Hepsiburada Kolay İadenin Tam Tersine Çok Zor İade.

Albayrak Albayrak3 hafta önce

Hepsiburada adli firmadan manyetik eliptik bisiklet sipariş ettim. Kargo üç gün içinde elime ulaştı. Ancak gelen ürünün kurulumunun zor olması ve kullanım kılavuzunun açıklayıcı bilgiler içermemesi gerekçesiyle bir saat içinde iade talebi oluşturdum. Ertesi gün kargoya verdim iade için. İki gün sonra ürün satıcı firmaya ulaştı ve bu tarihten 3 gün sonra iade talebimin ret edildiği bilgisi Mail atıldı bana. Gerekçe olarak da üründe çizik varmış ve tekrar satılabilir olma özelliğini kaybetmiş. Firmaya defalarca ürünün sadece kullanım kılavuzunu açtığımı, kargo geldikten sonra bir saat içinde iade talebi oluşturduğumu ve ürünü iade için sımsıkı sarıp kargoya teslim ettiğimi söyleyip iddialarımı fotoğraflar ile desteklesem de 10 gündür iade talebim reddediliyor. Ürün 3 gün satıcı firmada kaldıktan sonra değerlendirme yapılıp reddedilmesi de ayrıca enteresan. Yani kolay iade sloganına kanıp bahsi geçen firmadan alışveriş yapmamanızı şiddetle tavsiye ederim.

Gelişme :

3 hafta önce

Ürün iadesine ilişkin talebim ret edildiği için Hepsiburada çözüm merkezine başvurdum. Ürünün çizik olduğu için iade talebimin kabul edilmediği tarafıma iletildi. Ancak söz konusu durum için yaptığım açıklamalar ve sunduğum belgelerin okunmadığını fark ettim. Örneğin ben ürünü kuramadığım için iade ediyorum dedim onlar ise bana hasar tespit tutanağınız varsa işleme koyabiliriz diyorlar alakasız bir şekilde. Konuya ilişkin 3 tane çözüm talebim var ama ortada hala bir çözüm yok. Yazdığım o kadar açıklama ve yüklediğim fotoğraflara rağmen otomatik hazır Mesajlar gönderiliyor ısrarla. Ürünün çizik olduğuna ilişkin tarihsiz bir fotoğraf olduğunu müşteri hizmetlerinden öğrendim ama söz konusu fotoğraf sistemde gözükmemektedir. Yani Hepsiburada çözüm merkezi size stres ve sıkıntıdan başka bir şey sunmuyor.

np_image1 Ekli Görsel Var

Cevaplar

Hepsiburada Logo Hepsiburada 3 hafta önce

Merhaba E. Bey, Hepsiburada Çözüm Merkezi sisteminde yer alan 89219147 numaralı kayıt üzerinden süreciniz devam etmektedir. Talebinizin sonucunu üyelik sayfanızda bulunan “Hesabım - Mesajlarım” bölümünden görüntüleyebilirsiniz. https://www.hepsiburada.com/mesajlarim Saygılarımızla, Hepsiburada

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Albayrak 3 hafta önce  

    Yazdığım açıklamaları ve gösterdiğim fotoğraflara bile bakmadan otomatik cevap gönderiliyor sistem üzerinden ama çözüm yok. Artık süreç tüketici hakem heyetinde, inşallah başkaları da uğraşmaz bu firma ile.

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler