11 Temmuz
#12254017

Hepsiburada Kutusu Hasarlı, Kırık Ürün

Homend 9003 fanomen Stand Ayaklı Vantilatör, Hepsiexpress kargo görevlisi ürünü bıraktı T.C. Kimlik numaramı aldı kutuyu kontrol etmeden ürünü teslim aldığıma dair herhangi bir imza atmadan direk olarak binadan ayrıldı. Kutu hasarlıydı ürün serbest bir şekilde üstünde poşetleri olarak herhangi bir koruma veya köpük olmadan kutulanmış daha önce açılıp bantlanmış video kaydı tutarak açtım taban plastik kaplaması kırık vantilatör pervanesini tutan aparat kırık üründe çizikler var o şekilde geldi kargo elemanını aradım iade edin 2 günde gelip alırız dedi. Müşteri hizmetleri de aynı şekilde söyledi.


Ben rapor tutturmak istedim kargoyu getiren eleman iade edin biz gelip aldığımızda rapor ve tutanak tutacağız dedi müşteri hizmetlerine söyledim yanlış bilgilendirildiğimi söyledi kutuyu açarken videosu var üstüne müşteri hizmetleri telefon kaydı da var ürünün iadesi veya sıfır hiç açılmamış hasarsız kutulu bir ürünle değişimini istiyorum. Acil ihtiyacımız var diye Hepsiexpress seçip üstüne 189 TL üstüne 12.90 TL kargo ödedik hem de Hepsiburada ürünü kargosu olduğu için sağlam gelir dedik acil tarafıma dönüş ve gereğinin yapılmasını istiyorum.

Gürkan Gürkan 401 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Gürkan15 s

  Aynı ürünü tekrar sipariş ettim geldi kutuda hasar yoktu hbexpress elemanını göndermeyip onun önünde açtım maalesef pervaneyi sıkıştırıp çıkmaması için takılan aparat kırıktı kendisi hb nin kargosuyuz sadece kutu hasarlıysa açmadan alıyoruz siz müşteri hizmetlerini arayıp hasarlı olduğunu bildirin sorun çıkmaz hasar raporu olayında dedi. Müşteri hizmetlerinden hakan bey le görüştüm kibar iyi biriydi birlikte talep açtık kırık parça tarafıma gönderilmesi ile ilgili ama bana sonra ki gün gelen mesajda uğraşamayacağım işler vardı hb ürün yorumlarında herkes bu parçaların kırık olduğu ve değişim veya iade yerine kendi kendilerine çözüm ürettiklerini gördüm sanırım insanlar iade veya değişim istemediği için bu site bu kadar rahat hareket ediyor. Bende ihtiyacım olduğu için değişim veya iadeyle uğraşmayıp böyle kullanacağım hb da Homend i uyarabilir kutuya koydukları ürünleri köpük ve ya önlem alarak göndermesi konusunda. Sadece pervane aparatını istedim ürünün bazı parçaları paslı olmasına rağmen onlarla ilgili bir şey istemedim. Hb nin aparat için dönüş mesajı: Merhaba Gürkan Bey, satın aldığınız ürünün hasarlı ya da ambalajı deforme ise bu gibi ürünlerde kargo hasar tespit tutanağı ya da kurulumu sırasında hasarlı olduğu tespit edilen ürünlerde yetkili servis tarafından kurulumu sırasında düzenlenecek yetkili servis raporu gereklidir. Aksi durumda hasar bildirimi kabul edilemeyecektir. Teslimat esnasında 682358025 numaralı Homend 9003 Fanomen Stand Ayaklı Vantilatör ürününüzü kontrol etmeden teslim aldınız ve ürününüz hasarlı çıktıysa teslimatı yapan kargo firmasına durumla ilgili bilgi vererek kargo hasar tespit tutanağı tutulmasını istediğinizi belirtebilirsiniz. Kargo tespit tutanağı olmadan teslim alınan ürünlerdeki hasar/deformasyonla ilgili kargo şubesi ya da satıcı/tedarikçi firma özelinde herhangi bir işlem yapılamıyor. Ürünün dış ambalajında herhangi bir hasar olması durumunda Hasar Tespit tutanağı, ürünün içinde sorun olması durumunda Durum Tespit Tutanağı tutulması gerekmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

 • Hepsiburada Temsilcisi3 g

  Merhaba Gürkan Bey, Yaşanan aksaklık için üzgünüz. Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Hepsiburada

 • Gürkan3 g

  Ürünün para iadesi bugün bankama yapıldı provizyonda olarak görünüyor ama sorun şu acil ihtiyacım olan bir üründü ve neredeyse 6 gündür sıkıntı çekiyorum kendi satıcı olduğu olduğu kendi kargosunu gönderdiği bir ürün kusurlu olmamalıydı değişim kabulü de olurdu yapmadılar gel gör ki ürün tekrar daha indirimli bir şekilde sunulmuş ben tekrar sipariş verdim hbexpress seçtim umarım yarın gelecek ürünün kutusu da kendisi de kusurlu olmaz sağlıklı bir alışveriş olur.

 • Hepsiburada Temsilcisi12 Temmuz

  Merhaba Gürkan Bey, Talebinizle ilgili Hepsiburada Çözüm Merkezi sisteminde 44128071 no'lu kayıt bulunmaktadır. Verdiğiniz bilgiler mevcut kaydınıza eklenmiştir. En kısa sürede size dönüş yapılacaktır. Sorularınızı ve taleplerinizi web sitemizde üye girişi yaptıktan sonra sağ üst köşede göreceğiniz “Bize Sorun” bölümünden iletebilir, mesajlarınızı “Hesabım – Mesajlarım – Müşteri Hizmetleri Mesajları” bölümünden takip edebilirsiniz. https://www.hepsiburada.com/mesajlarim Saygılarımızla, Hepsiburada

Ziyaretçi Yorumları