Hdi Sigorta Kaskodan Nasıl Faydalınamaz.

Çiğdem Ç. |

Yaklaşık 1 ay önce aracıma kasko yaptırdım. Çocuğumun öğrenim gördüğü kreşin önüne ters tarafa park ettim ve yanımızda çalışan bir arkadaş sağ kapıyı açtığında arkadan gelen aracın çarpması ile küçük bir hasar oluştu. Yaptığı hata sonucu elemanıma sinirlendim ve o kızgınlıkla anahtarı atıp 'ne halin varsa gör' dedim ve kreşte bulunan çocuğumu aldım ve taksiye binip uzaklaştım. Kasko eksperi tarafından dosya açıldı ve tamir işlemleri başlatıldı. Elemanımız sürücü olarak kendini yazmış tutanağa fakat güvenlik kameralarından aracı benim kullandığımı gören firma uyanıkları bu hasarı ödememek için suç duyurusudur, haksız kazançtır gibi saçma sözlerle bizden feragat istediler. Eyvallah bu kanuni bir hak olabilir ancak kötü niyetin olmadığı açıkça ortada. Bu hasarı ödememek için bu tür oyunlara başvurmaya gerek yok.

Etiketler :

Hasarsızlık Kademesi Poliçe Bilgilendirme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Çiğdem Ç.
  18 Nisan
  11:21

  Fakat siz bizim normalde sigortacı anlayışımızın dışında yani müşterilerinin mağduriyetlerini gidermek için yardımcı olmak yerine mağdur etmeye çalışmakta oldukça başarılı oldunuz. Sonucun değişmesi ile ilgilli bir beklenti içerisinde asla değilim. Asla sizinle tekrar çalışmam mümkün olmayacak. Ve sizi asla iyi bir şekilde tavsiye etmeyeceğimi haberdar etmek.

 • Çiğdem Ç.
  18 Nisan
  11:15

  Şikayetimi aynen cevap olarak kopyalayıp gönderseymişsiniz keşke... Araya poliçe numaralarını eklemek oldukça zor olmuş olsa gerek. Şikayetimde cevabınızla farklı hiçbir nokta maalesef yok. Park halindeki araçta sürücü değişikliği yapılması sizin bu konuda insanları mağdur etmenize maalesef bir gerekçe değil. Kucağımda 2.5 yaşındaki çocukla bu işlemleri sürdürebilecek pozisyonda olsaydım zaten böyle bir durum söz konusu olmazdı. Seyir halinde olsa, ehliyetimle ilgili bir sıkıntı olsa evet bu gerekçeniz kabul edilebilir. Burada tarafımdan hiçbir art niyet olmadığı ve sonucu etkileyecek bir istismar olmadığı gayet aşikar.

 • 13 Nisan
  16:11

  Sayın İlgili,

  Tarafımıza iletmiş olduğunuz başvuru incelenmiştir.

  Sigortalımız Çiğdem Çalış adına 15.03.2016 - 15.03.2017 vadeli, 81 AU 520 plakalı aracın şirketimizde 240501001968 numarası ile Kasko Sigorta Poliçesi bulunmaktadır.

  Sigortalımız 06.04.2016 tarihinde Düzce - Merkez'de meydana gelen kazası sebebiyle aracını yine Düzce - Merkez'de bulunan anlaşmalı servisimiz Feridun Ozan Otomotiv'e bırakmış ve 07.04.2016 tarihinde 20160011942 numaralı hasar dosyası açılarak eksper ataması yapılmıştır.

  Yapılan ekspertiz çalışmasında kaza sonrası sürücü değişikliği yapıldığı tespit edilmiş, bu sebeple sigortalımızdan alınan feragat ile hasar talebi reddedilmiştir.

  Bilgilerinize sunarız.

  Saygılarımızla,

  HDI Sigorta A.Ş.
  Müşteri İlişkileri