03 Ekim
#12716619

Halkbank'ın Vahim Hatası

Bu ay kredi kartı harcaması olmamasına rağmen 105 lira civarı bir ödeme çıkmasına anlam verememen sebebiyle bankaya gidip aldığımız dökümde kart aidatı ücreti olduğunu gördüm. Bugün müşteri temsilciniz A** bey ile yapılan görüşmede bu ücretin asla iadesinin söz konusu olmadığı ifade edildi ve hatta ödenmeme durumunda faiz uygulanacağı kartı kapatma talebinin bir şey ifade etmediği tarafıma iletilerek kurumun dayatma ve zorlama ile her türlü bu parayı alacağı açıkça ifade edildi.


19 Ağustos'taki ekstrede bu bilginin paylaşıldığı söyledi. Bize ekstrenin çok uzun zamandır ulaşmadığı ve bu konuda da şikayetimiz olmasına rağmen bunun bir şey ifade etmediği ve Banka olarak her şekilde bu parayı alacakları bir kere daha altı çizilerek ifade edildi. Kurumun hatası olan bu durumu kabullenmesi ve yaptıkları hatayı düzeltmeleri talebimdir. Aksi takdirde maddiyatçı, müşteri mağduriyeti yaratmayı hedefleyen, vizyon sahibi olmayan, etik değerlerini kaybetmiş ve yaptığı hatayı dahi kabullenmeyerek düzeltmeye yönelmeyen, çözüm odaklı olmayan ve emekli birinin maaşına göz dikecek kadar küçülmüş bir kurum olduklarını gözler önüne sereceklerdir.

Neşe Neşe 162 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Neşe11 Ekim

  Var olduğuna inanmamaya başladığım Halkbank Genel Müdürlüğü, Müşterimize mail yoluyla bilgilendirme yaptık demekten kastiniz ilginiz için teşekkürler diye attığınız mailise idrar ve yorumlama anlamında sıfır olduğunuz aşikardır. Bundan sonra atılan ve her şekilde dayatma ile bu kredi kartı aidatını alırız diye attığınız ve içeriği bos olan ikinci mailiniz ise Kurum olarak içinde bulunduğunuz acizliği gözler önüne sermektedir. Idrak olarak problemli bir banka olduğunuzu fark ettirdiğiniz için anlayacağız şekilde yazmaya ve seviyenize inerek açıklamaya çalışacağım. 1) Kredi kartı aidatını alıyoruz diyorsunuz ve bunu 19 ağustos 2019 tarihli ekstrenizde ifade ettik diyorsunuz fakat hiçbir şekilde çok uzun zamandır ekstre posta yoluyla ve sms yoluyla elimize ulaşmadığını kayıtlarınızda olan ve tarihte belirterek kanıtlayacağımız müşteri temsilcileriniz ile yaptığımız görüşmelerde ifade ettik. 2) yukarıda belirtildiği gibi Sizden kaynaklanan bu hata yani (posta yoluyla ve sms ) ekstre elimize ulaşmadan bu aldığınız karar ile ilgili nereden bilgimiz olabilir? Zihninizi okuma kabiliyetimiz mevcut değil maalesef. 3) Bu sebeple her ay bankanıza giderek borcumuzu öğrenip yatırdığımızı güvenlik kamerası vb... Şekilde kanıtlayabiliriz peki siz bunun aksini nasıl kanıtlayacaksınız? 4) eğer siz hakli iseniz ve biz haksiz isek neden beni arama cesaretini gösteremediniz? Otomatik bir mail atıp isten sıyrılmaya çalışıyorsunuz? 5) t. C. Sınırları içinde yasayan her vatandaşın kanunun ilgili maddesi gereğince bilgilendirme hakki varken bu bilgilendirme posta ve sms ile yapılmadan kanun dışı bu parayı nasıl alıyorsunuz? 6) şikayet konusunda ve ikinci yazdığım cevapta da (yukarıda görüneceğine inandığım) söylediğim gibi bir emeklinin parasına göz dikecek kadar etik değerlerini yitiren bir kurum olarak varlığınızı çok uzun sure devam ettireceğinize ne kadar inanıyorsunuz? 7) Benimle iletişime geçmeyerek yukarıda yazdığım tüm sıfat ve nitelendirmeleri kabul ettiğinizi beyan ediyorsunuz. 8) Bir emeklinin göz yaşları içinde helal etmeyerek dayatmaniz ile vermek zorunda bıraktığınız bu parayı zorla aldığınızda hayrını, faydasını göreceğinize inanıyor musunuz? 9) Bu ve bunun gibi şikayetleri cozumleyemediginiz için ve haksiz olduğunuzu bilerek halen buyuyeceginize ya da varlığınızı uzun sure devam ettireceğinize inanıyor musunuz? Sanıyorum idrak ve yorumlama itibari ile anlayabileceğiz şekilde ifade edebilmişimdir Çünkü bundan daha basit bir dil bulmak zor ama benim için imkansız değil.

 • Halkbank Temsilcisi10 Ekim

  Müşterimize e-mail kanalı ile bilgi verilmiştir. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan Dialog'un 0850 222 0 400 numaralı telefonu ve 212 340 09 99 numaralı faksımıza ya da www.halkbank.com web sitemize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C. Halkbankası A.Ş.

 • Neşe07 Ekim

  Halkbank Genel Müdürlüğüne hitaben, yukarıdaki şikayetime istinaden halen tarafıma bir geri dönüş yapmayıp kaçmanız hatanızı kabul etmenizin yanında çaresiz kalmanızı da göstermektedir. Zaman kazanma süreciniz bu vahim ve çözemediğiniz problemin üzerini kapatmadığı gibi olayın daha geniş kitlelere yayılmasına vesile olmaktadır. Ayrıca yukarıda yazdığım tüm sıfat ve nitelendirmeler ve en önemlisi benimsediğiniz gerçekleri halkında görmesine sebep olacaktır. Bu problemi cozememeniz ve irtibata bile gecememeniz karşısında Kurum olarak şubelerinizi kapatmanız ve Türkiye'den çekilmeniz yerinde bir karar olacaktır ki bu yazdıklarıma istinaden halen iletişime geçmeme durumunuzda bu yazdıklarımı ve acziyetinizi kabul etmeniz anlamına gelecektir.

 • Halkbank Temsilcisi03 Ekim

  Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan Dialog'un 0850 222 0 400 numaralı telefonu ve 212 340 09 99 numaralı faksımıza ya da www.halkbank.com web sitemize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C. Halkbankası A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları