Halkbank ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Halkbank'ın Mağduriyetimi Gidermesini İstiyorum

2.933görüntüleme
Mehmet
Mehmet 23 Kasım 2020 15:24

2 Kasım 2020 günü akşamı tesadüfen Halkbank internet şubesine girmemle beraber kart limitimin üst sınıra arttırılarak sanal kartımdan Goldavenue sa ismiyle toplamda 1430.47 euro'luk iki harcamanın yapıldığını ve bekleyen provizyon olarak listelendiğini görmemle birlikte şok oldum ve hemen Halkbank diyaloğa 0 tuşlayarak işlemlerin tarafımdan yapılmadığını ve işlemin hemen durdurulmasını istedim. 

Müşteri temsilcisi kart, hesap, internet şubesi vb. Kullanım iptallerinin sağlanması için onay aldı ve gerekli işlemlerin yapılacağını söyledi. Ertesi gün şubeye gittim durumu anlattım. Şubeden yazılı itirazda bulunmak istediğimi ilettimse de yetkili gerekli itiraz kaydının olduğunu buna gerek olmadığını söyledi. Akşama doğru banka tarafından gönderilen mailde itirazımın olumsuz sonuçlandığı iletildi. Ertesi gün sabahtan bankaya gittim yetkili işlemin şifre kullanılarak gerçekleştiği için itirazın reddedildiğini söyledi. İşlemin tarafımdan şifre kullanılarak ya da paylaşılarak gerçekleşmediğine dair ve alışveriş yapılan siteyle ilgili iletişimimi ve tarafıma "bankanız bizden talepte bulunabilir size bilgi veremeyiz" konulu itirazlarımı içeren iki adet dilekçe sundum. Bankadan çıktıktan sonra şahsıma karşı işlenmiş suç hakkında ilgili mercilere suç duyurusunda bulundum. Bankanın limit arttırımı ve harcama ortalamalarımın çok üstünde hem de yurt dışı alışverişi gibi hareketlere karşı şüpheli yaklaşmaması tarafıma herhangi bir bildirimde bulunulmamış olması, saati geçmeden bekleyen provizyondaki harcamaları ihbarıma rağmen durdurmaması... 

Banka ve müşterisi arasındaki bağda müşterinin kendini güvende hissetmesi bakımından fevkalade düşündürücü ve ürkütücüdür. Banka şifre kullanılmış beni ilgilendirmez dememeli. Yazılı olarak yaptığım itirazın henüz sonuçlanmadığı ve hassasiyetle incelendiği bilgisi mail ile iletildi. Bankamın haklarımın takipçisi olup mağduriyetimi gidermesini istiyorum.

Halkbank Logo
Halkbank23 Kasım 2020 15:26

Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz; ürün ve hizmetlerimizle ilgili öneri, istek ve şikâyetlerinizi; 7/24 hizmet sunan Halkbank Dialog'un 0 850 222 0 400, Halkbank Kobi Dialog’un 0 850 222 0 401 numaralı telefonlarından, (212) 340 09 99 numaralı faksı ve www.halkbank.com.tr adresli web sitemizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T. Halk Bankası A.Ş.

Halkbank Logo
Halkbank24 Kasım 2020 14:53

Müşterimize e-mail kanalı ile bilgi verilmiştir. Sayın Müşterimiz; ürün ve hizmetlerimizle ilgili öneri, istek ve şikâyetlerinizi; 7/24 hizmet sunan Halkbank Dialog'un 0 850 222 0 400, Halkbank Kobi Dialog’un 0 850 222 0 401 numaralı telefonlarından, (212) 340 09 99 numaralı faksı ve www.halkbank.com.tr adresli web sitemizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T. Halk Bankası A.Ş.

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler