Hdi Sigorta Yurt Dışı Tedavi Masraflarını Ödemiyor.

Nuri D. |

Daha önce 12 Kasım tarihli şikayetime binayen (Şikayet No : 2106655), kardeşimin yurt dışı eğitimi sırasındaki tedavi masraflarını karşılayacaklarını bildirmelerine rağmen, daha bugün Almanya'daki kurumlardan ödemelerin yapılmadığına dair bilgilendirme gelmiştir. Bahsi geçen ödeme faizleri ile beraber toplamda iki katına çıkmıştır. Geçen altı ay içinde neredeyse ayda bir iki kez bu konuyla alakalı kendileriyle konuşmak ve her seferinde teyit almak zorunda kaldık. Ancak, daha ilk gün imzaladığımız anlaşma gereği bu ödemelerin hepsinin ekstra bir efor sarf etmeden yapılmış olması gerekmektedir. Hdi Sigorta bu konuda kayıtsız kalmış ve bir çeşit yıldırma politikasına başvurmuşlardır.

Etiketler :

Tedavi Kapsamı Çağrı Merkezi Sorun Çözme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 12 Şubat
  17:26

  Sayın İlgili,

  Sorunun çözümü için görüşmeler devam etmektedir. Çözümlenmesi durumunda şirketimiz tarafından bilgi verilecektir.

  Saygılarımızla.
  Müşteri ilişkileri

 • Nuri D.
  12 Şubat
  15:49

  Konuyla alakalı olarak Almanya'daki kurumla da irtibat halindeyiz. Onlardan da ödeme hakkında bilgilendirme istiyoruz.

  Son söyleminizle alakalı olarak, sigortanın kapsamını bildiren belge linki aşağıdadır, önceki mesajımdaki tüm bilgileri bu belge üzerinden sizlere sundum. 30 gün ibaresini de F: Tazminat Ödemesi, 2. maddedir.

  http://www.hdisigorta.com.tr/document/HDI_BF_Yurtdisi_Seyahat_Saglik_Sigortasi.pdf

  Saygılarımla,

 • 12 Şubat
  15:42

  Sayın İlgili,

  Sigortalıya gönderilen faizli faturanın ödemesi 26.12.2013 tarihinde yapılmıştır. İlgili ödemeye istinaden dekontu tarafınıza ileteceğiz.

  Sorunun hastanenin finans departmanı ile çözülmesi gerekmektedir. Hastane kendi sistemine ilgili ödemeyi işlemediyse bu şekilde bir faiz işletilmiş olması muhtemeldir.

  Ayrıca hiçbir poliçede ve özel şartlarda dosyanın evrakların tamamlanmasını takiben 30 gün içerisinde sonuçlandırılarak tazminat işlemleri yapılacağına dair bir ibare bulunmamaktadır.


  Saygılarımızla.
  Müşteri ilişkileri.

 • 12 Şubat
  09:54

  Sayın İlgili,

  Sağlık masraflarınızın her iki hastaneye ait fatura asılları tarafımıza 09.12.2013 tarihinde ulaşmış olup, ilgili ödemeler 26.12.2013 tarihinde yapılmıştır. Ambulans faturasının ödemesi için fatura orijinali beklenmiş ve fatura orijinali 28.01.2014 tarihinde tarafımıza ulaşmıştır 30.01.2014 tarihinde ise ödemesi yapılmıştır.

  Ayrıca, Seyahat Sağlık Sigortası Genel Şartları gereğince, sigortalı zararı asgariye indirmek ile yükümlüdür. Sigortalı zamanında bizi aramış olsaydı ne yapılması gerektiği hakkında detaylı bilgiye sahip olacak; faiz işletilmemesi için ödeme yapması ve tarafımıza geri ödeme için başvurması gerektiği kendisine iletilecekti. Aşağıda belirtilen madde gereğince sigorta şirketleri oluşabilecek muhtemel faizlerden sorumlu tutulamaz.


  Seyahat Sağlık Sigortası Genel Şartları
  Genel Koşullar

  Madde 8- Herhangi bir talep halinde sigortacının tazminatı ödeme sorumluluğu ile sigortalının tazminat talep hakkı poliçenin koşullarına uymalarına bağlıdır.

  Bu Poliçe kapsamındaki talebi için Sigortalı;

  a) Zararı asgariye indirmek için tüm makul tedbirleri alır.

  Saygılarımızla
  Müşteri İlişkileri