    Hb şirketi, mağdur ettikleri gibi düzeltme işlemi yapmayı da bildi. Ancak kendileri buraya şikayet yazmaya mecbur edene dek bizimle problemi çözme odaklı görüşme yapmayıp işi yokuşa sürmüştür. Buraya yazıldıktan sonra kendileri diğer müşterilerine yaptıkları uygulamanın eşitini bizim içinde uygulamışlardır. Geç de olsa problemi ortadan kaldıran hb şirketine teşekkür ederim.

  • Hepsiburada Temsilcisi13 Ağustos

    Merhaba Hakan Bey, Talebiniz incelenmiş ve telefon numaranızdan sizinle iletişime geçilerek bilgilendirme yapılmıştır. Saygılarımızla, Hepsiburada

Ziyaretçi Yorumları