30 Nisan
#11909591

Hdi Sigorta Pert Bedeli Mağduriyeti!

201900*** dosya numaralı Audi A6 2015 model aracımın piyasa değerini nasıl hesapladılar bilmem ancak 227.000 TL olarak hesaplanmış. Aracımda çizik dahi yoktu. Tamamen hasarsız ve hatasız. Tarafınıza 2. el araçların bulunduğu ilan sitesinden tek tek araştırarak aracımın km'sine emsal olan hasarlı olan ve hasarsız olan tüm ilanları tek tek ilan numarasıyla birlikte mail olarak tablo şeklinde gönderdim. Piyasada bulunan ağır hasar kayıtlılar da olmak üzere yaklaşık 30 aracın fiyat ortalaması 226.000 TL, aracımın emsalinde olan (km ve boya kaza durumu) hasarsız araçların fiyat ortalaması 256.000 TL; sizin benim aracıma biçtiğiniz değer ise 227.000 TL! Mağdur olmamak adına genişletilmiş kasko yaptırıp yıllık 7000-8000 TL para ödüyoruz sizlere.


Aracıma 227.000 TL değer belirleyen arkadaşa bir teklifim var. 227.000 TL'ye piyasadan aracım emsali bir araç satın alıp bana verirse eğer ben kendisine 227.000 TL ödeyeceğim. Ancak bulamazsa gerçek rayiç değerini tespit edip ödeme yapmanızı rica ediyorum. Lütfen aklımızla dalga geçmeyin. Gerekli itirazları yapmama rağmen fiyatımız bu gibi bir ifade kabul edilemez. Bunun yanı sıra ödemeyi alıp anlaşamadığımız arada kalan tutar için hakkımı arama yolumu da kapatıp tarafıma ibra name göndermişsiniz bunu imzalamazsan para pul yok diyorsunuz. Git hukuki yola herhangi bir ödeme almadan başvur diyorsunuz.


Ben buna da kabulüm hukuki süreç neticelenene kadar tarafıma ikame araç verin o zaman! Ya da ödememi verin ibraname imzalatmadan. Kusura bakmayın ama böyle bir kasko/sigorta şirketi olmaz sizden gelecek olan zararlar içinde bir sigorta yaptırmak lazım. Sigorta brokerlarım ve avukatlarımla birlikte sürecin yakın takipçisi olacağımızdan ve her türlü sosyal medya, yazılı/görsel medya üzerinden aleyhinizde reklam yapacağımdan emin olabilirsiniz bu tamamıyla hadsizliktir. Benim aracımın rayiç değeri 240.000 TL - 245.000 TL' dir emsal araçlar bu fiyat aralığındadır.

Sinan Sinan 2.146 Okunma 1
Yorum Yap

Cevaplar

  • Sinan04 Mayıs

    Ya bırakın bu işleri paraya sıkışmış birisinin 1 tane ilanını bulmuşsunuz oda internette tüm Türkiye genelinde tek olan aracın fiyatını bana emsal diye gönderiyorsunuz. Neyse problem değil buraya tahkim sonucunuda paylaşırım. Takip edenler kimin haklı olduğunu görür. 3 kuruş uygun fiyat veriyorsunuz diye sizi tercih ettim 10 larca yıldır Anadolu Sigorta müşterisiyim 1 kere bile mağduriyet yaşamadım. Ne demişler ucuz etin yahnisi yavan olurmuş. Hata bende ne bakıyorsun 3üne 5ine bildiğin firmadan neden şaşıyorsun ki teşekkür ederim Hdi Sigorta ve değerli fiyat çalışması yapanlar. Bundan sonra aracım pert falan olursa 2. El ilan sitelerine sahte hesapla 3-5 ilan açacağım km vs... Her şeyi emsal yapıp ilan gireceğim ki zarar etmiyeyim ayıptır. Allah'a şükür ediyorum o bana attığınız tek emsal diye gösterdiğiniz araç sahibi 200.000 falan yazmamış iyi ki :) 25 emsal ilanın fiyat ortlaması 256.000 1 tane aracın fiyatı 228.000 :d rayiç belirlemeye bak :) sevgilerimle.

  • Hdi Sigorta Temsilcisi02 Mayıs

    Sn. İlgili, Tarafımıza iletilen başvuru sonrası yapılan değerlendirme sonucunda teklif edilen rayiç rakamın uygun olduğu kanaatine varılmıştır. Teklif edilen rayiç rakamın uygun olduğu kanaatine varıldığından rakamda artırım yapılamayacağı hususunu bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, HDI SİGORTA A.Ş. Müşteri İlişkileri

  • Hdi Sigorta Temsilcisi30 Nisan

    Sn. İlgili, Sn. Sinan D.'nin başvurusu şirketimize ulaşmış ve gerekli incelemenin yapılabilmesi için ilgili departmanımıza yönlendirilmiştir. İnceleme süreci tamamlandıktan sonra Sn. Sinan D. ile iletişime geçilecek ve kendisine gerekli bilgilendirme yapılacaktır. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, HDI SİGORTA A.Ş. Müşteri İlişkileri

Ziyaretçi Yorumları