Toplam çözüm sayısı
..
Hepsiburada ile ilgili

Şikayetin Durumu

 •   Yayında
 •   Cevaplandı
 •   Çözüldü

Murat'ın şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız boş yıldız

 • profile
 • profile
2 Destekçi
  2 Yorum

Yeni karşılaştırma

ile

Hepsiburada 'Efsane Teslimat' Adı Altında İnsanları Mağdur Ediyor

1190görüntüleme
Murat
Murat 07 Mayıs 10:38

Hepsiburada mağazasından 76*****34 kodlu 6 Mayıs Perşembe günü oluşturduğum siparişim ile ilgili sorun yaşamaktayım. Efsane Teslimat sebebiyle tercih ettiğim (Bu arada Efsane Teslimat özelliği lokasyonunuzu seçtikten sonra halen bu ikon sayfanızda mevcut ise 24 saat içerisinde bu ürününüz kapınızda şeklinde pazarlanmaktadır.) ve muadillerine göre daha yukarıda ödeme yaptığım bu ürün, sipariş oluşturduktan sonra teslimat süresinin değiştiğini gördüm. Burada 8 Mayıs'ta kargoda olduğunu ve 11 mayısta'da teslim edileceği ifade edilmektedir.

Öncelikle pandemi sürecinden ötürü birçok sıkıntı ile karşı karşıyayız. Bu süreçte hayatımızı bir nebze olsun kolaylaştırmaya çalıştığını düşündüğüm 'Sanal Mağazacılık' hizmetlerine isteyerek veya yönlendirilerek her geçen gün daha fazla dahil olduğumuzu düşünüyorum. Fakat hizmet aldığımız her firmanın dürüstlüğü hakkında aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Hepsiburada firmasından da kötü niyetli bir yaklaşım gördüm. Efsane teslimat adı altında insanların tercihlerini kendine çevirip Anneler Günü, Bayram gibi tarihleri belirli süreçlerde diğer firmalara göre daha hızlı hizmet verdiğini iddia ederek manipülasyon yapmaktadır.

Bu platforma şikayette bulunmadan önce kendileriyle mesaj ve arama şeklinde iletişim kurmaya çalıştım ve sonuç olarak 'Efsane Teslimat' özelliğinin devre dışı olduğunu kargo şirketinin insafı ile muhatap olabileceğimi ifade ettiler. Çok komik değil mi? Şu an aktif/güncel olarak sitede birçok ürün bu şekilde satılmaya devam etmekte, fakat sistem devre dışı olduğu için insanları mağdur etmeyi sürdürüyor.

Hepsiburada şirketinden talebim acilen bu tıkanıklığı çözün! Bizlerin bu süreçte kısıtlamadan ötürü fiziki alışveriş özgürlüğümüz olmadığının çok iyi farkındasınız, esnaf kapalıyken sizlerinde muafiyetiniz olduğunun da bizlerde fakındayız. Dolayısıyla telefonda bana kısıtlama var biliyorsunuz vb..., gibi cümleler kurmanız inanılmaz itici geliyor. Bu zor süreçte motivasyona ihtiyacımız var yeni bir soruna değil. İnsanların iyi niyetle, sizlere emanet ettikleri bu siparişleri diledikleri tarihte paylaşma özgürlüğünü suistimal edemezsiniz. Sistemde belirtiğiniz gibi 1-3 iş günü değil, acil dönüş bekliyorum.

Gelişme
Gelişme

10 Mayıs 09:32

Hepsiburada ailesi;

Size yazıklar olsun, Efsane sipariş adı altında Perşembe verdiğim siparişi aradan neredeyse 100 saat geçmiş sabah olmuş halen kargoda, gün içinde belki gelir yalanı.

Koskoca kurum ve utanmadan sıkılmadan, özür dilemeden aciz personelleri, hemen iade koşullarını oluşturun paramı ödeyin ve üyeliğimi iptal edin. Sizin müşteri memnuniyetiniz, o şaşalı reklamlarınız altında ezilmiş. Yazıklar olsun koskoca kurum ve yalan konuşmaktan çekinmeyen çalışanları.!

Anneler Günü gibi kutsal bir günü satış hırsınız ve hemen teslim yalanlarınızla rezil ettiniz. Bir de dün akşam Anneler Günü bitmiş hale gereksiz saçma, yalanlar ile satış için reklamlarınızı görüyorum ya itici geliyorsunuz. Yazık, ne ucuz hareketler inandırıcılığınızı kaybettiniz. Ayrıca rakiplerinizin bulunduğum sitede ‘GO’ adı altında geceye kadar araçlarının biri gitti biri geldi, sizin bir aracınızı bile göremedim.

Bu gecikme ve takındığınız terbiyesiz tutumu herkes ile paylaşacağım. Sizleri karalamak için haklı sebeplerimden ötürü belgelerim ile beraber tüm mecralarda ulaşabildiğim herkese aktaracağım.

Yazıklar olsun.!

Hepsiburada Logo
Hepsiburada07 Mayıs 10:50

Merhaba, Talebinizi aldık, yaşadığınız olumsuz deneyim nedeniyle üzgünüz. Yaşanan durumu memnuniyete dönüştürmek için ilettiğiniz konuyu hemen incelemeye başlıyoruz, en kısa sürede size bilgi vereceğiz. Farklı soru ve talepleriniz için web sitemizde üye girişi yaptıktan sonra sağ üst köşedeki "Çözüm Merkezi" bölümüne girerek destek alabilir, talep oluşturabilirsiniz. Saygılarımızla, Hepsiburada.

Hepsiburada Logo
Hepsiburada07 Mayıs 11:41

Merhaba Murat Bey, Talebiniz incelenmiş ve telefon numaranızdan sizinle iletişime geçilerek bilgilendirme yapılmıştır. Soru ve talepleriniz için web sitemizde üye girişi yaptıktan sonra sağ üst köşede göreceğiniz “Çözüm Merkezi” bölümünü inceleyebilir, mesajlarınızı da “Mesajlarım-Destek Taleplerim” bölümünden takip edebilirsiniz. https://www.hepsiburada.com/mesajlarim Saygılarımızla, Hepsiburada

Murat
Murat07 Mayıs 22:20

Hepsiburada olarak 76*****34 kodlu ürünüm hakkında gün içinde aldığınız aksiyonun oldukça zayıf, olduğunu belirtmek istiyorum. Bunca şikayete telefon trafiğine rağmen bir adım yol gidemedik. Kısaca özetlemek gerekirse; Kendileri yukarıda ifade ettikleri gibi tarafıma dönüş yaptılar. Genel müdürlükten aradığını söyleyen Elif hanım ile oldukça anlayışlı bir diyalog kurduk. Kendisinin özelikle siparişimi 'Perşembe 17:00'den sonra verdiğim için Cuma günü dikkate alınacak' ifadesinin bu süreçte ufak hesap ve itici geldiğini ifade ettim. Konuyu hızlandırmak için müşteri hizmetlerini yoğun uğraşlar verdiğini düşünüyorum. Fakat operasyon kesinlikle sıfır. Bu saatte halen televizyonlarda 'Efsane Teslimat' manipülasyonu devam ediyor. Bunca mağdurun ürününü teslim edin önce! Komik olan sipariş ettiğim zaman ile aynı tarihi vereceklerini söylemeleri ve bunu lütuf olarak sunmaları ayrı bir senaryo. Arkadaşlar, bizlerin aklı ile alay etmeyin 24 saatin ne anlama geldiğini biliyoruz! Şu an siparişim üzerinden 24 saat geçti ürünün tarafıma ulaşmasını geçtim, ürün daha kargoya verilmemiş. Kocaeli'deki deponuzda İstanbul'un merkezindeki ikametimi ulaşması bile en az 10 saat alır. Bu mağduriyet gülümseyen ikonlarınız, hediye çekleriniz ile telafisi olacak şeyler değil, oyunu bırakın, lütfen! Sizlerin bu ürünü bu saatten itibaren bırakın 24 saati, 36 saatte göndereceğinize inanmıyorum, Verdiğiniz sözün ve diğer rakiplerden öne çıkmak için yaptığınız yanlış işlerle vaktimizi boşa harcamayın, çok ucuz görünüyor. Vakit geçtikten sonra alacağınız aksiyonun önemi yok! Ciddiyetli bir yaklaşım ve somut olarak tarafıma, acilen dönüş bekliyorum!

Murat
Murat08 Mayıs 21:19

Hepsiburada ailesi; bu platformu, yöneticilerine, kullanıcılarına ve kendime olan saygımdan dolayı ağır konuşamıyorum. Sizlere yazıklar olsun diyorum. Bugün tarafınızdan telefon ile arandım. Ancak artık yazılı olarak irtibata geçmek istiyorum. Kaldı ki sizler bugün gün sonuna kadar ürünüm kargolanacağını söz verdiniz ama o kadar komik bir şekilde yönetiliyorsunuz ki, kendi sözünüzde dahi duramıyorsunuz. Ürünüm daha hazırlanmadı. Yarın elimde olacak bir de sizin sözünüz! Bu dönem en kısa zamada umarım geçer, mağdur ettiğiniz insanlar o zaman asıl puanı sizlere verecek. Sizler böyle devam edin. Efsane Teslimat yalanları ile diğer rakiplerinizden müşteri kapmaya çalışın. Bunu net izahı ancak bu olsa gerek. Bunca AVM, Esnaf, mağaza... Kapalı iken fırsatı eline yüzüne bulaştırmak bu olsa gerek. Çok ucuz, çok... Bu dakika'dan (60 saat sonra) sonra gelse bile yaşattığınız stres yeter. Yazıklar olsun.

 • profile
 • profile
2 Destekçi
  2 Yorum

2 Yorum

Sertaç
Sertaç07 Mayıs 18:06
 

Bence firma parayı alıyor. Finansman amacıyla bunu yapıyorlar. Yaptıkları işlemle ürünleri teslim etmiyorlar işlemi uzatıyorlar. Faturayı da geç kesecekler. Böylece faizsiz finansman temini. Size de üzgünüz anlıyoruz deyip duracaklar. Ben vergi hukukçusuyum. Firmadan satın aldığınız ürünlerin elektronik faturaların e-posta adresinize gönderilmesini isteyin. Firma bu şekilde herkesten 3-4 günlük gecelik repo yapsa müthiş para kazanır. Hakkınızı hukuki olarak da arayın.

Murat
Murat08 Mayıs 10:04
 

Bende bu şekilde elde edilen kazanç 'gizli' faaliyetlerinin bir kısmı düşüncesindeyim. İş modelinden elde ettikleri kazançlarıda resmileştirmeleri, vergisini vermeliler. Tabi iş modelinin tanımı ne olur, ne kadar iş ahlakı çerçevesindedir, vicdanlarına bırakıyorum. Fakat benim şikayetim tüm bunların yanında pazardaki diğer e-ticaret yapan firmalardan müşteri kazanabilmek için böyle yalan reklamlarla insaların manevi değerleri ile oynamaya cüret edebiliyorlar. Bu yanlışın hiçbir denetim mekanizması yok demek ki. Süreç belli marketlerden, hediye amacıyla fiziki olarak bir adet kozmatik ürünü bile alamıyoruz. Kısıtlama sebebiyle esnaf evinde otururken, bu kişilere tanınan muafiyeti düzgün kullanamamak, işte bu hakka girer! Umarım bu suistimale yo açan görevlilerinde/yöneticilerin özellikle Anneler Günü, Babalar Günü gibi tarihleri belli olan günlerde etrafındakileri sevindirecek faaliyette bulunurken akıllarına mağdur ettikleri geliyordur!

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile

Şikayetvar'ı ziyaret amacınız nedir?

Benzer Şikayetler

profile
 • 0görüntüleme
 • 12 saat önce

Nisan sonu ya da mayıs başında Hepsiburada üzerinden Evdemo mobilya tarafından istediğim mutfak masası haziran 1 de kargoya verilmiş tabi ki daha önce satıcıya ve alışveriş sitesine ulaşmaya çalıştım ürün iptali için ama malum ulaşamadım. Ayın 3 ünde alışveriş sitesine ulaşıp iptalini istedim. Ürün...

profile
 • 0görüntüleme
 • 18 saat önce

Hepsiburada'dan 09/06/2021 tarihinde 3 ürün siparişi verdik sipariş no:992 734 121. Bu ürünlerden 2'si gelse de olur gelmese de 11/06 ve 12/06 tarihinde teslim ettiler. 3.ürünü yurt dışından bir arkadaşımız rica ettiği için sipariş ettik. O arkadaşımız da 20/07 tarihinde yurt dışına gidecek bir ile ...

profile
 • 0görüntüleme
 • 18 saat önce

3 Haziran'da Hepsiburada'dan 961390302 sipariş numarası ile Karaca Züccaciye (Cookplus.com e ticaret) firmasından Emsan marka yemek takımı sipariş ettim. Söz konusu firma ile aynı ilde (İstanbul'da) ikamet ediyorum. 11 Haziran günü kargo firması arayıp 24'lük takımdan 6 adet parçanın tuzla buz olduğ...

profile
 • 0görüntüleme
 • 1 gün önce

Hepsiburada'dan 4 Haziran 2021 tarihinde 349 974 843 sipariş numarasıyla oto koltuğu aldım. Ancak ürün 18 Haziran tarihi olduğu halde tarafıma hala teslim edilmemiştir. Ürünü İstanbul'dan Bolu'ya gönderecekleri yerde Muğla'ya göndermişler. Artık işlerini ne kadar düzgün yaptıklarının ve müşteri memn...

profile
 • 0görüntüleme
 • 3 gün önce

Hepsiburada yanlış ürün gönderdi. İPhone 11 128gb siparişime Xiaomi Redmi Note 10 Pro gönderecek kadar komik bir durumdalar. Not düşmek gerekirse satıcı Hepsiburada'nın ta kendisi. Bunların saçma sapan hatası yüzünden kaç gün beklemek zorunda kalıyorum. Telefon lazım olduğu için kargoyu aynı gün tes...

profile
 • 0görüntüleme
 • 3 gün önce

Sipariş No660 *****72 Ürün güzel fakat bana geldiğinde 3_4 parça kırık çıktı hemen resimlerini çekip iade talebi oluşturdum 3 gün sonra 05.06.2021 tarihinde Hepsijet kargo şirketi gelerek teslim aldı. Kargo takibi sayfasından baktığımda 09.06.2021 tarihinde transfer merkezine ulaşmış olduğu ve bugün...

 • profile
1 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 4 gün önce

Hepsiburada sitesinden 2 Haziran 2021 ürün aldım. 5 Haziran 2021 tarihinde 2 adet ürün yetine 1 adet ürün geldi. Talep oluşturdum. 11 haziranda 2021 kargo dediler yok. Gönderi no verdiler. 12 Haziran 2021 yok. 14 Haziran 2021 oldu simdi ise firma uygun görürse iade işlemi olacakmış. 16 Haziran 2021 ...

profile
 • 0görüntüleme
 • 1 hafta önce

Hepsiburada.com üzerinden aldığım mobilyaların teslimi ile alakalı sorun yaşıyorum. Üretici firma Metalia son derece hızlı bir şekilde ürünleri kargo firmasına teslim etti ancak Ceva kargo ve Hepsiburada.com bizi mağdur etmeye devam ediyor teslim tarihi 11 Haziran olmasına rağmen 18 Haziran'a gün ve...

 • profile
1 Destekçi
profile
 • 0görüntüleme
 • 1 hafta önce

155238844 numaralı siparişimdeki Hepsiburada'nın satıcısı olduğu ikili Pantene şampuan ayın 7 'sinde kargoya verilip 8 de teslim gözüküyordu kayıt oluşturdum dönüş yapacak denildi kimse dönmedi ayın 11 oldu halen dönüş yok. Herhangi bir işlem yok göndermeyecekseniz neden aramıyorsunuz bir daha Hepsi...

profile
 • 0görüntüleme
 • 1 hafta önce

Hepsiburada'dan aldığım ürün 11 gündür gelmedi. Her aradığımda geçiştiriliyorum kargo ve tedarik süreci incelenecektir diye hesabımdaki teslimat tarihi 4 haziranı gösteriyor. 2 ay sonra bile gelecekse kesin bir tarih istiyorum. Yapılan bu saygısızlığa son verilmesini istiyorum. Bunun çözümünün sipa...