Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
5
Çözüldü

Hepsiburada Haksız İade Retti

Atilla
17 Mayıs 12:33
153
Atilla'nın Teşekkür Mesajı
“Hepsiburada firma temsilcisi gayet anlayışlı ve hızlı bir şekilde çözüm sağladı. Satıcı firma için gerekli aksiyonları başlatarak başka müşterilerin mağduriyet yaşamaması adına önlemlerini aldıklarını bildirdi. Teşekkür ederim.”

30 Mayıs tarihinde Hepsiburada üzerinden, Motorium (Ysstores) mağazasından Revit Sport Poseidon GTX Pantolon satın aldım. Ürünün ön bacak üst havalandırma plastik çerçeveleri çürümüş ve dökülmüş olduğu için iade işlemi başlattım. Satıcı firma öncelikle Hepsiburada üzerinden iadeyi reddetti ve sonrasında GSM yoluyla bana ulaşarak, ürünü 'kusurlu ürün' iadesi olarak süreç başlattığımı ve bu sürecin firmanın puanını düşüreceğinden dolayı ret ettiklerini bildirdiler. Durumu Hepsiburada'ya bildirerek kayıt açtırdım ve firmanın anlattıklarını paylaştım, onlar da sorunu hızlıca çözeceklerini ilettiler. Bugün ise satıcı firma telefon ile tekrar arayarak 'size boş koli gönderiyoruz, onu kabul edin. Biz size paranızı IBAN üzerinden göndereceğiz' dediler. Bu durumları da Hepsiburada'daki aktif kaydıma ekletmeme rağmen mağdur edilmeme olanak tanındı. Ve az önce, 4315200966629 kargo takip kodu ile boş koli transferini de başlattılar. Satıcı firmanın kendilerinin söylediğine göre Hepsiburada ve diğer online alışveriş sitelerinde aynı ürünleri sattıkları dört farklı mağazaları bulunmaktadır. Ben Motorium mağazasından alışveriş yaptım ancak fatura Ysstores mağazasından kesilmiş. Konu artık adli boyuta ulaşarak ilgili süreçleri başlatacağım.

Hepsiburada Haksız İade Retti
17 Mayıs 12:35 (Şikayetten 1 dakika sonra)
Atilla
17 Mayıs 13:17

Hepsiburada firma temsilcisi gayet anlayışlı ve hızlı bir şekilde çözüm sağladı. Satıcı firma için gerekli aksiyonları başlatarak başka müşterilerin mağduriyet yaşamaması adına önlemlerini aldıklarını bildirdi. Teşekkür ederim.

17 Mayıs 15:22
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Benzer Şikayet Yaz