15 Ekim
#12787257

Halkbank Şubeler Yetersiz Ve İlgisiz

27.12.2017 yılında Ankara Etimesgut Halkbank şubesinden 1.06 oranla 120 aylık konut kredisi kullandım. Son zamanda devletimizin Kredi faiz oranlarında yapmış olduğu indirim ile 0.99 ile yeniden yapılandırma imkanı sağlamıştır. Bende bu haktan faydalanmak için şubeye başvuru yapmaya gittim. Serbest ödeme şeklinde ilk 3 yıl 1500 sonraki 7 yıl 1972 TL olarak ödeme planı belirlemiştik. Yapılandırma için % 1 komisyon, ek hesap açma. 3 otomatik ödeme talimatı, konut sigortası, eşya sigortası, kredi kartı çıkarılması vs. gibi şartlar önüme sürüldü ve ödeme miktarının da sabit şekilde döndürülerek gelecek aydan itibaren 1850 ye çıkacağı söylendi. Bu ödeme şekli maddi durumuma uymadı oradan ayrıldım.


İlk olarak bu şartların doğruluğu öğrenmek istiyorum. İkinci yöntem olarak iş yerime yakın bir şubede çalışan bir temsilci vade kısaltılması yoluna gidebileceğimi ve bunun için herhangi bir masraf vs. istenmeyeceğini söyledi. Gelir belgesini götürmenin yeterli olacağını söyledi. Kendi şubeme gittim öyle bir şey in olmadığını, bana bunu kimin dediğini diyerek ayak üstü ilgilenmeden başından savmaya çalıştılar. İçeride başka bir müşteri ile de 1,5 saat ilgilendiler.


Bugün misafirlik için gittiğim çubuk şubesine de gittim sordum onlar da vade kısaltılması için masraf vs. Olmadığını söylediler. Şimdi buradan hakkımı arıyorum. Kim doğru söylüyor kim yalan. Hepsi kafasına göre takılıyor. Birinin dediği diğerini tutmuyor. Bu nasıl çalışma yönergesi. Halkımızı nasıl arayacağız. Bu konu hakkında acilen aranılarak en ince ayrıntısına kadar detaylı Bir şekilde tarafıma dönüş yapılmasını istiyorum. Böyle bir şey olamaz. Krediyi çekerken her şey güllük gülistanlık, akabinde bir şey için gittiğimizde insan yerine koyup ta bilgi alamıyoruz. Kısa cevaplarla geçiştirmelerle bu iş olmaz. Herkes haddini bilecek. Herkes işini yapacak.

Mustafa Mustafa 1.962 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

 • Mustafa'nın Teşekkür Mesajı18 Ekim

  Teşekkür ederim. Şube yetkililerinin yapamadığını müşteri hizmetleri yetkilisi 2 dakika da yaptı.

 • Halkbank Temsilcisi18 Ekim

  Müşterimize telefon kanalı ile bilgi verilmiştir. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan Dialog'un 0850 222 0 400 numaralı telefonu ve 212 340 09 99 numaralı faksımıza ya da www.halkbank.com web sitemize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C. Halkbankası A.Ş.

 • Mustafa16 Ekim

  Arayan soran bilgi veren yok

 • Halkbank Temsilcisi15 Ekim

  Müşterimizin şikayeti değerlendirmeye alınmak üzere Bankamız ilgili birimine iletilmiştir. Şikayetin çözümü için gerekli işlemler yapılarak müşterimize konu hakkında bilgi verilecektir. Sayın Müşterilerimiz; Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili şikayet, öneri ve isteklerinizi 365 gün 24 saat hizmetinizde olan Dialog'un 0850 222 0 400 numaralı telefonu ve 212 340 09 99 numaralı faksımıza ya da www.halkbank.com web sitemize iletebilirsiniz. Saygılarımızla, T.C. Halkbankası A.Ş.

Ziyaretçi Yorumları