Toplam çözüm sayısı
..
Hepsiburada ile ilgili

Şikayetin Durumu

 •   Yayında
 •   Cevaplandı
 •   Çözüldü

Eren'in şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız boş yıldız

 • profile
1 Destekçi
  8 Yorum
Popülerkarşılaştırmalar  
Ziyaretçi tercihleriyle oluşturulmaktadır.
Hepsiburada
ile
Trendyol
Hepsiburada
ile
Paycell

Yeni karşılaştırma

ile

Hepsiburada Eskiyi Getir Yeniyi Götür Mağduriyeti

18728görüntüleme
Eren
Eren 21 Ocak 11:59
Çözüldü Çözüldü
Eren'in Teşekkür Mesajı
“Şikayetim çözüldü, teşekkürler. Ancak çözüme ulaşması çok uzadı, her görüştüğüm müşteri temsilcisine sorunumu tekrar tekrar anlatmak durumunda kaldım. Daha basit ve kısa bir şekilde çözüme ulaşmasını arzu ederdim.”

31.12.2020 tarihinde "Eskiyi Getir ® Yeniyi Götür" kampanyası dahilinde bir telefon aldım. Akabinde ise eski telefonumu belirtilen şekilde kargoladım.

Kampanya sayfasında ürünün kusurlarını girebildiğiniz bir arayüz var ve girdiğiniz kusurlar sonucu cihazınıza ait yaklaşık bir fiyat belirleniyor. Ayrıca telefonun ekspertizi şeffaf bir şekilde kamera eşliğinde yapılmaktadır deniyor.

İPhone 7 32 GB Türkiye cihazımın sorunsuz bedeli 1850 TL iken, ben telefona 1751 TL fiyat beklerken, bana verilen teklif 1160 TL. Açıklaması da ekranda gölge olduğu, arka kamerada leke olduğu, bataryanın düşük olduğu ve kozmetik durumunun kötü olduğu.

Defalardır hem Hepsiburada hem de ekspertizi yapan EasyCep firmasına, telefonumda kullanım sürecim boyunca bir defa bile karşılaşmadığım arka kameradaki leke ve batarya düşüklüğü iddiasının kanıtını ve bana olduğu söylenen her bir kusur için kaçar tl düşüldüğünü iletmesini istiyorum.

Çözüm merkeziniz tarafından 83166500 numarasıyla talep açıldı. 2 seferdir ne kanıt ne de fiyat detayı iletilmeden sorununuz çözüldü deyip talebimi ilgilenmeden kapatıyorsunuz. Bugün 3. Defa tekrar açtırdım. 3 defadır talebinizi çok iyi anladık, kamera kaydı ve fiyatın detaylı açıklaması tarafınıza iletilecektir deniyor, muhtemelen yine tatmin edici bir yanıt vermeden 2 gün sonra sorununuzu çözdük deyip talebi kapatacaksınız.

Maalesef bugüne kadar gayet memnun kalarak defalarca yaptığım Hepsiburada alışverişlerimin aksine "Eskiyi Getir Yeniyi Götür" kampanyası için tecrübelerim: * Süreç kesinlikle şeffaf bir şekilde yürütülmüyor. * Muhtemelen ekspertizin kamera kaydı yok. * Fiyat düşürmek için olmayan sorunlar olduğu iddia ediliyor. * Hepsiburada çözüm merkezi çok yetersiz, yalandan talep açılıyor, 2 gün geçtikten sonra çözüldü denilip kapatılıyor.

İşin en vahim tarafı ise şikayetvar.com'daki diğer başlıklarda teklifi beğenmeyip telefonu iade alan kişilerin telefonlarının bozuk bir şekilde kendilerine ulaştığıyla ilgili birden fazla başlık var. Kazara telefonumu iade almak istesem sorun olmayan kamera ve bataryamın sorunlu bir şekilde tarafıma ulaştırılacağından korkuyorum.

Lütfen Hepsiburada sorunumla ilgilenmek istemeyip telefonunuzu iade ediyoruz gibi bir yaklaşımla bilgim olmadan sorun çözüldü deyip talebimi kapatmasın. Talebim iddia edilen sorunların kanıtı niteliğinde kamera kaydı ve hangi sorunun kaç tl fiyattan düştüğünün detayı. İlave 700 TL geri ödemeden faydalanmak istediğimden iade istemiyorum, tüketici olarak kanıt ve detay istiyorum.

Hepsiburada Logo
Hepsiburada21 Ocak 12:10

Merhaba, Talebinizi aldık, yaşadığınız olumsuz deneyim nedeniyle üzgünüz. Yaşanan durumu memnuniyete dönüştürmek için ilettiğiniz konuyu hemen incelemeye başlıyoruz, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Farklı soru ve talepleriniz için web sitemizde üye girişi yaptıktan sonra sağ üst köşedeki "Çözüm Merkezi" bölümüne girerek destek alabilir, talep oluşturabilirsiniz. Saygılarımızla, Hepsiburada.

Hepsiburada Logo
Hepsiburada21 Ocak 12:39

Merhaba Eren Bey, Hepsiburada Çözüm Merkezi sisteminde yer alan 83166500 numaralı kayıt üzerinden süreciniz devam etmektedir. Talebinizin sonucunu üyelik sayfanızda bulunan “Hesabım - Mesajlarım” bölümünden görüntüleyebilirsiniz. https://www.hepsiburada.com/mesajlarim Saygılarımızla, Hepsiburada

Eren
Eren25 Ocak 15:30

Merhaba, Halen bir geri dönüş alamadım. Çok basit bir bilgi için günlerdir bekliyorum. En kısa sürede cevap bekliyorum. Teşekkürler

Eren
Eren27 Ocak 15:40

Israrla 3 kez hem yazılı hem de telefonla 1.160 TL teklif verirken olduğunu iddia ettiğiniz kusurlar için kaçar tl düştüğünüzü istememe rağmen, 3. Kez bana birebir aynı cevabı atıyorsunuz. Gerçekten üzücü. İşinize gelmediği ve haksız fiyatlar verdiğiniz için fiyatın detayını paylaşamadığınız gibi siteniz kampanya sayfasında da yazdığınız telefon ekspertizinin kaydını ancak "savcılık kararıyla" verebiliriz denilmiş. Telefonunuzu makul fiyatlarla alacağız diye kampanya yapıp, telefonda olmayan problemler yaratıp insanları mağdur eden fiyatlar verip, sonra da müşteriniz kanıt istediğinde "savcılık kararı" diyorsunuz. Siz bana yeni telefonu "savcılık kararıyla" mı sattınız? Tüm yazışma geçmişimi herkes görsün ve bu kampanyaya katılmadan önce bir kez daha düşünsün diye ekte paylaşıyorum. Fiyatın ise ne kadar haksız bir şekilde verildiğini anlatayım. Kampanya sayfasında telefonumun sorunsuz fiyatı 1850 TL. Eğer ekranım kırıksa -99 TL, cihazın kasası kırıksa -99 TL, cihazın ön ya da arka kamerasında problem varsa -99 TL; teklif tutarı ise 1.553 TL. (Ekran görüntüsü ekte) Diyeceksiniz ki son fiyat için eksper incelemesi gerekli. Eksperiniz EasyCep firmasının kendi web sitesinde aynı sizin sayfanızdaki gibi cihazın hafızası, açılma durumu, ekran durumu, kozmetik durumu, kamera durumu, parmak izi durumunu girdikten sonra SSS altında Soruları cevapladım, gösterilen tutar kesin ödenir mi? Sorusu için der ki: "Kısaca sıvı teması ve anakartsal sorunlar hariç, en fazla %10 düşüş olmaktadır." (ekte). Telefonumda da sıvı teması ve ana kart problemi olmadığını zaten EasyCep beyanatında söyledi. En kötü koşullarda; size sıvı teması ve ana kart sorunu olmayan ama kırık ekranlı, kırık kasalı, bozuk arka kameralı ve düşük bataryalı size bir telefon iletilmiş olsaydı Hepsiburada ve EasyCep'in size 1.553 TL *0,9 = 1.397,7 TL vermeyi taahhüt ediyor. Kaldı ki ekranımda sadece gölge var, kasası kırık vs. Değil yalnızca ufak tefek kozmetik arızalar var, yalan söyleyerek iddia edilip, kanıtlayın dediğimde ise "savcılık kararı" istediğiniz arka kameramda ise kesinlikle gölge yok, bataryamda da düşüklük yok. Bu özellikteki bir telefona ise 1.160 TL verip, 15 gündür ısrarla detay vermeyip "savcılık kaydı" falan istiyorsunuz. Telefonumu iade almayacağım, bu kadar ayyuka çıkan olaydan sonra telefonumun kamerası ve bataryasına hasar verip gönderileceğinden korkuyorum. Bu sitede de maalesef örnekleri var. Beni daha fazla bekletmeden normal fiyatlı yeni bir teklif bekliyorum.

Eren
Eren27 Ocak 16:05

Hepsiburada.com linkini ilettiğim çözüm merkezi yazışma alanı tarafıma kapattı. https://www.hepsiburada.com/cozummerkezi/destek-taleplerim Şu an yorum da yazamıyorum. Sadece talebim çözüldü butonu aktif. Ya talebim çözüldü de kabul et ya da sus mu?

Eren
Eren08 Şubat 11:22

Bu kadar ısrarla konuyu takip edip detay isteyince Hepsiburada size sistemsel bir hata yüzünden yanlış teklif iletilmiş, teklifiniz 1380 TL'dir diye mesaj atmış. Ekran gölge için 90 TL, arka kamera lekesi için 90 TL, batarya düşüklüğü için 200 TL, kozmetik durum kötülüğü içinse 90 TL düşmüşler. Arka kameramda ve bataryamda kesinlikle hiçbir problem yoktu, bir kanıt gösterin dediğimde ise halen savcılık kaydı gerekli deniyor. Artık daha fazla uğraşmamak ve önceki mesajlarımda bahsettiğim çekincelerimden ötürü kabul ettim. Ancak içinize sindi mi derseniz, kesinlikle sinmedi, doğru bir fiyatlama ve şeffaf bir süreç değil maalesef. Kampanyadan yararlanmak isteyen diğer kişiler umarım dikkate alırlar özetlemeye çalıştığım süreci.

Eren
Eren02 Nisan 12:22

Şikayetim çözüldü, teşekkürler. Ancak çözüme ulaşması çok uzadı, her görüştüğüm müşteri temsilcisine sorunumu tekrar tekrar anlatmak durumunda kaldım. Daha basit ve kısa bir şekilde çözüme ulaşmasını arzu ederdim.

 • profile
1 Destekçi
  8 Yorum

8 Yorum

Ertuğrul
Ertuğrul21 Ocak 12:36
 

Hocam size yine iyi fiyat vermişler iPhone 7 Plus cihazıma 2570₺ Bir fiyat çıktı ama firma tarafından verilen teklif 300₺ boşuna sıfırlayıp kargolayıp zaman kaybettik.

 1
Fatih
Fatih22 Ocak 15:13
 

Biz de ilk tekliften 350 TL düşük fiyat aldık, Hepsiburada ise konu ile ilgili değil, bozuk gönderirler endişesiyle mecbur kabul edeceğiz galiba. Hepsiburada'dan hiç memnun kalmadık, güvenimizi yitirdik.

 1
Murat
Murat25 Ocak 22:47
 

3150 TL formda çıkan iPhone 8 256 GB cihazıma 2150 teklif ile döndüler sorun ney dediğimde kamerada leke var demeleri öyle bir şey yok dedim teknik servis incelenmiş de vs vs bahaneler cihazımı geri göndermelerini istedim inşallah sağlam olan cihazı bilerek bozup veya parça değiştirip göndermezler böyle bir durumda şikayet edeceğim.

 1
Eren
Eren26 Ocak 00:09
 

Demek ki fiyatı kırmak için herkese kamerada leke bahanesi uyduruyorlar...

 1
Ramazan
Ramazan30 Ocak 12:24
 

İyi ki yorumları okumuşum büyük yanlıştan döndüm. Maalesef Şikayetvar sitesi de bazen firma yanlısı oluyor...

 1
Emrah
Emrah02 Şubat 12:16
 

Bende iPhone 6 ya fiyat aldım 1020 TL göndermeyi düşünüyordum, buradaki sadece bu değil bir çok şikayeti okuyunca vazgeçtim.

 1
Öz Lem
Öz Lem06 Şubat 21:52
 

Son durumunuz nedir? Ben de telefonumu göndermeyi düşünüyordum ama bu okuduklarımdan sonra cesaret edemem şahsen.

Rıdvan
Rıdvan13 Şubat 23:25
 

Dostum öncelikle geçmiş olsun. Böyle bir şey olabileceğinden korkup bu siteye girdim. Korkularımda haklı çıktım. Bu kampanyadan faydalanma niyetim vardı ama tüm bu okuduklarımdan sonra vazgeçtim. Başka bir firmada daha uygun fiyatlı ürün vardı zaten. Oradan alırım muhtemelen Samsung m51 i. Buraya yazdığın için tekrar teşekkürler.

 1
Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon
Hepsiburadaile karşılaştır  
Ziyaretçi tercihleriyle oluşturulmaktadır.
Hepsiburada
ile
Trendyol
Hepsiburada
ile
Paycell

Yeni karşılaştırma

ile

Benzer Şikayetler

profile
 • 0görüntüleme
 • 1 gün önce

21 Ekim 2020 tarihinde Hepsiburada aracılığı ile Ekru cep adlı satıcı firmadan ithalatçı garantili LG g4c marka cep telefonu satın aldım telefon geldiğinde kutusunda fatura yoktu faturayı talep ettiğimde bir ay sonra 31 kasım 2020 tarihli fatura kesildi mail olarak atıldı daha sonra kısa bir süre so...

profile
 • 0görüntüleme
 • 1 gün önce

Kızım Sheila ( kedim) için um siparişi verdim ve verdiğin gün son kumunu kullanıyordum o zamana kadar gelir diye umdum fakat MNG Kargo yüzünden kedim in kumu kalamdı farklı bir siteden farklı bir firma ila anlaşması olan yerden siparişimi yeniliyorum MNG yüzünden severek alışveriş yaptığım Hepsibura...

 • profile
1 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 6 gün önce

hepsiburada.com'dan kasım 2020 de aldığım Xiaomi Redmi 8 telefonun IMEI'si klonlanmış olduğundan dolayı mart ayında kullanıma kapatıldı. Hepsiburada kargo gönderim numarası verdi onun ile kargolarım. Bir hafta geçmesine rağmen ne Hepsiburada'dan ne de satıcı firmadan ürünün ne olduğu ile ilgili bir ...

profile
 • 0görüntüleme
 • 1 hafta önce

Hepsiburada alışveriş sitesinden 04/30/2021 günü gece saat 2.29 da "üyelik Bilgilerinizde değişiklik yapıldı. Değişiklikten bilginiz yoksa lütfen şifrenizi değiştirin" diye bir mesaj aldım. Hemen ardından saat 02.36 da yine sipariş tamamlama işlemi için doğrulama kodu aldım. Hemen hesabıma girip kon...

 • profile
1 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 1 hafta önce

6 ay önce anneme Hepsiburada'dan Samsung Galaxy Note 2 sıfır telefon sipariş ettik. Telefon geldiğinden beri sürekli ağa kayıtlı değil hatası veriyordu ve annem yaşlı olduğundan başta çekmediğini düşünmüş aylarca IMEI numarası başka telefona çakılmış telefon kullandı! Birkaç ay sonra durumu fark edi...

 • profile
1 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 1 hafta önce

Şubat ayında Hepsiburada sitesinden bir cep telefon. Aldım; Xiaomi Redmi 8 64 GB (İthalatçı Garantili) - 64 GB/Siyah; fakat telefon. Da ses sorunu çıktı, ses dalgalanıyor ve karşı taraf sesimi alamıyormuş. Hepsiburada'ya bildirdim; onlarda marcos'a göndermemi söyledi. Marcos'a mail çektim, yanıt yok...

 • profile
1 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 1 hafta önce

30 Ocak 2021 tarihinde aspava İletişimden 2162***84 sipariş numarasıyla cep tel aldım [Xiaomi Redmi Note 9 128GB} Telefonum 1 hafta önce görüşmeye kapatıldı. Tel. Firmalarından öğrendiğimiz tel in email numarası kopyalanmış. Şu an tel çalışmıyor. İthalatçı firma garantili cevap vermiyor. Hepsiburada...

profile
 • 0görüntüleme
 • 2 hafta önce

41 numara ayakkabı sipariş ettim. Elime gelen 45. İade ettim tekrar aldım. Alay eder gibi yine 45 numara yollamışlar. Ayrıca inerim çekim vardı o da boşa gitti. İndirim çekimi geri yüklemek için telefonlar resmen yalvarttılar koskoca firma yazık. Ayrıca ezik bir kutuda kutunun ağzı açık ayakkabı çık...

 • profile
1 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 2 hafta önce

Sipariş no: 832 338 714. IMEI kopyalanma defalarca aynı şey oluyor. 11 Mayıs 2019'da  Hepsiburada.com adlı alışveriş sitesinden Xiaomi Redmi Note 6 Pro marka/model telefonu eşime hediye olarak aldım. 053*** numaralı Türk Telekom operatörüne ait sim kartı takarak kullanmaya başladı. 2021 yılı ocak a...

 • profile
1 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 2 hafta önce

Hepsiburada alışveriş sitesinden satın aldığım ayakkabıyı beden uymadığı için iade ettim. hepsiJET ile yaptığım iade işleminde 13.04.2021 tarihinde karşı tarafa ulaştığı bilgisi geldi. 16.04.2021 tarihinde WhatsApp üzerinden yaptığım görüşmede ilgileneceklerini söylediler. Sonra sayfadan kontrol ett...