Hattuşa Termal Aidatımı 5 Gün Geciktirdiğim İçin Dönemimi Kullanmama Müsaade Edilmiyor!

Emin E. |

Hattuşa Termal'in 7 yıllık en eski üyelerindenim. Mesleğim sebebiyle yaz tatilinde rahatça kullanabilmek için kırmızı dönem üyesi oldum. 2016 yılı yıllık gider payımı 5 gün gecikmeli yatırdığım için dönemimi kullanamayacağım bildirildi. Rezervasyon görevlisi arkadaşımız hala 16 gün diye ısrar etse de kendilerine banka dekontunu faksladım, dönüş olmadı.

Ayrıca geçen yıl rezidans aidatı yatırmama rağmen yine apartta konaklatıldım. Daha doğrusu 7 yıllık üye olmama rağmen bir kez bile rezidansta konaklayamadım. Ben de bu yıl apart aidatı yatırdım. Eksik yatırdınız diye dönüş yapıldı. Rezidansta konaklama yapacağım taahhüt edilmesi halinde hemen farkını yatıracağımı söylememe rağmen taahhüt edemeyeceklerini söylediler.

Burada sayın okurların daha fazla kafasını şişirmek istemiyorum. Mağdur olduğumu ve konuyu yargıya taşıyacağımı ve tüm sitelere de yazacağımı söylemek istiyorum.

Etiketler :

Rezervasyon İşlemleri Personel Davranışı

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Emin E.
  22 Mart
  20:23

  Yukarıdaki yorumunuza katılmıyorum. Satarken verilen vaadler ile sunulan hizmetler örtüşmüyor. 7 yıldır baktığım 05/08/2009 tarihli, 4761 No.lu sözleşmemin xııı. Maddesinde sizlere anlatamadığım yukarıda yazdığınız gibi 31 Aralık olmayıp "Devremülk sahibi, yıllık gider payını her yıl 31 Ocak tarihine kadar öder. " yazıyor. Araya hafta sonu girmesi ve EFT ile ben de 5 Şubat'ta yatırmışım. Burada münakaşa edecek değilim. Önerilen alternatif konaklama tarihleriniz maalesef mesleğim sebebiyle uygun değil. Mağdur olduğumu düşünüyorum. İyi günler.

 • 22 Mart
  09:14

  Sayın E. Selamlar,


  Talep ve durumunuzla ilgili olarak;

  Sözleşme hukuku ve maddeleri açıktır. Bu bağlamda; Sözleşmeniz rezervasyon ve konaklama şartlarını bir bütün olarak incelediğinizde durumu daha iyi değerlendirme şansınız olacaktır. Ayrıca 7 yıllık eski bir üye olarak ve sözleşmenizde yazdığı şekilde; 31 Aralık 2015 yıllık aidat son ödeme tarihidir. Bu bağlamda ayrıca! bir bilginlendirme beklemeden sözleşmenizde açıkça belirtildiği şekilde konaklamada bulunabilmek için ''31 Aralık'' tarihine kadar yıllık ödemenizi yapmanız gerekmekte idi.

  Bildiğiniz üzere binlerce üyemiz bulunmaktadır ve yıllardır idare ve yönetimimiz tarafından süresinde ödemede bulunmayan üyelerimize tesis doluluk durumuna göre İNSİYATİFLERDE bulunulmuştur fakat! bu insiyatifler üyelerimizde bir alışkanlık! su istimallere! neden olduğundan ve sonrasında gerek tesis rezervasyon planlaması gerek ise işletme bütçe planlamalarında sapmalara neden olduğundan alınan KESİN KARARLA, sözleşme maddeleri gereği, yıllık aidatınızı son ödeme tarihine kadar ödemediğinizden daha önce tarafınıza sunulan alternatif çözüm önerileri dışında farklı bir şey sunamayacağımızı tekrar belirtmek isteriz.

  Bilgi ve anlayışınıza / Saygılarımızla.