09 Mart 2017
Yorum Yap
#7996240

Halkbank'ın Güvenlik Zaafiyeti

Dolandırıcılar eşimi arayıp "hesabınızla 1500 TL'lik bahis oynanıyor, kartınızı hemen kapatmalısınız diyorlar. Eşim de ben size inanmıyorum deyince kredi kartı numarasını, kredi kartı şifresini doğru bir şekilde eşime söylüyorlar. Ne olduysa o anda oluyor. Hesabımızdan ek limitle birlikte 12.500 TL'lik EFT yapılıyor. Bankaya itirazda bulunduk ama itirazımızı kabul etmediler. Dolandırıcılar eşimin telefon numarasını, kredi kartı numarasını, kredi kartı şifresini, hesabındaki parayı ve ek hesap limitini nereden biliyorlar? Son zamanlarda eşimin hesap bilgilerine hangi şubeden hangi kullanıcının baktığı IP adresi ve LOG kayıtlarından bulabilirlerdi. Ancak direkt itirazımızı reddettiler. 15 yıl başka bankanın kredi kartını kullandım hiçbir olumsuzluk yaşamadım. 4 yıldır Halkbank'nın Paraf kartını kullanıyorum 2 sefer hesabımdan para çalındı. Güvenli banka değil.

Mehmet Mehmet 3.282 Okunma

Cevaplar

 • Mehmet25 Mart 2017

  Bankanın verdiği ibretlik cevaba bakın: İmzalamış olduğunuz Bankacılık Hizmet sözleşmesinin “Elektronik Bankacılık Hizmetleri” başlıklı 6. Maddesinde “Müşteri, interaktif bankacılık işlemleri için belirtildiği parola, şifreleri (şifre üretmek amacıyla kullanılacak cihazlar dahil) elektronik imza ve diğer kişisel bilgilerinin üçüncü şahıslar tarafından internet teknolojileri kullanılarak uzaktan ele geçirilmesini engellemek konusunda gerekli önlemleri almayı, kendisini tanıyan veya kişisel bilgilerini elde etmiş üçüncü kişiler tarafından kolaylıkla tahmin edilebilecek türden bilgilerden oluşan şifre, parola, elektronik imza ve diğer güvenlik bilgilerini seçmeme konusunda gerekli dikkat ve özeni göstermeyi taahhüt eder”. İfadesi yer almaktadır. İtiraz kaydınızın olumsuz sonuçlandırıldığını üzülerek tarafınıza bildiririz. Parayı korumayın suçu bize atın. Herkes görsün hallerini. Yazıklar olsun

 • Mehmet18 Mart 2017

  Verilen cevapta itirazınız uygun bulunmamıştır diye yazıyor. Bu olayı mahkemeye götürüyorum. Ayrıca BİMER'e ve CİMER'e de şikayette bulundum. Güvenlik nedeniyle eve bırakmadığım parayı bankadan çalıyorlar ve banka bu olaya sessiz. Biraz müşteri mağduriyetini göz önüne alın derim. 12.500 TL bir banka için hiçbir şey iken bizim gibi memur insanlar için 2 yıllık birikim demek. Ben şunu öğrenmek istiyorum; Dolandırıcılar eşimin adını, telefon numarasını, kredi kartı numarasını, kredi kartı şifresini, müşteri hesap numarasını, internet parolasını, hesabındaki parayı ve ek hesap limitini nereden biliyorlar? Bu sorulara mantıklı bir cevabınız varsa paradan vazgeçerim

 • Halkbank Temsilcisi10 Mart 2017

  Müşterimize 07/03/2017 tarihinde e-mail kanalı ile bilgi verilmiştir. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan Dialog'un 0850 222 0 400 numaralı telefonu ve 212 340 09 99 numaralı faksımıza ya da www.halkbank.com web sitemize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C. Halkbankası A.Ş.

 • Halkbank Temsilcisi10 Mart 2017

  Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan Dialog'un 0850 222 0 400 numaralı telefonu ve 212 340 09 99 numaralı faksımıza ya da www.halkbank.com web sitemize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C. Halkbankası A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler