01 Mart
#11657091

Hdi Sigorta Hasar Ödeme Fiyaskosu!

Burada ki şikayetleri okuyunca Hdi Sigorta'nın bir çok insan için mağduriyet oluşturduğunu görüyorum, keşke sigorta yaptırmadan önce şikayetleri okuma şansım olsaydı. Konuya gelince 8 Şubat tarihinde park halinde bulunan bir vince çarpmam sonucu ön/sağ tampon ve cam da hasar oluştu. Gerekli raporu yazdıktan sonra, sigorta işleminin başlamasını bekledim. İkame araç sağlandı ve eksper raporu hazırlanacak dendi. 1 hafta dolduktan sonra ikame aracım alındı, ortada ne eksper raporu ne araç ile ilgili bir işlem yapıldı. 20 gün boyunca telefon konuşmaları ki çoğu zaman açılmayan telefonlar; rapor bekleniyor tarzında cevaplar derken süreci uzattıkça uzattılar.


Sonrasında çıkan rapor olumsuz. Sebep? Sebep olarak daha önce yapılan kaza ki sol tampon ve kırık değil sadece boya soyulması mevcut buna bağlayarak iptal gerçekleştirdiler. Karşı tarafta oluşan hasar kendi trafik sigortamdan karşılanmış ve orada gayet net gözüküyor tamponda kırık olmadığı. Durum ile ilgili arayıp konuşmaya çalışırken ki tavır zaten itici, sanki karşı taraf hakim sen suçlu! Aracın daha önce başka yerden bir çizginin ya da herhangi bir şeyinin olmasını kendi raporları için kullanmaktan çekinmiyorlar. Sigorta yaparken nelere dikkat ettikleri acık olmasına rağmen. Ben gerekli haklarımı Tahkim kurulu gerekirse başka bir şekilde arayacağım.

Mert Mert 1.605 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Hdi Sigorta Temsilcisi01 Mart

    Sn. İlgili, Sn. Mert Y.'ın başvurusu şirketimize ulaşmış ve gerekli incelemenin yapılabilmesi için ilgili departmanımıza yönlendirilmiştir. İnceleme süreci tamamlandıktan sonra Sn. Mert Y. ile iletişime geçilecek ve kendisine gerekli bilgilendirme yapılacaktır. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, HDI SİGORTA A.Ş. Müşteri İlişkileri

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler