sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Hepsiburada Ayıplı Parfüm (Chanel Coco Mademoiselle)

Erkan Erkan18 Kasım 2019 22:54

11 ay önce eşime Hepsiburada.com'dan Chanel Coco Mademoiselle EDP 100 Ml parfüm aldım. Aldığım parfümü Hepsiburada.com'a duyduğum güvenden dolayı sahte olup olmadığı konusunu hiç sorgulamadım. 2 hafta önce okuduğum haber üzerine içimde bir şüphe oldu. Bunun üzerine parfümü inceleyip, kontrol edince aldığım parfümün sahte olduğunu anladım. Parfüm şişesinin altındaki kod 7803 bu kodun aynısı parfüm kutusunun altındaki barkod olan yerde de basılmış olması gerekiyor. Fakat gönderilen parfümde fotoğrafta görüldüğü üzere herhangi bir kod basılmış değil. Evdeki eski channel parfüm kutusunda ve mağazalardaki orijinal parfümlerin kutularında bu kodlar bulunmaktadır. Bu durum parfümün orjinalliğindeki en önemli göstergedir. Bu durumu Hepsiburada.com'a hem mesajla hem de telefonla bildirdim. Çok ilgili davrandılar. Benden ürünün görsellerini istediler sonrasında ise ürünü göndermemi istediler. Hepsiburada.com iade talebi oluşturdu ben de ürünü Hepsiburada.com üzerinden aldığım firmaya gönderdi. Firma hiçbir açıklama yapmadan, iade talebini reddetti ve ürünü tekrar bana geri gönderdi. Ben de tekrar Hepsiburada.com ile görüştüm yapılan durumun kabul edilemez olduğunu sahte ürün için gerekli işlemin yapılması gerektiğini ve bu durumun çok ciddi olduğunu toplamda 2-3 saat konuşarak tekrar talep oluşturulmasını ve ürünü kendi firmalarınca incelenmesini gerekirse Chanel firması ile iletişime geçip firmaya yaptırım uygulanması gerektiğini söyledim. Bunu üzerine Hepsiburada.com tekrar ürünün görsellerini istedi. Sonrasında tekrar iade talebi oluşturdu ürünü bir daha firmaya göndermemi söyledi. Fakat bunu yaparken Hepsiburada.com da ürünün sahte olduğunu anladı ve iade talebinde aşağıdaki notu ekledi. "İade Notu: http://www.checkfresh.com/chanel.html sorgulamada orijinal olmadığı gruntulenmektedir. İade için hb" Ürünü yolladıktan sonra iadeyi beklerken firma yine iade talebini red etti. Bu durumu Hepsiburada.com'a sorunca benimle dalga geçer gibi aşağıdaki mesajı yazdı. "49291146 numaralı siparişinizde yer alan Chanel Coco mademoiselle EDP 100 Ml Kadın Parfüm ürünü 11 ay önce alınmış ve resimde görüldüğü üzere yarışı kullanılmış. Kokusunda veya şişesinde herhangi bir bozukluk yok. Bahsetmiş olduğunuz sitede sorgulama yapıldığında ürünün hangi tarihte üretildiği çıkmakta ve bu konuda da herhangi bir sorun olmaması sebebiyle iade alınamadı. " Mağduriyetimin giderilmesini ve sorunun çözülmesini talep ediyorum.

 • - Görüntüleme
 • 1Destekçi
 • 2Yorum

Cevaplar

Hepsiburada Logo Hepsiburada 07 Şubat 13:00

Merhaba Erkan Bey, Talebiniz hakkında Hepsiburada Çözüm Merkezi sisteminde 64334057 no'lu kayıt üzerinden tarafınıza bilgi aktarılmıştır. Talebinizin sonucunu üyelik sayfanızda yer alan “Hesabım - Mesajlarım - Müşteri Hizmetleri Mesajları” sayfası üzerinden görüntüleyebilirsiniz. https://www.hepsiburada.com/mesajlarim Saygılarımızla, Hepsiburada

profile-icon Erkan 07 Şubat 09:48

Merhaba, Hepsiburada'yı hem Tüketici Hakem Heyetine hem de CİMER üzerinden Ticaret Bakanlığına şikayet ettim. Hepsiburada tüketiciye sahte parfüm satarak tüketicinin sağlığıyla oynuyor ayrıca ülkemizi vergi kaybına uğratılmasına olanak sağlıyor. Hakkımı sonuna kadar arayacağım.

Hepsiburada Logo Hepsiburada 06 Şubat 11:15

Merhaba Erkan Bey, Talebiniz hakkında Hepsiburada Çözüm Merkezi sisteminde 64334057 no'lu kayıt üzerinden tarafınıza bilgi aktarılmıştır. Talebinizin sonucunu üyelik sayfanızda yer alan “Hesabım - Mesajlarım - Müşteri Hizmetleri Mesajları” sayfası üzerinden görüntüleyebilirsiniz. https://www.hepsiburada.com/mesajlarim Saygılarımızla, Hepsiburada

profile-icon Erkan 05 Şubat 22:44

Aralık 2018'de eşime, Hepsiburada.com'dan (Satıcı: Plus Parfüm / Merve Çınar) almış olduğum parfümün (Sipariş no.:492 911 46) sahte olduğunu Ekim 2019'da tespit ettik. Hepsiburada.com ürünü, sitesinde kesinlikle orijinaldir diye satış yaptığı için alış zamanından itibaren geçen sürede şüphelenmedik. Fakat Sikayetvar.com sitesinde Hepsiburada.com'dan satılan parfümlerin sahte olduğuna dair şikayetleri okuduktan sonra biz de almış olduğumuz parfümü inceledik. İnceleme sonrasında orijinal parfümlerde şişenin üstündeki batch kodun aynısının kutunun alt tarafında da basılı olması gerektiğini öğrendik. Söz konusu ürünün kutusunda bu batch kodun olmadığını fark ettik. Bunun üzerine Hepsiburada.com ile irtibata geçtik. Ürünün sahte olduğunu mesajla ilettik. Firma bizden incelemek için ürünü istedi biz de ürünü gönderdik. 3 aylık süre içerisinde, çeşitli yazışmalarımız ve müşteri temsilcileriyle telefonda yaptığımız görüşmeler sonunda bize ürünün orijinal olduğunu ispatlayamadılar ve orijinal olduğuna dair herhangi bir belge sunamadılar. Bu 3 aylık süre içerisinde yurt dışından aynı parfümün orijinali aldık. Aldığımız orijinal ürünle Hepsiburada.com'dan aldığımız ürünü karşılaştırınca görsel olarak da bariz farklar olduğunu tespit ettik. Hepsiburada.com herhangi bir resmi belge sunamadığı halde, buna karşılık bizim ürünün sahte olduğuna dair göndermiş olduğumuz resimli kanıtları göz ardı ederek sattıkları ürünün orijinal olduğunu iddia etmiştir. Para iadesi olarak mağduriyetimin giderilmesini talep ediyorum. Hepsiburada'da parfümün sahte olduğunu kabul ediyor ama ücret iadesini yapmıyor.

np_image4 Ekli Görsel Var
Hepsiburada Logo Hepsiburada 06 Ocak 14:08

Merhaba Erkan Bey, Talebiniz hakkında Hepsiburada Çözüm Merkezi sisteminde 64334057 no'lu kayıt üzerinden tarafınıza bilgi aktarılmıştır. Talebinizin sonucunu üyelik sayfanızda yer alan “Hesabım - Mesajlarım - Müşteri Hizmetleri Mesajları” sayfası üzerinden görüntüleyebilirsiniz. https://www.hepsiburada.com/mesajlarim Saygılarımızla, Hepsiburada

profile-icon Erkan 29 Kasım 2019 12:31

Hepsiburada'dan parfüm alacaklar tekrar düşünsün. Fotoğrafı iyi inceleyin. Resmen müşteri kazıklıyorlar. 30 liralık ürünü 650 liraya sattılar. Hepsiburada com firması kurumsal bir firma olsa bu hatasını telafi etmek için çaba gösterir.

np_image1 Ekli Görsel Var
profile-icon Erkan 29 Kasım 2019 09:19

Yaklaşık 10 günlük bekletmenizden sonra, "Mevcut uygulamamız gereği ücret iadeniz onaylanmamıştır. Konu hakkında yardımcı olamadığımız için üzgünüz. İyi günler dileriz. " Şeklinde çağrıyı kapatmanız çok saygısız bir davranış. Ayrıca sahte parfüm ile ilgili hala bir açıklama yapmadınız. Sizi mahkemeye vereceğim. Sattığınız üründen eminseniz size satmış olduğumuz parfüm orijinal üründür deyin. Bunu da dosyaya ekleyim.

Hepsiburada Logo Hepsiburada 19 Kasım 2019 12:02

Merhaba Erkan Bey, Talebinizle ilgili Hepsiburada Çözüm Merkezi sisteminde 64334057 no'lu kayıt oluşturulmuş olup en kısa sürede size dönüş yapılacaktır. Sorularınızı ve taleplerinizi web sitemizde üye girişi yaptıktan sonra sağ üst köşede göreceğiniz “Bize Sorun” bölümünden iletebilir, mesajlarınızı “Hesabım – Mesajlarım – Müşteri Hizmetleri Mesajları” bölümünden takip edebilirsiniz. https://www.hepsiburada.com/ayagina-gelsin/giris?ReturnUrl=/mesajlarim Saygılarımızla,

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Pınar 15 Şubat 16:32  

  Coco Chanel parfümde yaşadığınız sorunu bire bir yaşadım. Birileri raf ömrü bitmiş ürünleri, sahte kutularla piyasaya sürüyor. Sizin olayınız 2 ay önce olmuş, görüyorum ki Hepsiburada bu konuda bir önlem almamış. Bence şikayetçi olmalısınız.

  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Erkan 25 Mart 11:38  

  Dediğiniz gibi Hepsiburada göz göre göre müşterisini mağdur ediyor. Hepsiburada firmasını CİMER ve Tüketici Hakem Heyetine şikayet ettim. İki yerden de "Bizi değil ürünü satan firmaya şikayet açın diyerek" davaların reddini talep etti ve sıyrıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler