15 Ağustos
#12420616

Hastürk Nakliyat Mağdur Etti

Nizip’ten Kulu’ya 2800 lira ile anlaştım. Söyledikleri fiyat size ilk etapta uygun gelebilir. Verdiği sözlere, konuşmalara da aldanabilirsiniz. Maalesef biraz geç araştırdım.Hiçbir sözlerini tutmayıp anlaştığım paradan 2200 lira daha fazla para istediler. Vermeyince eşyalar ile ortada kaldım. Benim gibi birçok kişinin başına gelmiş. En kısa sürede Tüketici Hakları Hakem Heyeti'ne başvurup dilekçe yazacağım. Bu işin peşini sonuna kadar bırakmayacağım. Yaşadığım olayı kısaca anlatmak gerekirse ev taşımaya geç geldikleri gibi asansör kuracağız demelerine rağmen kurmadılar. Eşyaları taşıdıktan sonra 1300 lira fazla para istediler. Halbuki anlaşma öncesinde kesinlikle fazla para talep etmeyeceklerine dair teminat aldım. Vermeyeceğimi söyleyince tehdit edip eşyalarınızı araçta bekletir depomuza götürürüz dediler.


Parayı eşyalarım taşınacağım ev yerleştikten sonra 500 lira kapora dışında kalan 2300 lirayı vereceğim söylendi. Mecburen 1300 lira daha verdim. Bir şekilde araç Kulu’ya doğru yola çıktı. Sabah şirketten tekrar başka bir kişi arayıp bu sefer 2200 lira daha fazla para istediler. Bu kadar olmaz. Fazladan talep ettikleri parayı vermeyeceğimi söylediğimde aracı Kulu yakınlarında bir yerde saatlerce beklettiler. Şoförle ayrıca görüşüp ikna edip 1900 lira vererek eşyalarımı kendi imkanlarımla 650 lira para vererek Kulu’da anlaştığım kişilere taşıttım. Şirket Kulu’ya taşıtmaya asansör de göndermedi, eleman da göndermedi. Anlaştığımdan çok fazla paraya mal oldu.


Hastürk denilen şirkete ve benden fazla para isteyip beni mağdur eden kişilere hakkımı helal etmiyorum. Beddua da etmiyorum ama çıkar bir yerden. Bütün sosyal medyadan bu şirketin yaptıklarını bıkmadan, usanmadan anlatacağım. Yasal olarak da tüm imkanları kullanacağım.

Onur Onur 3.890 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları