19 Ocak
Yorum Yap
#11468150

Hammaddeler.com Tedarik Sorunu!

Firmadan 17 Aralık günü sipariş etmek istediğim Siyah ardıç tohumu ve keçiboynuzunu sordum. 1 haftada tedarik edilir dediler. Yanına aktardan kolayca alabileceğim üç beş gereksiz ufak üründe ekleyerek ödemeyi yaptım. Yazışmalar ektedir. Firmaya gerek telefonla gerek mail ile ulaşamadım. Sadece kendi sayfalarında Y** isimli aracı, yazışmalara cevap verdi. Bu cevaplar ektedir. Sorunum:


*Elde olmayan veya tedarik edilemeyecek ürün en kısa sürede alıcıya bildirilmeli ve iptal veya bekleme istenmeliydi. Yapılan: En geç bir haftada tedarik edilecek denip, fatura kesilip, eldeki gereksiz ürünleri göndererek satışı kesinleştirmiş olmaları. Biz kargoyu alıp içinde eksik olduğunu gördüğümüzde, artık çok geç olduğu için iade edilemedi.
*Bu durum bildirildi, eldekileri acildi diye gönderdik, diğeride 7 gün içinde elinizde denip, duygu ve inancımızla alay ederek, ve dalga geçerek 1 ay boyunca salladılar. Sonuç:


Dün bunların ticari ahlaktan ve hizmet anlayışından yoksun olduğunu anlayıp, siparişi iptal ederek yatırdığım paranın iadesini ve özürlerini iletmelerini istememe rağmen, gönderdikleri diğer ürünleri iade etmemi ancak sonrasında tamamını 7 gün sonra iade edeceklerini bildirdiler.


Bu durum karşısında anladım ki bizim aklımızla, duygularımızla, zamanımızla paramızla dalga geçmeyi alışkanlık haline getirmişler... Tüm sosyal ağlarda, şikayetim varda, N11'de Doğuş grubunda Facebook, Twitter, Instagram'da ve etkinlik açarak bu arkadaşların rencide edilmesini, ticari faaliyetlerinin sonucu başkalarının kandırılmamasını sağlayacağım. Kredi kartımla ilgili zaten kanuni süreci pazartesi itibari ile başlatarak iadesini haksız kazanç olarak sağlayacağım ancak, onların yapacağı zarar kesinlikle 35 TL olmayacak. Kendilerine bunu bildirdim kabul ettikleri için bunu burada size ve kamuoyuna bildiriyorum. Kendilerine çeki düzen vermelerini veya piyasadan ellerini çekmelerini talep ediyorum...

Tamer Tamer 1.004 Okunma Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları