21 Ağustos
#12469852

Halkbank Talimatlı Fatura Faizi Adıyla Fazla Ücret Alınıyor

Maaş müşterisi olduğum Halkbank, kredi kartım ile ödeme talimatı verdiğim faturalar ödendikten sonra Talimatlı Fatura Faizi, Talimatlı Fatura KKDF ve Talimatlı Fatura BSMV adı altında ilave ücret almaktadır. Müşteri hizmetleri ile yaptığım görüşmede Temmuz ayından itibaren bu uygulamaya geçildiği, fatura başına yüze 2 artı belirtilen vergilerin alındığı belirtilmiştir. Söz konusu uygulama tarafıma hiçbir şekilde bildirilmemiştir.


Müşteri hizmetleri yetkilisi, söz konusu uygulama ile ilgili bilgilendirmenin kart ekstresinde yapıldığını söyleyerek yanlış bilgilendirmede bulunmuştur. Kart ekstremde böyle bir bilgilendirme olmadığı tarafımdan görülmüştür. Kamu bankası olması nedeniyle öncelikli olarak kullanmayı tercih ettiğim Halkbank şahsımı hayal kırıklığına uğratmış ve tarafımdan otomatik ödeme talimatları iptal edilmiştir.

İlyas İlyas 922 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • İlyas01 Eylül

    Söz konusu durum öncelikle Halkbank Dialog kanalıyla müşteri hizmetleri yetkilinize tarafımdan bildirilmiş ve olumlu sonuç alınamamasından dolayı şikayetvar.com'a yazılmıştır. Banka tarafından mağduriyetim giderilmemiş olup, bahse konu şikayetim devam etmektedir.

  • Halkbank Temsilcisi22 Ağustos

    Müşterimize e-mail kanalı ile bilgi verilmiştir. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan Dialog'un 0850 222 0 400 numaralı telefonu ve 212 340 09 99 numaralı faksımıza ya da www.halkbank.com web sitemize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C. Halkbankası A.Ş.

  • Halkbank Temsilcisi22 Ağustos

    Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan Dialog'un 0850 222 0 400 numaralı telefonu ve 212 340 09 99 numaralı faksımıza ya da www.halkbank.com web sitemize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C. Halkbankası A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları