Hepsiburada 1 Haftalık Kusurlu Cihazı Geri Almıyor

Gorkem Gorkem17 Şubat 13:22

20 Ocak 2020 tarihinde Xiaomi, Redmi Note 8 Pro cihazımı aldım ilk aldığım cihaz yurt dışı cihaz çıktığı in onu iade ettim. Bu süreçte indirim yüzdesi düştüğü için 150 TL kadar bir fark ödeyerek ikinci telefonumu "BittiBitiyor" adlı satıcıdan 31 Ocak 2020 tarihinde aldım cihaz geldiğinde ekranda bir iz olduğunu fark ettim ve bu iz geçmiyordu parmak izi sanmıştım fakat jelatin takmak için ekrana temizleme bezi uyguladığımda ekranda bir kusur olduğu bariz olarak belliydi ve bu cihazı da 7 Şubat 2020 tarihinde geri göndermek zorunda kaldım 17 Şubat 2020 tarihinde cihaz ret aldı. 

Öncelikle 14 gün içinde koşulsuz şartsız iade hakkımın olduğunu belirtmek isterim. Lakin durum böyle değil koşulsuz şartsız değil "kusurlu" olduğunu için cihazı geri gönderdim hem de teslim aldıktan sonra 6 gün dolmadan bunu yaptım. Bunun dışında firmayı ve kendimi yormamak adına para iadesi yerine problemsiz yeni bir cihazın gönderilmesini ya da para iadesini alıp şu an cihaz kaç paraysa onun farkını kapatacak kadar hediye çeki istedim yani aslında tamamen firmanın ine gelecek bir yol buldum. Servis raporu istenmiş 1 ayın altındaki cihaz servise gitmez, içi açılamaz, tamir göremez. Haklarımı ve kanunu biliyorum toplam 1 haftadır telefonsuzum ve işlerim bayağı bir sekteye uğradı maddi ve manevi zararım var. Cihazın kusurlu olduğuna dair elimde delil ve belgeler var cihazı geri almayacağım sorumluluk hala satıcı ve kargo şirketinde ve direkt olarak Tüketici Hakem Heyetine başvuracağımdan emin olabilirsiniz.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

Hepsiburada Logo Hepsiburada 18 Şubat 10:32

Merhaba Görkem Bey, Sizi aradık fakat ulaşamadık. Talebiniz hakkında Hepsiburada Çözüm Merkezi sisteminde 26382259 no'lu kayıt üzerinden tarafınıza bilgi aktarılmıştır. Talebinizin sonucunu üyelik sayfanızda yer alan “Hesabım - Mesajlarım - Müşteri Hizmetleri Mesajları” sayfası üzerinden görüntüleyebilirsiniz. http://www.hepsiburada.com/liste/MyPage/SupportTicketWatch.aspx Saygılarımızla, Hepsiburada

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler