01 Şubat 2014 #2269405

Halkbank Tapu İpoteğini Kaldırmak İçin Ücret İstiyor

4 yıl önce ev almak amacıyla Halkbank'ın Antalya Şubesinden konut kredisi almıştık. Ödemelerimizde herhangi bir sorun yaşamadan, düzenli bir şekilde bankaya olan taksitlerimizi ödeyip, bankaya olan borcumuzu bitirdik. Ancak bugün şubeye uğrayıp ipoteği kaldırmak istediğimizde bizden 267 lira işlem ücreti istenildi.


Biz bu bankaya güvenip böylesi önemli bir konu için kredimizi bu bankayı tercih ederek aldık. Zaten taksitlerimizde bu işlem ücretinin kat be kat faiz olarak bizden tahsil edilmiştir. Böylesi saygın bir bankadan ummadığımız bu haksız talepten dolayı ailece üzgünüz. Gereğinin yapılması ve ilgililerin sağduyulu tutumlarını talep etmekteyiz.

Deniz 197 Okunma

Cevaplar

  • Deniz26 Şubat 2014

    Halkbank gibi kurumsal bir firmanın bu kadar duyarsız davranmasına hiçbir anlam veremiyoruz. yaklaşık 1 aydır hiçbir şekilde bize ulaşılmamıştır. sanırım bu banka için müşterilerinin şikayetleri önem arz etmemektir. Bu şikayetimizi okuyan bütün tüketicilere Halkbank'ı tavsiye etmiyoruz. Bizi mağdur etmekte olan bu bankanın sizleri de mağdur etmemelerini diliyoruz.

  • Deniz03 Şubat 2014

    Merhabalar. Bugün saat 18:32 itibariyle Halkbank Antalya Şubesinden arandım. Arayan banka görevlisi 267 lira olan işlem ücretinin genel merkezleri tarafından 105 lira banka işlemi için 17 lira ise tapu harcı için toplam 122 lira çekildiğini söyledi. Ben ise yalnızca 17 lira olan tapu harcını ödemeyi kabul ettiğimi ancak, 105 lirayı kesinlikle kabul etmediğimi ve bu sorunu tekrar sitenize taşıyacağımı söyledim. Böyle köklü bir bankanın vatandaşla pazarlığa girişmesini haksız buluyorum. Eğer 267 lira gerçekten alınması gereken bir miktar olsaydı böyle bir pazarlığa girişilmezdi. Bankanın genel müdürlüğünü daha duyarlı olmaya davet ediyorum. Saygılarımla...

  • Halkbank Temsilcisi03 Şubat 2014

    Müşterimizin bildirimi değerlendirmeye alınmıştır. Bilgilerinizi rica ederiz. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan Dialog'un 444 0 400 numaralı telefonu ve 212 340 09 99 numaralı faksımıza ya da www.halkbank.com web sitemize iletebilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön