Hedefevim Beni Mağdur Etti ve Etmeye De Devam Ediyor

Kasım Kasım1 hafta önce

Mart ayında 350.000 TL'lik eve yazıldık. Kayıt alırken her şey Güllük gülistanlık anlatılıyor. Ev teslimat süresi, aynen banka sistemi gibi evini buluyorsun evrakları teslim ediyorsun, Exper yapılıyor ve gün veriliyor 3-5 gün en fazla 15 gün içinde tapu teslimi yapılır deniliyor. Mart kurasında haziran ayı kurası bana çıktı, Muğla'da bu fiyatlara ev bulmak zor olduğu için Haziran ayından itibaren her hafta sonu Aydın'a ev bakmaya gittim. Aydın'dan 400.000 TL'ye bir ev buldum. Evraklarını teslim ettim 15 gün geçmesine rağmen evin gayrimenkul değerlendirmesi sonuçlandırılamadı.

Ev sahibinin beni sürekli araması üzerine, bilgi alabilmek için şirket yetkililerini aradığımda dosyanız değerlendirme aşamasında deniyor, Ne zaman biter? Diyorum. Belli değil en kısa sürede bitecektir diye tahmin ediyorum deniyor, Sonuçlanınca direk işlemlere mi geçiliyor? Diyorum. Yok ondan sonra dosyanız teslimat birimine yönlendiriliyor, Oradan uygun teslimat tarihi verme süreci başlıyor. Kim kimi bu kadar süre bekler. Kurumsal bir şirketin süreci baştan sona belli olmalı (Evraklar teslim alınır en geç 5 iş günü sonra gayrimenkul değerlendirme süreci sonuçlanır, 3 iş günü içerisinde teslimat tarihi verilmekte, 7 iş günü içerisinde tapu işlemleri bitmektedir, gibi) Neyse uzatmayalım ev sahibi aradı ben daha bekleyemem kardeşim deyip kaporamı iade etti. Etmeye de bilirdi.

Aydın'a tekrar giderek Ağustos'un 15’inde yeni bir ev buldum. Evraklarımı teslim ettim temsilcim evrakları merkeze iletti 18 Ağustos'ta evraklar merkeze ulaştı 22 gün oldu hala gayrimenkul değerlendirme aşamasında deniyordu ve bugün dönüldü rayiç bedeli düşük görünüyor deniyor. Peki soruyorum sizlere;15 yaş üstü binaların rayiç bedellerinin düşük olduğunu yeni mi öğreniyorsunuz? Rayiç bedelinin düşük olması sorun değil o evin piyasa fiyatı araştırmasına bakarız sözlerine ne oldu.

Ayrıca bu rayiç bedeli 20 günde yeni mi fark edildi ve ev sahibi bu evin ilk sahibi gayrimenkul değerinin ülkemizde hızlı artığını neden göz ardı ediyorsunuz. Ayrıca bankalar bu binaların rayiç bedeli düşük olduğu halde krediyi onaylıyor. Evin piyasa değerini ve tapuda benim alış fiyatı mı göz önüne almanız gerekmektedir. Sözleşmemizin ‘’7. Maddesinin g-1) Expertiz, SPK ve BDDK lisansına sahip lisanslı expere yaptırılacaktır. Experin vermiş olduğu değer üzerinden teslimat onaylanacaktır. ‘’ neden uyulmuyor?  

Sayın yetkili; ilgili sözleşme hükmüne uyarak 2. Kez yaşattığınız mağduriyetime son verip en kısa sürede çözmenizi bekliyorum.

Cevaplar

Hedefevim 1 hafta önce

Değerli müşterimiz, Şikayetiniz tarafımıza ulaşmıştır. Durumun çözümlenmesi adına en kısa sürede size dönüş sağlanacaktır. Talepleriniz bizim için çok değerlidir, bizlere her türlü soru, sorun ve önerileriniz için [email protected] adresimizden ulaşım sağlayabilirsiniz. anlayışınız için teşekkürler. SAYGILARIMIZLA

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Pınar 12 saat önce  

  Umarım mağduriyetiniz en kısa zamanda çözüme kavuşturulur Kasım Bey

 • profile-icon Osman 5 gün önce  

  Anlaşılan o ki hedef evim ve de diğerleri pişmanlıkmış...

 • profile-icon Serhat 5 gün önce  

  Bende bu tarz bir firmaya kayıt olmayı düşünüyordum ama artık hayatta bulaşmam

 • profile-icon Cüneyt 5 gün önce  

  Süreci detaylıca anlattığınız için teşekkürler. Geçmiş olsun.

 • profile-icon Ahmet 1 hafta önce  

  Uyarınız için teşekkürler, bende bende kayıt yaptıracaktım iyili bakmışım. Artık yaptırmayacağım.

 • profile-icon Semih 1 hafta önce  

  Konunun takipçisi olacağım. Zira iyi bir şekilde sonuçlanmazsa kesinlikle kara lisete alacağım bu firmayı.

 • profile-icon Senol 1 hafta önce  

  Hep inanları hedefliyorlar. Kapitalizm ile dinimizin uyumsuzluğu bunlara ekmek kapısı aralıyor. Bu işide çözmek çok zor, bir taraf çok büyük büyük küresel kapitalistler (bankalar, finans kuruluşları) diğer taraf faiz almam vermem diyen mazbut insanla

 • profile-icon Uğur 1 hafta önce  

  Böyle şirketlerden daima uzak durmak gerekiyor insanın sırtından derisini alırlar

 • profile-icon Cuma 1 hafta önce  

  Kardeşim ciddi şekilde mağdur olmuşsun. Bu benzeri şirketler maalesef böyle. Bende araba için girmiştim. Sürekli oyaladılar. Sistemden çıkış yaptım. Allah yardımcınız olsun. İnşallah çözülür.

 • profile-icon Ferhat 1 hafta önce  

  Böyle kurumlara inanmak en büyük hata bence... Sürekli geçiştirir sürekli oyalarlar mazeretleri bitmez bunların...

 • profile-icon Çiler 1 hafta önce  

  Konu ile ilgili mağduriyetin bir an önce giderilmesi gerekiyor zira bu tarz gelişmeler sizden ev alma fikrimizi olumsuz etkileyip güven düşüncelerimizi zedeliyor.

 • profile-icon İsmail 1 hafta önce  

  Bu ve benzeri şikayetler yüzünden ben de bu tarz yerlerden ev almaktan vazgeçtim

 • profile-icon Ayşegül 1 hafta önce  

  Bizde hedef evim aracılığıyla ev sahibi olmayı düşünüyorduk fakat bu yorumu gördükten sonra tekrar düşünmeye karar verdik. Firmanın Kasım Bey'in mağduriyetini bir an önce gidermesi gerekmektedir.

 • profile-icon Muammer 1 hafta önce  

  Bende bu yorumdan sonra vazgeçtim.

 • profile-icon Ali 1 hafta önce  

  Bende pazartesi günü sisteme dahil olacaktım. Bu şikayeti nasıl çözüme kavuşturacaklar onu takip edeceğim. Çözüme ulaşır sözlerini tutarlarsa gireriz yoksa bizde kaçarız insanlar artık bu gibi şikayet sitelerini iyi takip ediyor.

 • profile-icon Cüneyt 1 hafta önce  

  Vatandaşı üzmeyin ki onlar velii nimetinizdir...

 • profile-icon Hülya 1 hafta önce  

  Kasım Beyin sorununun derhal çözülmesi gerektiğini düşünüyorum. Zira bende hedefevimden ev almayı planliyordum. Böylesine ciddi sorunlar yarattığını bilmiyordum. Mağduriyetin bir an önce giderilmesi gerekir, İnsanların size olan güveni azalıyor.

 • profile-icon Cinar 1 hafta önce  

  Hedefevim yetkililerinin kurumsal bir şirket olduklarını kanıtlamaları için; Kasım beyin bahsettiği ilgili sözleşme hükmünün derhal yerine getirilmesi, yerine getirildi ise kanıtlayıcı belgenin acilen paylaşılması gerekmektedir.

  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Cinar 1 hafta önce  

  Ayrıca şirket yönetiminin sözleşme hükmünü yerine getirmeyen birimini uyarması ve Kasım beyin hakki olan bedelin kendisine teslim ederek şirket kurumsallığını ispatlamalidir.

 • profile-icon Duygu 1 hafta önce  

  Bende hedefevime kayıt olup ev almayı düsünüyordum. Şikayetvar kısmına baktığımda Kasım Bey ve diğerleri için yapılan yorumu okuyunca vazgeçtim. Kurumsal olan firmaların bu kadar vizyonsuz, sorumsuz olmaması gerektiğini düşünüyorum.

 • profile-icon Önder 1 hafta önce  

  Kasım Bey'in sorununun en acil şekilde çözülmesini bekliyoruz.

 • profile-icon Fatih 1 hafta önce  

  Kasım Beyin mağduriyetinin acilen giderilmesi gerekmektedir.

 • profile-icon Aslı 1 hafta önce  

  Kasim beyin mağduriyetinde sözleşmeye aykırı bir durumu varsa mağduriyeti en kısa sürede giderilmelidir! Ne kadar çok yorum var bunun gibi. Ne umutlarla basliyor her şey halbuki. Çok ayıp edilmiş

 • profile-icon Aynur 1 hafta önce  

  Merhaba: Kasım beyin magduliyetinin giderilmesini bekliyoruz. Haklının hakkını yemeyen bir kurum olduğunuzu bilmek isteriz.

 • profile-icon Uğur 1 hafta önce  

  Bahsi geçen firma bu mağduriyeti en yakın zamanda çözmekle sorumludur. Eğer çözmez ise marka değeri (ki eğer olduğunu düşünüyorlarsa) zarar görecektir. Şahsen ben yorumları çok önemsiyorum. Yüksek meblağlardaki ticaretin olmazsa olmazı güvendir.

 • profile-icon Selma 1 hafta önce  

  Kasim Bey ev kurası kendisine çıktığı zaman sisteminiz hakkında bilgi vermişti aklimada yatmıştı fakat kendisine yaşattığınız bu mağduriyete bizzat şahit olduğum için vazgeçtim. Mağduriyetinin kısa zamanda giderilmesi gerekir.

 • profile-icon Burak 1 hafta önce  

  Arkadaşa Bu yapılan bir eziyettir ve mağduriyet giderilmelidir.

 • profile-icon Muteber 1 hafta önce  

  Bu yapılan bir eziyettir ve mağduriyet giderilmelidir.

 • profile-icon Hasan 1 hafta önce  

  Düne kadar hedefevime kayıt olup ev almayı düsünüyordum. Son adım olarak sikayetvar kısmına baktığımda Kasım Bey ve diğerleri için yapılan yorumu okuyunca vazgeçtim. Kurumsal olan firmaların bu kadar vizyonsuz olmaması gerektiğini düşünüyorum

 • profile-icon Mehmet 1 hafta önce  

  İnsanların binbir türlü zorlukla sahip oldukları birikimlerine bu denli yaklaşımınız en hafif deyimle çirkinlik. Profesyonel anlamda ise böyle mağduriyetler yaratarak henüz taze olan itibarınıza birer bomba atmış oluyorsunuz. Geçmiş olsun Kasım bey.

 • profile-icon Dogan 1 hafta önce  

  Kasım bey gibi kaç kişiyi daha mağdur ettiler acaba çok merak ediyorum böyle kuruluşlar yüzünden insanların güveni tükeniyor düzgün firmalarada güvenemiyoruz yasaların böyle olaylara karşı bir tedbiri olmalı böyle firmalara çok büyük cezalar olmalı.

 • profile-icon Murat 1 hafta önce  

  Bir an önce mağduriyet giderilmeli yapılan harcamalar ve gecikmeden dolayı emlak fiyatının yükselmesine bağlı ortaya çıkan fiyat farkı karşılanmalıdır. Adalet bunu gerektirir.

 • profile-icon Uamt 1 hafta önce  

  Kasim beyle birlikte çalışıyoruz. Onun sayesinde bende hedef evime müracaat edecektim. Hedef evim, kasim beye böyle sorun çıkardıkça vazgeçtim bu firmadan. Acilen kasim beyin sorunu çözülmeli yoksa böyle çok müşteri kaybederseniz.

 • profile-icon Yunus 1 hafta önce  

  Birevim de dahil hepsi bu tür oyunları oynuyor. Onca tavsiyelerde bulunup bir sürü müşteri kazandırdım pişmanım. İle başlarken iyi geliyor çünkü anlattıkları yalan Sonrası ise hüsran

 • profile-icon Sezer 1 hafta önce  

  Merhaba bende İstanbul’da araştırdım çok mantıklı gelmişti. Ama yoruma bakılırsa insanları mağdur etmekten başka gerçek bir yanları yokmuş. Geçmiş olsun

 • profile-icon Aslan 1 hafta önce  

  Arkadaşım olan Kasım Bey, kura çekimide ismi çıktığında ilk sevincini benimle paylaşmıştı. Bende o zaman Hedefevime başvurmayı düşünüyordum. Ta ki bu olaylara şahit olana kadar. Artık düşünmüyorum. Kurumsal firma vizyon ve misyon sahibi olmalıdır.

 • profile-icon Cumalı 1 hafta önce  

  Kasım bey geçmiş olsun öncelikle sizin gibi insanların mağdur olduğunu gördükçe bu firmayla iş yapmaktan uzaklaşıyor insan Bir an önce mağduriyetinizi gidermeleri lazım

 • profile-icon Mustafa 1 hafta önce  

  Sabah aksam reklam veriyorlar. İnsan bu gibi kuruluşlara yönelmeyi düşünüyor Ama böyle mağduriyetleri gördükçe soğuyorum.

 • profile-icon Serkan 1 hafta önce  

  Neden insanları mağdur ediyorsunuz insanlar ev almak için ne zorluklar çekiyor insanların ümitlerini kırmayın müşteri memnuniyetini sizin ilk prensibiniz olmalı bu şekilde müşteri potansiyelini kaybedersiniz

 • profile-icon Saffet 1 hafta önce  

  Ev almak için siinke çalışmayı düşünüyordum ancak bu tarz yorumların çözümünü bekliyorum açıkçası. İnsan korkuyor

 • profile-icon Özge 1 hafta önce  

  Lütfen hantal bir yapıda iş yapmadığınızı bu problemi hızlıca çözerek gösteriniz.

 • profile-icon Erman 1 hafta önce  

  Mağduriyeti giderilmeli, yaşanan gecikme sebebiyle yapılan harcamaları da karşılamalısınız. Kurumsallık bunu gerektirir

  np_image1 Ekli Görsel Var
 • profile-icon Hakan 1 hafta önce  

  Gidiş dönüş ev arama maduruyetiniz de yapılan masraflar da giderilmeli.

 • profile-icon Emre 1 hafta önce  

  Katılıyoruz, sorunun ivedilikle çözülmesini bekliyoruz. Emre Birel

 • profile-icon Özgür 1 hafta önce  

  Firmadan işi yokuşa sürmeyi bırakıp bir an önce bu işi çözmesini bekliyoruz.

 • profile-icon Serdar 1 hafta önce  

  İvedilikle sorunun çözülmesini bekliyoruz.

 • profile-icon Yunus 1 hafta önce  

  Mağduriyetinin bir an evvel çözülmesi bekliyuruz.

 • profile-icon Ali 1 hafta önce  

  Katılıyorum sorun hemen çözülmeli

 • profile-icon Gül 1 hafta önce  

  Mağduriyetin bir an önce giderilmesi gerekiyor

 • profile-icon Murat 1 hafta önce  

  Merhabalar; Konu ile ilgili değerlendirmenizi ivedilikle yapıp sonuçlandırmanız gerekmektedir. Murat t.

  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Mustafa 1 hafta önce  

  Aynen katılıyorum mağduriyetin ivedilikle çözülmesini talep ediyorum.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler