18 Nisan
#11861458

Hdi Sigorta Memnuniyetsizliği!

Sigortam.net aracılığıyla Hdi Sigorta'dan Renault Latitude marka aracıma kasko poliçesi yaptırmıştım. Geçen gün küçük bir kaza yaşandı ve aracımı hemen yanı başımda yetkili Renault servis olmasına rağmen Hdi Sigorta'nın yönlendirdiği daha uzaktaki bir başka servise bıraktım. İkame araç temin edileceği söylendi. İkame aracı almaya gittiğimde ise daha alt grup bir araç olan Basic Opel Astra verileceğini öğrendim. Benim aracım full dolu bir araç ve daha üst segment. İçinde elektrikli ısıtmalı deri koltuklar, çift bölge klima, yağmur sensörü, park sensörü kör nokta uyarıcısı, navigasyonu vs. Verilen araç ise bomboş bir Astra. Hadi aynı özellikler olmasa bile en azından yakın ayarda bir araç verilse. Aracın park sensörü bile yok. Ben 13 yıldır park sensörsüz araç kullanmadım.


Araç park ederken nereye ne kadar yaklaştım diye korkarak kullanamam ki. En azından park sensörlü bir araç olsun dedim. Yok efendim onu da veremezlermiş. Ben de bu aracı kabul etmiyorum dedim. Sigortam.net'i ve Hdi Sigorta'yı aradım. Uzun telefon görüşmelerinin sonunda poliçe de böyle yazdığı bir şey yapamayacaklarını söylediler her ikisi de. Poliçeyi bana satarken böyle bir yaşayacağımı söylemediler. Şimdi ise buna razı ol diyorlar.


Ben bu aracı kullanamam bir yere sürterim sıkıntı yaşarım yardımcı olun diyorum. İşine gelirse demeye getiriyorlar. Sonuç olarak düzgün bir dille defalarca derdimi anlatmaya çalışmama karşılık en ufak bir yardım görmedim. Şu anda aracım serviste ve ben araçsızım. Taksiyle gidiyorum her yere. Onların bu kabul edilemez, vurdumduymaz, bencil yaklaşımı yüzünden daha iyisini verene kadar sundukları aracı kabul etmiyorum ve bu yazıyı yazıyorum ki siz ne olduğunu bilin ona göre davranın. Bu firmalarda müşteri memnuniyeti ön planda sanıyorsanız bir daha düşünün. Her şey poliçeyi satana kadar.

Yaşar Yaşar 813 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Hdi Sigorta Temsilcisi29 Nisan

  Sn. İlgili, İkame araç süresi bu sabah itibariyle eksper onayına istinaden poliçe teminatı olan 10 güne uzatılmıştır. Rent a car firmasına gerekli bilgilendirme yapılmış olup sigortalıdan tahsil edilen ücretin iadesi en kısa süre içerisinde yapılacaktır. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, HDI SİGORTA A.Ş. Müşteri İlişkileri

 • Yaşar27 Nisan

  Daha önceki şikayetimde HDI Sigorta aracım serviste iken aracım muadilinde bir araç vermediği için şikayette bulunmuştum. Müşteri ilişkileri beni çözümsüz bırakırken, şikayet var daki yazım üzerine daha yetkili Müşteri Deneyimi beni aradı ve sonuçta Hyundai Elantra verildi. . Bir haftadır kullanıyorum aracı ve kendi aracım hala serviste. bugün beni kiralama şirketinden aradılar ve sürenin bittiğini ve aracı alacaklarını söylediler. Bunun üzerine Müşteri ilişkilerini aradım. Aracın kiralama süresi eksper tarafından bir hafta belirlenmiş, uzatma işlemini yine eksper yapabilir dediler. Ok arayın uzatsın aracımın serviste olduğunu biliyorsunuz zaten dedim. Biz arayamayız siz arayacaksınız dediler. Ben eksper kim onu bile bilmiyorum dedim. Neyse dedim ya süperler! Diye yani ben servisi arayacağım, servis eksperi arayacak, eksper HDI Sigorta şirketini arayacak, hDİ sigorta Kiralama şirketini arayacak. Kiralama şirketi beni arayacak. Komedi gibi. Ama yapacak bir şey yok. Servisi aradım. Anlattım durumu. Onlar eksper e ulaşmaya çalıştılar ama Cumartesi olduğu için defalarca aramalarına rağmen ulaşamadılar ve mail attılar. Bu arada kiralama şirketi de beni arıyor devamlı aracı almamız lazım diye:). Bİr yandan kendi işlerimi halletmeye çalışıyorum bir yandan da telefon trafiğini yönetmeye. Sonuçta servis ulaşamadı ekspere ben de tekrar HDI sigortayı aradım. Ekspere ulaşamıyoruz, aracımın serviste olduğunu ve en az birkaç gün daha kalması gerektiğini biliyorsunuz. Dilerseniz servisle görüşün veya siz expere ulaşın. Hafta sonu beni araçsız bırakmayın. Sanki eksperin hafta sonunu denk getirmesi ve bizim ona ulaşamıyor olmamız benim suçummuş gibi, elimizden bir şey gelmez dediler. Anlamak mümkün değil ya madem elinden bir şey gelmeyecek orada ne işin var. Çözmen gereken bir durum var. Onun için koymuşlar sizi oraya, ama önceki sefer olduğu gibi yine çözmüyorsunuz ve ben tekrar şikayet var a yazı yazıyorum ki Müşteri Deneyiminden daha yetkili bir bayan bizi arasın ve sorunu çözsün. Bakın dedim Müşteri İlişkilerinden Tuğba hanıma, ben çok şikayet etmeyi seven bir insan değilim ama siz devamlı beni buna zorluyorsunuz. Sırf bu durum için yeniden şikayet var a yazı yazarım bir de aracı benden almaya isterlerse şirkete hafta sonu için kiralama bedeli öderim. Bu bedeli de sizden alırım. Muhakkak siz benden daha ucuza kiralıyorsunuz. Boşuna ekstra para ödemeyin. Bende sizi bir daha şikayet etmeyeyim. Sonuç ne oldu dersiniz? Bilin bakalım:). Ben karşımdaki vurdumduymaz ve çözümsüz müşteri ilişkilerinin Bir şey yapamayız deyişiyle delirecek gibi oldum. Bu kadar büyük bir şirketin bu kadar beceriksiz bir Müşteri ilişkileri Departmanı olsun. Pes. Ben aracı hafta sonu için kiraladım. Her şey pazartesiye kaldı.

 • Yaşar27 Nisan

  Müşteri ilişkileri beni çözümsüz bırakırken, Şikayetvar daki yazım üzerine daha yetkili Müşteri Deneyimi beni aradı ve sonuçta Hyundaki Elantra verildi. Aslında ilk başta müşteri ilişkilerinin çözmesi gereken durum bu noktaya gelmeden halledilebilirdi. Ama biz millet olarak hep işi zora sokarız. Hdi de de durum değişmedi. Bir haftadır kulllanıyorum aracı ve kendi aracım hala serviste. Bugün beni kiralama şirketinden aradılar ve sürenin bittiğini ve aracı alacaklarını söylediler. Bunun üzerine hemen çözüm konusunda son derece yetenekli! Müşteri ilişkilerini aradım. Aracın kiralama süresi Exper tarafından bir hafta belirlenmiş, uzatma işlemini yine Exper yapabilir dediler. Ok arayın uzatsın aracımın serviste olduğunu biliyorsunuz zaten dedim. Biz arayamayız siz arayacaksınız dediler. Ben Exper kim onu bile bilmiyorum dedim. Neyse dedim ya süperler! Diye yani ben servisi arayacağım, servis eksperi arayacak, Exper Hdi Sigorta şirketini arayacak, Hdi Sigorta Kiralama şirketini arayacak. Kiralama şirketi beni arayacak. Komedi gibi. Ama yapacak bir şey yok. Servisi aradım. Anlattım durumu. Onlar Exper e ulaşmaya çalıştılar ama Cumartesi olduğu için defalarca aramalarına rağmen ulaşamadılar ve mail attılar. Bu arada kiralama şirketi de beni arıyor devamlı aracı almamız lazım diye :). Bir yandan kendi işlerimi halletmeye çalışıyorum bir yandan da telefon trafiğini yönetmeye. Sonuçta servis uaşamadı expere ben de tekrar hdi sigortayı aradım. Expere ulaşamıyoruz, aracımın serviste olduğunu ve en az birkaç gün daha kalması gerektiğini biliyorsunuz. Dilerseniz servisle görüşün veya siz expere ulaşın. Hafta sonu beni araçsız bırakmayın. Sanki experin hafta sonunu denk getirmesi ve bizim ona ulaşamamız benim suçummuş gibi, elimizden bir şey gelmez dediler. Anlamak mümkün değil ya madem elinden bir şey gelmeyecek orada ne işin var. Çözmen gereken bir durum var. Onun için koymuşlar sizi oraya, ama önceki sefer olduğu gibi yine çözmüyorsunuz ve ben tekrar Şikayetvar a yazı yazıyorum ki Müşteri Deneyiminden daha yetkili bir bayan bizi arasın ve sorunu çözsün. Bakın dedim Müşteri İlişkilerinden Tuğba hanıma, ben çok şikayet etmeyi seven bir insan değilim ama sizdevamlı beni buna zorluyorsunuz. Sırf bu durum için yeniden Şikayetvar a yazı yazarım bir de aracı benden almaya isterlerse şirkete hafta sonu için kiralama bedeli öderim. Bu bedeli de sizden alırım. Muhakkak siz benden daha ucuza kiralıyorsunuzdur. Boşuna ekstra para ödemeyin. Bende sizi bir daha şikayet etmeyeyim. Sonuç ne oldu dersiniz? Bilin bakalım :). Ben karşımdaki vurdumduymaz ve çözümsüz müşteri ilişkilerinin Bir şey yapamayız deyişiyle delirecek gibi oldum. Bu kadar büyük bir şirketin bu kadar beceriksiz bir Müşteri ilişkileri Departmanı olsun. Pes. Ben aracı hafta sonu için kiraladım. Her şey pazartesiye kaldı.

 • Yaşar27 Nisan

  Lütfen yeni yorumumu okuyun

 • Hdi Sigorta Temsilcisi22 Nisan

  Sn. İlgili, Sigortalımız Sn. Yaşar Ş.'e 19.04.2019 tarihinde Hyundai Elantra marka ikame araç tahsis edilmiştir. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, HDI SİGORTA A.Ş. Müşteri İlişkileri

 • Hdi Sigorta Temsilcisi19 Nisan

  Sn. İlgili, Sn. Yaşar Ş.'in başvurusu şirketimize ulaşmış ve gerekli incelemenin yapılabilmesi için ilgili departmanımıza yönlendirilmiştir. İnceleme süreci tamamlandıktan sonra Sn. Yaşar Ş. ile iletişime geçilecek ve kendisine gerekli bilgilendirme yapılacaktır. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, HDI SİGORTA A.Ş. Müşteri İlişkileri

Ziyaretçi Yorumları