Hepsiburada Hasarlı Ürün İade Sıkıntısı

Hamza Hamza1 hafta önce

Hepsiburada'dan 777 ****670 numaralı bilgisayar kasası siparişim çalışma ofisime teslim edildi. Tabi paketi bir gün sonra açtığım için hasarlı olup olmadığını bilmiyorum. Pakette dışarıda görünen ciddi bir şeyde yok. Ancak paketi bir açıyorum ki sanki bilgisayar kasasının üzerinde ayakla gezmişler. Açıklık değil ezilmesi en zor kısım ezilmiş. Bunu yapan kendi kargo firmaları Hepsijet. Hepsiburada'ya konu ile ilgili iade talebi alıp iade etmek istedim. İade talebi alır almaz müşteri hizmetleri ile görüşmek istedim. Bana verdikleri cevap : Hasar tutanağınız varsa değerlendirme olur yoksa yok. Böyle bir ticari ahlak olabilir mi. Ben kendi aldığım ürünün üzerinde tepinecek halim yok ya. Belli ki kargoda zarar görmüş. İade talebimizi yaptık kargoya teslim edeceğiz. Sonucu buraya yazacağım tekrar. Bu sorunu ilk defa yaşamıyorum. Daha önce de aldığım bir telefon kargoda kaybolduğu için 1 ay beklettiler. İade alana kadar canım çıktı.

Cevaplar

profile-icon Hamza 12 saat önce

Sorunumu uzun uğraşlarım sonucu çözdüler. Para İadesi aldım.

profile-icon Hamza 1 hafta önce

Günlerdir Hepsiburada ile olan iade kavgamda bugün nihayet ürünü gönderin dediler. Attıkları mesaj aşağıdadır. Ben ürünü bana teslim etseydiniz ben açık baksaydım, kargocunuzda bekleseydi ben paketi açarken diyorum. Bana hala rapordan söz ediyor. Bunlar hak hukuk bilmez insanlar. Yaptığım paketlemeninde fotoğrafını çektim göndermeden. Merhaba Hamza Bey, 777148670 numaralı siparişinizde yer alan powerboost VK-G3902S 600w 80+ USB3.0 Full Siyah Tempered Glass Halo Rainbow RGB Fan Gaming Kasa (JBST-VKG3902S-600) ürününün raporunu veya ürünü Aras Kargo ile 604xxx590 kargo kodunu kullanarak 7 iş günü içerisinde ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. Ürününüz ulaştıktan sonra 2 iş günü içerisinde incelenecek ve işlemleriniz başlatılacaktır. Sürecinizi web sitemizde “Hesabım - Kolay İade - Başvuru Takibi” adımlarını izleyerek takip edebilirsiniz. Konu hakkında daha farklı işlem uygulamamız bulunmamakta olduğunu belirtir, anlayışınız için teşekkür ederiz. İyi günler dileriz.

profile-icon Hamza 1 hafta önce

Evet arkadaşlar. Günler sonra bir dönüş oldu Verdikleri cevap ; Merhaba Hamza Bey, Satın aldığınız ürünün hasarlı ya da ambalajı deforme ise bu gibi ürünlerde kargo hasar tespit tutanağı ya da kurulumu sırasında hasarlı olduğu tespit edilen ürünlerde yetkili servis tarafından kurulumu sırasında düzenlenecek yetkili servis raporu gereklidir. 777148670 numaralı siparişinzdeki powerboost VK-G3902S 600w 80+ USB3.0 Full Siyah Tempered Glass Halo Rainbow RGB Fan Gaming Kasa (JBST-VKG3902S-600) ürününüz için tutanağınız varsa web sitemizde “Hesabım - Siparişlerim - Kolay İade - Ürün Hasarlı Geldi, Tutanak ve Servis Raporu Var” adımlarını izleyerek başvuru yapmanızı rica ederiz. Başvurunuzun ardından verilecek kodla ürünü 7 iş günü içerisinde bize gönderebilirsiniz. Ürününüz bize ulaştıktan sonra 2 iş günü içerisinde incelenecek ve işlemleriniz sonuçlandırılacaktır. Süreci web sitemizde "Hesabım - Kolay İade - Başvuru Takibi” adımlarını izleyerek takip edebilirsiniz. Tutanağınız olmaması durumunda hasar/deformasyonla ilgili kargo şubesi ya da satıcı/tedarikçi firma özelinde herhangi bir işlem yapılamayacağı için talebinize olumlu yanıt veremeyeceğimizi iletmek durumundayız. Anlayışınız için teşekkür ederiz. Yani diyorlar ki iteledik görseydin diyorlar. Terbiyesizlik yaptıkları.

profile-icon Hamza 1 hafta önce

Bana burada talep oluşturmanız bir şey ifade etmiyor. Müşteri temsilcileriniz ile 50 kere görüştüm. Israrla iade alamayız diyorlar. Ürünü hem şahsıma teslim etmiyorsunuz, hem ürün üzerinden kamyonla geçmiş gibi hasarlı ürün, hem de iade almıyorsunuz. Ürünün köşesi ezilmiş. Bildiğin üzerine bir şey düşmüş. Bunu elime çekiç alıp şiddetle vursam bile bu hale gelmez. Üzerine ağır bir şeyler düşmüş. Ki 90 derece dik köşeyi bu hale getirmek çok çok zor bir şey. İnşallah sorunu çözersiniz. Her türlü hukuki hakkımı kullanacağım. Bunu siz iade alana kadar peşini bırakmayacağım. Bu ürünü hasarlı teslim ettiniz ve mağduriyetimi gidermek için hiçbir şey yapmıyorsunuz. Aldığım tek cevap açıp baksaydın. O zaman sizde bana teslim etseydiniz bende açıp bakardım. Yaptığınız ayıp...!

Hepsiburada Logo Hepsiburada 1 hafta önce

Merhaba Hamza Bey, Talebinizle ilgili Hepsiburada Çözüm Merkezi sisteminde 22256375 numaralı kayıt oluşturulmuş olup en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. Sorularınızı ve taleplerinizi web sitemizde üye girişi yaptıktan sonra sağ üst köşede göreceğiniz “Bize Sorun” bölümünden iletebilir, mesajlarınızı “Hesabım – Mesajlarım” bölümünden takip edebilirsiniz. https://www.hepsiburada.com/mesajlarim Saygılarımızla, Hepsiburada

profile-icon Hamza 1 hafta önce

Dün müşteri hizmetleri ile olan bütün tartışmalara rağmen illede hasar tutanağı tutacaktınız diyor. Ürünü şahsıma bile teslim etmemiştir oysa. Ofiste danışmaya teslim etmiştir. Kesinlikle Hepsiburada ile alışverişimi kesiyorum. Berbat bir hizmet anlayışları var yazıklar olsun. Son derece üzücü bir durum. Müşteri temsilcileri ile 3-4 defa konuştum işin içinden çıkamayınca cevap alamadım sohbeti sonlandırıyoruz deyip kaçtılar. İçler acısı bir durum. Hepsiburada da ki satıcılar Hepsiburada'nın kendisinden daha güvenilir. Kasanın üzerinde resmen ağır bir şey düşmüş. Hasar tutanağı tutulsaymışmış. O zaman alıcıya teslim etseydin sende. Oradaki kişi nereden bilecek. Veya beni arasaydı şöyle biri var teslim edelimmi diye bende gerekli tembihimi yapardım kontrol et derdim teslim alan arkadaşa. Yazıklar olsun. Ticari ahlakın geldiği nokta...

profile-icon Hamza 1 hafta önce

Evet şu an hala müşteri temsilcisi ile WhatsApp üzerinden konuşuyorum. Hasar tutanağı tutmadığınız için bizi ilgilendiren bir durum yok diyor. Hepsiburada'yı bu ticaret ahlakı için tebrik ediyorum. Bravo. Bunun anlamı ben seni kazıkladım sen farketmedin. Farketseydin banane. Hepsiburada müşterisine bunu demek istiyor. Buradan Tüketici Hakları oradan tüketici mahkemeleri.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Ozan 1 hafta önce  

  Eğer ürünün etiket fiyatı 3600 TL'den az ise Hakem Heyeti'ne, fazlaysa Tüketici Mahkemesi'ne başvurunu yap

 • profile-icon Ozan 1 hafta önce  

  Sana değil başka birine teslim ettilerse hemen bunu yetkili mercilere bildirmelisin. Bunu bildir, dilekçene mutlaka bana teslim edilmediğinden dolayı tutanak tutturamadım diye de ekle

 • profile-icon Ender 1 hafta önce  

  Bende ç. Makinesi aldım. Hasarlı çıktı tutanak olmasına rağmen 20 gündür iade almıyorlar. Sana tavsiyen e-Devlettan Tüketici Hakem Heyetine başvuru yap. Kanunen ilk 6 ayda ayıplı ürünü iade hakkın var

  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Hamza 1 hafta önce  

  Teşekkür ederim kıymetli yorumlarınız için. E devletten gerekli başvuruyu yaptım. Teslimat ile ilgili durumu da bayramdan sonra Tüketici Hakları'na gidip kendi yaptığım başvuru dilekçemde fotoğraflar ile birlikte destekleyeceğim. (Bayramınızı kutlarım)

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler